reklama
Liberec
Obviněný ředitel DPMLJ z firmy odchází, dopravce povede rovněž obviněný Šulc
24. 4. 2018 Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) povede zřejmě od května předseda představenstva Pavel Šulc. Stejně jako končící ředitel Luboš Wejnar patří do skupiny devíti obviněných v korupční kauze. Právě předseda představenstva může podle stanov plnit...
Projekt RetaiLink vybádal, že ulicím města sluší čistota a že chybějí veřejné záchodky
23. 4. 2018 Cestovka pro papaláše, tak se začalo přezdívat aktivitám zastřešeným mezinárodním projektem RetaiLink. Jeho cílem je "oživení městského centra" především prostřednictvím maloobchodu v kooperujících městech, tedy i oživení centra krajského Liberce. Evropské peníze se čerpají především na "studie" a "setkávání se". Výsledek? Vybádalo se, že k oživení centra Liberce by přispěla mj. větší čistota v ulicích a fungující veřejné záchodky. Na...
Na okraji Liberce možná vznikne nová čtvrť s 800 byty
23. 4. 2018 Na okraji Liberce při cestě na Jablonec nad Nisou možná vznikne nová čtvrť s 800 byty, školkou i domovem pro seniory. Projekt Zelené terasy je ale teprve na začátku. Pozemky za sídlištěm Kunratická vlastní město, podnikatel Jaromír Johann a firma S group holding. Podle náměstka primátora pro ekonomiku Jana Korytáře (Změna pro Liberec) se zatím domluvili na uzavření memoranda.
Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání
22. 4. 2018 Zájem o sdílená růžová kola předčil v Liberci očekávání. Takzvaný bikesharing spustilo město před měsícem, k dispozici je zatím 60 bicyklů. Magistrát eviduje v průměru 270 výpůjček denně, to je víc než v Českých Budějovicích nebo Brně, kde je bikesharing už několik let a jsou to města považovaná za příznivá pro cyklisty. ČTK to řekla Lenka Svobodová z libereckého magistrátu. Ve stotisícovém Liberci jde o pilotní projekt, provoz je zatím...
Liberecký soud návrh na vazbu na obviněné v kauze DPMLJ zamítl
22. 4. 2018 Okresní soud v Liberci zamítl návrh na vzetí do vazby tří obviněných v korupční kauze, jež se týká libereckého dopravního podniku (DPMLJ). ČTK o tom informoval mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej. Policie případ prošetřuje pro šest trestných činů, včetně podplácení a poškození finančních zájmů Evropské unie.
Policie obviněné v kauze DPMLJ viní z šesti skutků, i z úplatků
21. 4. 2018 Policie kauzu libereckého dopravního podniku, kde ve čtvrtek zasahovala, prošetřuje pro šest trestných činů včetně poškození finančních zájmů Evropské unie. Policie v případu obvinila devět lidí, z toho tři jsou stále zadržení. ČTK to sdělil mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej.
Referendum? Jen kampaň za erární peníze a koule uvázaná na nohu následovníkům
20. 4. 2018 Předvolební kampaň za peníze Liberečanů hodlá uskutečnit Změna pro Liberec, partaj, která už čtvrtým rokem tvoří spolu s bývalým ANO koalici na místní radnici. Kampaň chce dělat prostřednictvím referenda. Lidé by se měli vyjádřit k pěti otázkám k pěti tématům, jež by Změna ráda realizovala, avšak za čtyři roky ve „vládě“ k tomu nenašla ani dost odvahy, ani dost podpory v jiných politických klubech. Promarnila tak svou historickou šanci a nyní...
Lídrem ANO v Liberci bude ředitel soukromého muzea
20. 4. 2018 Hnutí ANO si vybralo lídra kandidátky pro podzimní komunální volby v Liberci. Bude jím ředitel soukromého Technického muzea v Liberci Jiří Němeček. ČTK o výběru lídra informovala krajská manažerka ANO Jana Hajná. Před čtyřmi lety kandidátku ANO vedl současný primátor Tibor Batthyány, který už ale členem hnutí není. Batthyány bude kandidovat za hnutí PRO 2016 vytvořené z bývalých politiků ANO.
Po zásahu v libereckých dopravních firmách protimafiánská policie obvinila devět lidí
20. 4. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Devět lidí bylo obviněno, z toho tři zadrženi v souvislosti se čtvrtečním zásahem policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu u dvou libereckých dopravců. Policisté včera zasahovali v Dopravním podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) a v dopravní společnosti BusLine. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí centrály Jaroslav Ibehej. Z jakých trestných činů byli obviněni, či jaký trest jim hrozí, neupřesnil.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ano, jen co přestanou jezdit tramvaje i autobusy ty demonstrante.
Myslím si, že jedním z důvodů umírání centra je i populační přesun...
Jestli bude policie rychlá tak jako u hejtmana, máme před sebou krásné...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
duben
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).