reklama
Liberec
„Hrdinný“ Korytář primátora pohanil a svedl vše na opozici. Jeho odvolání ale nenavrhl
23. 2. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Hanba, oboustranná impotence, klasická dehonestace, politická kultura u samého dna i pasáže z pohádky o nahém králi – to všechno slyšelo liberecké zastupitelstvo v momentě, kdy se zde začalo hovořit o možném odvolání primátora Tibora Batthyányho (exANO) z...
Liberec za autobusové nádraží zaplatí 20,5 milionu korun
23. 2. 2018 Liberec odkoupí od soukromého vlastníka autobusové nádraží za 20,5 milionu korun. Transakci schválilo zastupitelstvo. Ekonomický náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec) při jednání řekl, že nákup považuje za strategickou záležitost. Totéž si myslí i Starostové. V sousedství nádraží totiž plánuje město výstavbu nového autobusového terminálu s parkovacím domem za bezmála 200 milionů korun.
Zpackané posudky jsou k smíchu. Liberecké zastupitele ale mohou dovést až k soudu
22. 2. 2018 Posudky, které mají libereckým zastupitelům sloužit k rozhodování o nákupu pozemků a „buněk“ na autobusovém nádraží v centru města, budí rozpaky. A to zcela oprávněně – v jednom z nich se kupříkladu kalkuluje s výtahem, který ale podle všeho v mezi buňkami nejezdí, druhý posudek naopak zavrhuje první, jako nepoužitelný, porovnává ale zase obyčejné buňky s cihlovými domy v okolí nádraží.
Liberec bude ručit akciemi za úvěr na modernizaci parovodů
22. 2. 2018 Za úvěr na modernizaci zastaralých a ztrátových parovodů bude město Liberec ručit svým 24procentním akciovým podílem v Teplárně Liberec. Výměna starých parovodních rozvodů za moderní horkovody přijde podle odhadů na 300 milionů korun. Teplárna si chce 271 milionů korun půjčit, splácet je bude osm let. Zhruba 70 milionů korun by měla na projekt získat z evropských fondů. Po mimořádném jednání libereckých radních o tom ČTK informoval mluvčí...
Z dluhopisu zůstane závazek 1,75 miliardy, v roce 2025 bude zbývat k doplacení miliarda
20. 2. 2018 Liberec se dohodl s Komerční bankou na prodloužení revolvingového úvěru o tři roky a navýšení limitu z 90 na 120 milionů korun. Úvěr použije město na předfinancování akcí dotovaných z evropských fondů. ČTK o tom informoval mluvčí města Jan Král. Revolvingový úvěr od Komerční banky byl původně splatný k 30. dubnu 2018. "Vzhledem k aktuálně chystaným projektům je potřeba zajistit předfinancování dotačních akcí na další období, abychom mohli...
Výkup autobusového nádraží za 20 mil. umožní postavit Terminál
17. 2. 2018 Město potřebuje vykoupit areál autobusového nádraží, aby mohlo pokračovat v přípravách projektu IPRÚ „Terminál a parkovací dům“. Výkup dotčených pozemků a budov již schválili liberečtí radní a v příštím týdnu jej bude projednávat zastupitelstvo. Výkup pozemků vyjde město na 20,5 milionu korun a další 3 miliony korun bude stát výkup tzv. „buněk“.
Milion sem, milion tam. O dalších investicích do Lesního koupaliště až někdy příště
16. 2. 2018 Vedení Liberce se neshodlo na zvýšení investic do Lesního koupaliště z osmi na 15 milionů korun. S jeho obnovou začalo město loni. Letos se tak budou dělat jen nejnutnější úpravy, aby bylo možné areál uprostřed lesa v Lidových sadech od léta využívat ke koupání. Půjde o minimalistickou variantu, řekl ČTK ekonomický náměstek primátora Jan Korytář (Změna pro Liberec).
Výměna parovodu do Pavlovic by měla začít už letos na jaře
15. 2. 2018 Zástupci akcionářů včera na valné hromadě schválili vklad majetku obou akcionářů do Teplárny Liberec, který je hlavním předpokladem zahájení projektu GreenNet. Rozhodlo se také o změně stanov a změně v obsazení orgánů společnosti. Cestu pro budoucí rozvoj CZT v Liberci a vytváření úspor v celém systému schválilo na svém mimořádném únorovém zasedání zastupitelstvo města.
Liberec už má koncesi na provoz krematoria a pohřební služby, může začít pohřbívat
15. 2. 2018 Liberec se pustil do nového druhu podnikání. Ještě před převzetím správy a provozu krematoria městem Liberec a zřízením městské pohřební služby musí radnice podniknout do konce letošního června ještě několik nezbytných kroků. Město například už získalo koncesi jak na provozování krematoria, tak i samotné pohřební služby. K tomu bylo potřeba prokázat odbornou způsobilost.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Park pro bezďáky. Výhodná poloha u nádraží. Za 20 mega. Super nápad!
Kdy a proč ho koupil tak trochu pamatuji. Ale za kolik?
Ten barak je hruza, o tom zadna
Asi pri velky privatizaci csad. Zlata devadesata
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28
únor
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).