reklama
Liberec
Technologie vyvinutá vědci z TUL umí získat oxid křemičitý rozkladem rýžových slupek
15. 2. 2019 Metodu, jak z rýžových slupek získat přírodní oxid křemičitý, vyvinuli vědci z Technické univerzity v Liberci (TUL). Látku, která se používá v různých odvětvích průmyslu od potravinářství až po výrobu automobilových pneumatik, dokážou získat úsporněji a také...
Nečesaného se zastal Ústavní soud, rozhodnutí VS neplatí
12. 2. 2019 Nekonečný příběh nikdy řádně neprokázané vraždy kadeřnice, jíž se ne/měl dopustit v Hořicích na Jičínsku syn bývalého ředitele liberecké krajské nemocnice Lukáš Nečesaný, má další dějství. Ústavní soud se dnes zastal Lukáše Nečesaného, který je už šestým rokem souzen ve vleklém sporu kvůli pokusu o vraždu kadeřnice roku 2013. Hradecký soud mladíka nejprve několikrát poslal do vězení, po zásahu Nejvyššího soudu a změně trestního...
Vedení Liberce se seznámilo s novými bytovými projekty
11. 2. 2019 Až 36 bytových domů s přibližně 800 byty by mohlo vyrůst na okraji Kunratic. Projekt představili vedení města a zástupcům magistrátu architekti z ateliéru Qarta. Novou obytnou zónu navrhli na volných pozemcích, které patří městu a dalším dvěma soukromým vlastníkům. Na více než deseti hektarech vlastní město zhruba třetinu. V minulosti měl v místě vzniknout nemocniční pavilon, k jeho dokončení ale nedošlo.
10 let od libereckého šampionátu v lyžování: Bojovat s mediální zkratkou se nedalo
11. 2. 2019 SERIÁL: Konec roku 2008 nepřinesl organizátorům šampionátu příliš velké naděje. Prosinec byl extrémně teplý a bez sněhových přeháněk. To znamenalo, mimo jiné, zrušení Světového poháru v severské kombinaci, který měl být poslední zátěžovou zkouškou areálů i organizátorů.
Liberec bude kraj prezentovat jako ideální filmovou lokaci
9. 2. 2019 Liberec vytváří webovou prezentaci, která má propagovat Liberecký kraj jako ideální filmovou lokaci. V Liberci funguje městská filmová kancelář Liberec Film Office od roku 2015, za tu dobu se podílela na 27 filmových projektech. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová. V Liberci se v posledních letech natáčel například Spider-man, seriál o Albertu Einsteinovi, scény z filmu o Miladě Horákové nebo jedna epizoda z českého detektivního...
Projekt nové silnice do jižní průmyslové zóny myslí na chodce i cyklisty a respektuje zeleň
8. 2. 2019 Jasné obrysy dostává plánovaná silnice do jižní průmyslové zóny. V současnosti je před dokončením dokumentace k územnímu rozhodnutí. Její podobu projednali projektanti se zástupci magistrátu a vedením města – náměstkem Jiřím Šolcem a radním Petrem Židkem. Už se ví, kudy přesně nová silnice povede. Zbývá dořešit parkoviště pro kamiony a stezku pro pěší a cyklisty, aby se mohli snadno dostat přes silnici z Doubí do Pilínkova.
10 let od libereckého šampionátu v lyžování: Cesta nebyla snadná, krátká ani levná
7. 2. 2019 SERIÁL: Již 10 let uplynulo od Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se uskutečnilo v libereckém Vesci a na Ještědu. Dodnes neprávem zatracovaná událost, která i přes mnoho komplikací znamenala celosvětový úspěch Liberce a pro město přinesla zásadní rozvoj. Bohužel se na tento potenciál nedokázalo dodnes adekvátně navázat.
Liberecká zoo se chce výrazně rozšířit, do pustého amfiteátru
7. 2. 2019 Plocha liberecké zoo by za několik let mohla být oproti dnešku skoro dvojnásobná a návštěvníci by mohli vidět třeba i tygry ussurijské, medvědy či vlky. Zatím jde ale jen o záměr, který bude zrealizován nejdřív za dva roky. Zatím se ani neví, kolik rozšíření bude stát a z čeho se zaplatí. "V tuto dobu se pohybujeme ve fázi přípravy dokumentů, iniciace strategické změny územního plánu a souvisejících věcí," řekl novinářům náměstek primátora...
Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit
6. 2. 2019 Radní krajského Liberce schválili následující: Městská policie Liberec zavádí náborový příspěvek. Důvodem vstupního bonusu pro nové strážníky ve výši až 100 000 tisíc korun je zatraktivnit nábor pro obsazení volných pracovních míst u městské policie. V Liberci potřebujeme navýšit počet strážníků a náborový příspěvek je prvkem, který městské policii pomůže lákat zájemce o práci v situaci, kdy je v zemi rekordně nízká nezaměstnanost.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Myslíte si, že na svých pozemcích zřídí stavební firma třeba prales...
To je fajn, pozemky u Papíráku patřící Syneru. Efekt jasný, na co...
Jaký smysl má oprašovat deset let starou historii, na kterou už má...
Ldo tam bude moct bydlet? Ty co na Masaryčce v bytech za 4 až 6 mega?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).