reklama
Krajské události
Do Programu obnovy venkova půjde bezmála 30 milionů
15. 2. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Liberecký kraj každoročně finančně podporuje rozvoj jednotlivých obcí. Krajští zastupitelé budou na únorovém zasedání schvalovat finanční prostředky do Programu obnovy venkova v celkové výši 29.578.300 korun. Jedná se o rekordní sumu od doby vzniku...
Modernizace Severočeského muzea se o desetimiliony prodraží a o měsíce protáhne
14. 2. 2019 FOTOGALERIE UVNITŘ, AKTUALIZOVÁNO: Rekonstrukce Severočeského muzea v Liberci, které je uzavřené od loňského února, bude minimálně o tři čtvrtě roku delší. Původně měla být hotová letos ke konci roku, nový termín otevření je září 2020. Modernizace bude stát i výrazně více peněz, nárůst je o třetinu. Liberecký kraj jako zřizovatel muzea nyní očekává, že bude potřeba 135 milionů korun.
Demolice v Ralsku vyjdou letos kraj na zhruba šest milionů Kč
13. 2. 2019 Liberecký kraj se nadále snaží revitalizovat bývalý vojenský prostor Ralsko. Důležitým krokem je odstranění chátrajících objektů. Na začátku ledna letošního roku začala další fáze bourání, která navazuje na předchozí etapy demolic. Dnes firma AQUATEST a.s. zahájila práce na odstranění tři komínů objektu bývalé kotelny. Demolice v letošním roce vyjdou kraj na zhruba 6 milionů korun.
Lékařskou pohotovost a záchytku dotuje kraj 23 miliony ročně
13. 2. 2019 Zajištění lékařské a zubní pohotovosti a protialkoholní záchytné služby přijde letos Liberecký kraj bezmála na 23 milionů korun. Je to zhruba stejně jako loni. Třeba pohotovosti v Osečné na Liberecku ale za celý loňský rok využilo jen 242 pacientů, to není ani jeden denně. I proto je zajištění pohotovosti velmi drahé, ošetření jednoho pacienta přijde kraj v průměru na 400 až 500 korun. Přesto je stále větším problémem personální zajištění...
Nemocnice sází na mimosoudní vyrovnání, operace už obnovila
13. 2. 2019 V soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC se včera opět vrátili k operacím. Sály byly uzavřené od loňského listopadu, kdy se u devíti pacientů po zákroku objevila otrava krve. V úterý ve Frýdlantu podstoupili operaci první dva pacienti objednaní už loni na podzim. Další přijdou na řadu v následujících dnech. Operace budou v režimu jednodenní chirurgie v oborech chirurgie a gynekologie, řekla ČTK mluvčí nemocnice Dita Fuchsová.
Křižovatka Rádelský Mlýn bude bezpečnější, stavba za 400 milionů odstartuje na podzim
12. 2. 2019 Křižovatka Rádelský Mlýn na Liberecku bude bezpečnější. Mimoúrovňová křižovatka na hlavním tahu z Liberce na Turnov a Prahu je častým místem dopravních nehod a řidiči se tam v minulosti několikrát dostali i do protisměru. Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) teď připravuje její přestavbu. Náklady se odhadují na více než 400 milionů korun, stavba by měla začít ještě letos na podzim. Na dotaz ČTK to řekla mluvčí ŘSD Nina Ledvinová. Liberecký...
Účast na závodech Jizerské 50 byla nejvyšší za čtyřicet let
11. 2. 2019 Účast na letošních závodech Jizerské padesátky byla nejvyšší od roku 1978, kdy se jí zúčastnilo asi 7800 běžkařů. Od pátku do neděle se v Bedřichově a okolí postavilo na start dohromady 7776 běžců na lyžích, o 250 více než loni. ČTK to řekl za organizátory předseda Ski klubu Jizerská padesátka Martin Koucký. Hlavním závodem Jizerské 50 byla nedělní padesátikilometrová trasa, které se zúčastnilo 4600 lyžařů.
20. recesistické lety na saních v Plavech všichni přežili ve zdraví
10. 2. 2019 Kolem 3000 diváků sledovalo v sobotu v Plavech na Jablonecku lety na saních. Tradiční recesistická akce se v areálu bývalého skokanského můstku konala podvacáté. Vzduchem dnes létalo 20 nejroztodivnějších plavidel. Jedno například připomínalo televizní studio, další formuli, létajícího žraloka či bombu. Nejdelší skoky byly až k 15 metrům," řekl ČTK za organizátory Martin Makovec. "Všichni přežili živí a zdraví, nikomu se nic nestalo kromě jednoho...
Ve Frýdlantu začnou po otravě pacientů znovu operovat
8. 2. 2019 V soukromé Nemocnici Frýdlant ze skupiny EUC mohou po otravě devíti pacientů znovu začít operovat. Byla tam ukončena kontrola a nic nebrání tomu, aby nemocnice obnovila činnost na operačních sálech, řekla ČTK mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová. Nikdo z pacientů kvůli otravě nezemřel, posledního lékaři propustili v lednu. Nemocnice předpokládá, že první operace budou v úterý.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
To by mohl být i samostatný okres třeba Frýdlant, Harrachov nebo...
v době digitalzace agend zas tak často člověk úřad nepotřebuje. OP,...
Já bych teda raději jezdil na úřady z Turnova do Liberce, po dálnici,...
Jestli tomu správně rozumím, jediným kladem je, že budou mít v Turnově...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).