reklama
Krajské události
Obžalovaný Nečesaný na dodávky materiálu vliv neměl, řekly u soudu lékařské kapacity
21. 2. 2018 Na využití zdravotnického materiálu při operacích neměl obžalovaný bývalý ředitel Krajské nemocnice Liberec Luděk Nečesaný žádný vliv. U soudu v Liberci to uvedli tři vysoce postavení lékaři nemocnice. Podle obžaloby přijal Nečesaný úplatky v celkové výši přes 23...
Kraj hledá už potřetí památku roku, loni byly hned dvě
20. 2. 2018 Liberecký kraj hledá už potřetí památku roku. Soutěž Památka roku Libereckého kraje má upozornit na úspěšné projekty obnovy kulturních památek. V loňském roce porota ocenila hned dvě památky - obnovu Doleního mlýna v Bradlecké Lhotě na Semilsku a také rekonstrukci zámku Svijany na Liberecku. Zabodovaly svou výjimečností a vlastníci v obou případech dostali i prémii 50.000 korun. ČTK o tom informovala mluvčí krajského úřadu Markéta Žitná.
Rada kraje rozdala více než 58 milionů korun na nové kotle
8. 2. 2018 Rada Libereckého kraje schválila na svém zasedání celkem 560 žádostí o kotlíkové dotace za více než 58 milionů korun. Jedná se o první várku žádostí, které byly přijaty prostřednictvím krajského dotačního portálu prvních pět minut po zahájení jejich příjmu dne 30. listopadu 2017 a prošly hodnocením formální a věcné přijatelnosti. Nové žádosti jsou stále přijímány.
Kraj chce mít přímé vlakové spojení do Prahy jako mají ostatní regiony
8. 2. 2018 Liberecký kraj usiluje o rychlé železniční spojení z Liberce do Prahy. Přímé rychlíky ministerstvo dopravy už léta neobjednává. Liberecký kraj chce mít přímé vlakové spojení do hlavního města stejně jako ostatní kraje, v jízdním řádu dokonce našel prostor pro dva takové spoje. O jejich zajištění s ministerstvem už více než rok vyjednává. Zatím neúspěšně, řekl novinářům náměstek hejtmana Marek Pieter (Starostové pro Liberecký kraj).
Pod stropem arény visí dres s číslem 93. Pocty se dostalo už druhému Nedvědovi
5. 2. 2018 AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE UVNITŘ: Další a ojedinělý svátek sportu se v liberecké Home Credit areně uskutečnil i v neděli. Před zahájením důležitého utkání se Spartou, opět před vyprodaným hledištěm pro 7,5 tisíce lidí, vzdali hokejoví Bílí Tygři hold své legendě. Pod strop haly totiž vystoupal dres s číslem 93, který nosíval dlouholetý kapitán Liberce Petr Nedvěd. Legendární útočník si zahrál i za Spartu, takže ceremoniál před zápasem Liberec...
Řemeslníci v Zákupech dokážou vytvořit i masku Gluma
4. 2. 2018 Tradiční masopustní hlavy, ale i neobvyklé zakázky, jako je třeba hlava Gluma z Pána prstenů, Šmouly, Radegasta nebo postav z populárního Mrazíka, umí vyrobit zruční řemeslníci ze společnosti PVO v Zákupech na Českolipsku. Firma je poslední v Evropě, která masky vyrábí z papíru tradiční, více než sto let starou technologií. Díky tomu je od ledna zdejší výroba na Národním seznamu nemateriálního kulturního dědictví.
Flotila 22 sanitních mercedesek vyjde kraj na 92 milionů
3. 2. 2018 Výjezdové skupiny Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje dostanou v následujících třech letech nové sanity. Flotilu krajské příspěvkové organizace postupně obnoví 22 vozidel značky Mercedes-Benz Sprinter za 92 mil. Kč. Sanity mají splňovat i požadavky zaměstnanců záchranné služby, se kterými bylo znění zadávací dokumentace projednáno.
Kraj chce mít stamiliony vydávané na autobusovou dopravu pod kontrolou
31. 1. 2018 Liberecký kraj bude mít vlastní dopravní společnost Autobusy LK. V budoucnu by měla zajišťovat veřejnou autobusovou dopravu na území Libereckého kraje. Založení společnosti s ručením omezením schválili krajští zastupitelé nejtěsnější většinou 23 hlasů. Původně chtěl kraj koupit 86 procent akcií v existující firmě ČSAD Liberec, plány ale zablokoval Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) předběžným opatřením. Proto teď padlo...
Jan Farský rezignoval na post v krajském zastupitelstvu
31. 1. 2018 Lídr Starostů a nezávislých (STAN) v loňských volbách do Poslanecké sněmovny Jan Farský rezignoval na mandát zastupitele Libereckého kraje. Na úterním jednání to uvedl hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Farského v zastupitelstvu nahradil starosta Hrádku nad Nisou Josef Horinka. V 45členném krajském zastupitelstvu mají Starostové většinu 18 mandátů a jsou v koalici s ANO, ČSSD a ODS. Koalice má většinu 35 hlasů.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Řekl bych, že jak prokurátor tak soudce mají "nabito" zahrát celou kauzu...
Obávám se, že teď dojdou obvinění i lékařské kapacity. Co jiného...
Lůda delal to co ostatní, jenom u toho asi trochu víc mlaskal a Změna, co...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).