reklama
Krajské události
ANO zvítězilo v drtivé většině obcí a měst Libereckého kraje, STAN bodoval ve třinácti
23. 10. 2017 Hnutí ANO zvítězilo ve volbách do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji ve většině z 215 měst a obcí, včetně těch největších - Liberce, Jablonce nad Nisou, České Lípy, Turnova, Nového Boru a Semil. Ve 13 obcích vyhráli volby Starostové a nezávislí (STAN), v...
Horáček se vrátí do komunálu, Mackovík zamíří na záchranku
23. 10. 2017 Návrat do komunální politiky zvažuje lídr kandidátky TOP 09 v Libereckém kraji Václav Horáček. Přestože se jeho strana do Sněmovny nakonec těsně dostala, on sám mandát neobhájil. V malém Libereckém kraji se rozdělovalo jen osm křesel, polovinu z nich získalo hnutí ANO. Horáček působil 16 let jako starosta Železného Brodu na Jablonecku, v rozhovoru pro ČTK nevyloučil že bude příští rok znovu kandidovat do městského zastupitelstva.
Starostové udělali v Libereckém kraji rekord, preference poslaly do sněmovny hejtmana
22. 10. 2017 V Libereckém kraji vyhrálo jasně volby do Poslanecké sněmovny hnutí ANO se ziskem 29,83 procenta hlasů a obhájilo tak prvenství z voleb v roce 2013. Získalo čtyři z osmi mandátů, které se v kraji rozdělovaly, to je dvakrát víc než před čtyřmi lety. Se značným odstupem následuje nováček voleb do Sněmovny - hnutí Starostové a nezávislí (STAN), kterým dalo v kraji hlas 12,82 procenta voličů, což je nejlepší výsledek hnutí ze všech krajů. Třetí...
Na Sychrově se nespokojený volič domáhal dalšího lístku
22. 10. 2017 Neobvyklou stížnost na volby musí řešit Krajský úřad v Libereckém kraji. Nespokojený volič na Sychrově na Liberecku se dožadoval dalšího kandidátního lístku. V sadě mu totiž chyběla strana, které se rozhodl dát svůj hlas. Komisi se nepodařilo mu vysvětlit, že dotyčná strana v Libereckém kraji kandidátku nepodala. Voliči v kraji vybírají z 24 kandidátek, v celé zemi je jich ale registrováno ještě o sedm víc. ČTK o tom informovala Pavlína Kroupová z...
Lukáš je už předsedou představenstva KNL, generálním ředitelem bude od Nového roku
19. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Generálním ředitelem Krajské nemocnice Liberec bude od Nového roku současný lékařský ředitel Richard Lukáš. O rozhodnutí představenstva ČTK informoval mluvčí nemocnice Václav Řičář. Představenstvo zároveň zvolilo Lukáše předsedou představenstva s platností od 19. října. V čele nemocnice vystřídá Luďka Nečesaného, který rezignoval a ve funkci generálního ředitele skončí 31. prosince.
Lidovecká dvojka zahořela směrem k TOP 09. S Babišem nechce mít nic společného
18. 10. 2017 OTEVŘENÝ DOPIS UVNITŘ: Dvojka na kandidátce KDU-ČSL do Poslanecké sněmovny v Libereckém kraji, osmatřicetiletý manažer Kamil Jan Svoboda, v minulém volebním období náměstek liberecké primátorky, rezignoval. Jako důvod uvedl přetrvávající ochotu strany spolupracovat ve vládě s hnutím ANO Andreje Babiše. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek ČTK napsal, že Svobodovo rozhodnutí respektuje.
Dostavba dolního centra Liberce se vybírá architektonickou soutěží
18. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Z deseti architektonických návrhů v soutěži o rekultivaci a úpravu okolí budovy krajského úřadu Libereckého kraje vybrala porota dva, které doporučila členům rady ke schválení. Autorem prvního návrhu je pražské re:architekti studio s.r.o., které si ze soutěže odnese 350 tisíc korun, druhé místo patří liberecké společnosti SIAL architekti a inženýři spol. s r.o., které kraj odmění 240 tisíci korunami.
Tendr na dokumetaci pro novou KNL vyhrála firma SIAL architekti a inženýři
17. 10. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Projekt Modernizace Krajské nemocnice Liberec, a.s. je zase o kus blíž ke své realizaci. Zadavatel, liberecká nemocnice, dokončila výběrové řízení na dodavatele projektové dokumentace všech stupňů. Vítězem se stal stejný uchazeč, jenž byl nejúspěšnější v urbanisticko-architektonické soutěži o návrh, kdy hodnotitelskou porotu složenou ze zástupců vyhlašovatele i nezávislých architektů nejvíce zaujal návrh studia SIAL architekti a...
Nový ředitel krajské záchranky se vybere z deseti uchazečů
17. 10. 2017 Deset lidí se přihlásilo do výběrového řízení na místo ředitele krajské záchranné služby v Libereckém kraji. Komise z nich bude vybírat 25. října, sdělila ČTK mluvčí kraje Markéta Žitná. Předchozího ředitele, Vladimíra Hadače, krajská rada odvolala k poslednímu srpnu. Jako důvod zástupci kraje uvedli manažerské nedostatky a špatnou komunikaci se zaměstnanci. Uzávěrka přihlášek byla v pátek 13. října.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ozubena ples si taky myslela ze to ma na vecne casy. Myslim ze krouti...
Babiš se musí znemožnit totální vládní odpovědností, ne si hrát...
dopadlo to jak dopadlo, příště se musíme polepšit
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).