reklama
Jablonecko
V Jiz. horách si vyzkoušejí líhnutí jiker pstruha v přírodě
6. 9. 2018 Vodohospodáři z Lesů ČR do potoků a tůní v Jizerských horách vysadili za více než deset let přes 100.000 ryb původních druhů, zejména pstruhy obecné a střevle potoční. V příštím roce se chtějí pokusit také o částečně přirozený odchov v přírodě. V tiskové...
Tvář Božské Emy je zachycena i s charakteristickým účesem
2. 9. 2018 Jablonecká Česká mincovna vydává zlatou uncovou minci na počest Emy Destinnové, nezapomenutelné české operní pěvkyně, jejíž talent ji proslavil po celém světě. V rámci sběratelské série Osudové ženy je to již třetí emise v pořadí.
Na jablonecké Šumavě zahájí výuku s týdenním zpožděním
31. 8. 2018 Školáci ze Základní školy Šumava v Jablonci nad Nisou zahájí výuku s týdenním zpožděním. Už před prázdninami začala ve škole další etapa rozsáhlé rekonstrukce, která letos město přijde zhruba na 21 milionů korun, z toho 3,6 milionu se podařilo získat na zateplení z Operačního programu Životní prostředí. Školní rok začne v Šumavě 10. září, práce tam ale budou pokračovat až do října, řekl ČTK náměstek primátora Lukáš Pleticha (ČSSD).
Den evropského dědictví otevře letos v Jablonci 17 míst
28. 8. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: V každém městě najdete místa, kde na vás dýchne historie, místa, která vypráví staré příběhy a kde můžete obdivovat umění a zručnost našich předků. Jednou z příležitostí, kdy se na výpravu za historií vydat je Den evropského dědictví. V Jablonci nad Nisou se dveře památek a zajímavých objektů spojených s dějinami města otevřou v sobotu 15. září. Letos jich bude celkem 17.
V Jizerských horách se v noci dostala teplota 4 stupně pod nulu
28. 8. 2018 V Jizerských horách v noci na pondělí mrzlo. Nejchladněji bylo v mrazové kotlině na Jizerce, kde se dostala teplota pod minus čtyři stupně Celsia. Pod nulou bylo v noci i v Bedřichově a Bílém Potoce. ČTK to řekla Klára Bubnová z ústecké pobočky Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle ní se stává, že na Jizerce i v létě teplota v noci klesne pod nulu.
1 000 párů běžek za víkend? Partner Jiz. 50 plánuje rekord
27. 8. 2018 Přes deset let jsou nedílnou součástí legendární Jizerské 50. Lyžařská speciálka Swix je uznávaná po celém světě, i proto s ní pořadatelé největšího českého závodu v běhu na lyžích prodloužili smlouvu na další tři roky. Co ale takové partnerství předně znamená pro samotné účastníky víkendových závodů? „Že od nás dostanou profesionální servis, připravíme jim běžky přesně podle aktuálních sněhových podmínek.
Rekonstrukce uzavřela dolní část mostu v Lidické ulici v Jablonci
22. 8. 2018 Rekonstrukce mostu v Lidické ulici v Jablonci nad Nisou právě vypukla. Od včerejška je ulice v dolní části neprůchodná. Rekonstrukce za cca 13 milionů korun je letošní nejvýznamnější stavební akcí v centru města a měla by být hotová do zimy. Z původního mostu, který pochází z roku 1910 a dosud neprošel žádnou zásadní opravou, zbyde jen kamenná klenba.
Mrtvé ze srpna 1968 si připomněli také v Desné na Jablonecku
22. 8. 2018 Oběti srpnové okupace v roce 1968 si nepřipomínali lidé jen v Liberci, ale například také v Desné na Jablonecku. Při havárii a následném požáru sovětské cisterny tam před 50 lety uhořela 74letá Marie Vodáková s vnučkou, které šly právě po chodníku. Jejich smrt připomíná pamětní deska u bývalého kulturního domu Sklář v místech, kde obě zahynuly. Jako každý rok lidé u památníku položili květiny a zapálili svíčky. ČTK to řekl starosta Jaroslav...
Pátá platinová uncová mince z Jablonce patří zámku v Litomyšli
21. 8. 2018 Česká mincovna rozšiřuje svou řadu platinových pamětních mincí o zámek a zámecký areál Litomyšl. Jedná se tak již o pátou z plánovaných dvanácti emisí v rámci řady České památky UNESCO. Mince bude pokřtěna při příležitosti oslav 450. výročí založení zámku v Litomyšli za účasti autorky Lenky Nebeské dne 29. září.
Aktuální diskuze
Podle komentářů to vypadá, že kuřecí jedí jen socky. Za socku se...
To je gol. Od zacatku se mi nezdal.
Z kureci salmonelly raj, navrhuji zmenu nazvu vyhlasene kurarny pro socky
To je tedy lahůdka. Dobrou chuť. Chodím kolem Kuřecího ráje a jsou tam...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).