reklama
Liberec
Radnice líčí na nové strážníky stotisícovým bonusem, u krematoria se bude platit
6. 2. 2019 Radní krajského Liberce schválili následující: Městská policie Liberec zavádí náborový příspěvek. Důvodem vstupního bonusu pro nové strážníky ve výši až 100 000 tisíc korun je zatraktivnit nábor pro obsazení volných pracovních míst u městské policie. V Liberci...
Zemřel D. Sekanina, průkopník soch ve veřejném prostoru
6. 2. 2019 Ve věku pouhých 56 let zemřel před několika dny David Sekanina. Jméno, které většině obyvatel Liberce mnohé neřekne, ačkoli se do moderní podoby města zapsal výrazným a nezaměnitelným způsobem, by se nemělo zapomenout.
Se sdílením kol Liberec do budoucna počítá, nově nastartuje i diskusi o carsharingu
5. 2. 2019 Jak omezit narůstající počet provozovaných aut v Liberci. O tomto tématu mluvil minulý týden náměstek libereckého primátora pro technickou správu města a informační technologie Jiří Šolc s ředitelem společnosti Autonapůl.cz Michalem Šimonikem. Služba sdílených aut v režimu této společnosti funguje v deseti městech ČR, vyšší poptávka je v období od jara do podzimu.
Liberec bude DPMLJ ručit za 43milionový úvěr, po zásahu policie mu docházejí peníze
1. 2. 2019 Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) si musí vzít úvěr 43 milionů korun. Ručení - bankovní garanci na úvěr řádně vysoutěžený u České spořitelny - mu po delší debatě schválilo liberecké zastupitelstvo. V souvislosti s policejním vyšetřováním podezření z korupce má dopravní podnik pozastavené dotace ve výši 85,5 milionu korun. Ručení se týká úvěru se splatností pět let. "Situace našeho dopravního podniku není jednoduchá," řekl náměstek...
Rekonstrukce přehrady v Liberci začne až na jaře 2020, projekt za 300 mil. má zpoždění
29. 1. 2019 Příprava rekonstrukce přehrady Harcov v Liberci za 300 milionů korun má zpoždění. Projekt je ve fázi stavebního řízení, práce tak letos nezačnou. Půjde-li vše podle předpokladů, chtěli bychom do poloviny příštího roku stavbu zahájit, uvedla pro ČTK mluvčí Povodí Labe Hana Bendová. Přehrada byla vybudována podle projektu univerzitního profesora Otto Inze z německých Cách, dokončena byla v roce 1904. "Potřebuje po více než sto letech svého provozu...
Nejbližší okolí Liberce propojí do tří let nová cyklostezka
28. 1. 2019 Mikroregion Císařský kámen, tedy obce Šimonovice, Dlouhý Most, Jeřmanice a Rádlo propojí do tří let nová cyklostezka. Povede částečně i Libercem přes Vesec až k Doubí, proto se k projektu připojí také liberecká radnice a společně budou žádat o dotace od Libereckého kraje a Státního fondu dopravní infrastruktury. Projekt potěší nejen cyklisty, ale i chodce. Pro ně vzniknou nové chodníky podél hlavních komunikací.
Liberec nápad na seriál Nelegál ještě neopustil, filmaři zlevnili
27. 1. 2019 Liberecká radnice odhaduje, že loňské natáčení amerického velkofilmu Spider-Man přineslo stotisícovému městu asi 30 milionů korun. Jsou v tom nejen příjmy radnice, ale i dalších, za ubytování, pronájem služeb a komparz. ČTK to sdělila mluvčí radnice Jana Kodymová. Jaký byl příjem přímo pro radnici, nevěděla.
V liberecké MHD ubude pět procent autobusových spojů
26. 1. 2019 V liberecké MHD od soboty ubude asi pět procent autobusových spojů, změny se dotknou 14 ze 45 autobusových linek. Hlavním důvodem je to, že společnost BusLine končí jako subdodavatel libereckého dopravního podniku (DPMLJ). Dalším je vysoká nemocnost řidičů, k dnešnímu dni je na nemocenské 18 z nich. Novinářům to řekl dopravní ředitel DPMLJ Oskar Zappe. V pracovní dny je v Liberci potřeba kolem stovky řidičů.
Plavčík, který v bazénu neuhlídal mládež, je definitivně nevinnen
23. 1. 2019 AKTUALIZOVÁNO: Plavčík, který v libereckém bazénu neuhlídal rozjívenou mládež, si může oddechnout. Krajský odvolací soud v Liberci ve středu potvrdil zprošťující rozsudek pro bývalého plavčíka městského bazénu v Liberci. Čtyřiadvacetiletý muž byl obžalován z usmrcení z nevědomé nedbalosti v souvislosti s úmrtím čtrnáctiletého chlapce ze září 2016. Dítě se udusilo v odtokové rouře atrakce zvaná divoká řeka poté, co nejdřív s kamarády...
Aktuální diskuze
Myslíte si, že na svých pozemcích zřídí stavební firma třeba prales...
To je fajn, pozemky u Papíráku patřící Syneru. Efekt jasný, na co...
Jaký smysl má oprašovat deset let starou historii, na kterou už má...
Ldo tam bude moct bydlet? Ty co na Masaryčce v bytech za 4 až 6 mega?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).