reklama
Liberec
Den po vzniku republiky vyhlásili Provincii Deutschböhmen
29. 10. 2018 Den po vyhlášení samostatného československého státu, 29. října 1918, se němečtí poslanci z Čech usnesli vydělit ze severního a západního pohraničí provincii Deutschböhmen s centrem v Liberci. Hodlali ji začlenit jako autonomní jednotku do uvažovaného Německého Rakouska,...
Stoleté liberecké krematorium město postupně opravuje
28. 10. 2018 Prohlédnout si nejstarší krematorium v zemi mohli v sobotu zájemci v Liberci. V provozu je 100 let a patří městu, které památkově chráněnou budovu postavenou ve stylu secese postupně opravuje. Letos do jeho obnovy vydá kolem deseti milionů korun, obdobná částka bude potřeba i příští rok. "Rozhodně je nyní v lepším stavu než před půl rokem," řekl ČTK vedoucí správy veřejného majetku magistrátu David Novotný.
Dohoda podepsaná mezi SLK, ANO a ODS rozděluje posty v radě, jména už se rýsují
24. 10. 2018 Úterní uzavření Dohody o společném postupu mezi SLK, ANO a ODS je předzvěstí vzniku početně pohodlné koalice, která má ambici vládnout krajskému Liberci celé čtyři roky. Dohoda napovídá, jak budou rozloženy síly v radě města. Koalice bude mít v zastupitelstvu 31 z 39 mandátů. "Dohoda by měla vyústit v podpis koaliční smlouvy do konce října," řekl ČTK lídr starostů, kandidát na primátora Jaroslav Zámečník.
Koalici v Liberci asi vytvoří SLK, ANO a ODS, už podepsaly dohodu o společném postupu
23. 10. 2018 AKTUALIZOVÁNO, OBSAHUJE TEXT DOHODY: Dlouho očekávanou koalici v Liberci nejspíš opravdu vytvoří vítězní Starostové pro Liberecký kraj, ANO a ODS. Zprávu právě vydala ČTK. Dnes zástupci stran podepsali dohodu o společném postupu. Koalice bude mít v zastupitelstvu 31 z 39 mandátů. "Dohoda by měla vyústit v podpis koaliční smlouvy do konce října," řekl dnes ČTK lídr starostů Jaroslav Zámečník.
Liberec vypíše tendr za 23 milionů byť nemá nové vedení. Do stojícího vlaku se dere ZPL
19. 10. 2018 Liberec připravuje modernizaci vzduchotechniky a topení historické budovy divadla F. X. Šaldy. Systémy jsou nefunkční nebo v havarijním stavu. Zakázku za více než 23 milionů korun chce město vypsat ještě na podzim, aby nebyl ohrožen termín realizace. Práce jsou naplánovány na příští rok od začátku června do konce října. ČTK to řekl náměstek primátora pro kulturu Ivan Langr (Starostové pro Liberecký kraj).
Jednání o čtyřkoalici v Liberci ztroskotala hned na začátku, nejnečitelnější je ANO
18. 10. 2018 Jednání o vzniku široké koalice čtyř stran v Liberci ztroskotala hned na začátku. Liberec otevřený lidem (LOL) trvá na tom, že nebude v jedné koalici s ODS. Po jednání s LOL to řekl liberecký lídr Starostů pro Liberecký kraj Jaroslav Zámečník. Starostové volby v Liberci vyhráli. Na středečním večerním jednání s ANO se podle Zámečníka shodli, že obě strany mají zájem vytvořit koalici s co největším počtem zastupitelů.
Vedení Liberce koupilo před skončením svého mandátu auta za 1 423 621 Kč
17. 10. 2018 Smlouva na nákup čtyř automobilů za bezmála 1,5 milionu, s DPH přesně za 1 423 621 Kč, které na sklonku volebního období pořídilo do svého majetku Statutární město Liberec, figuruje v registru smluv. Má název DS201801398 - Kupní smlouva na dodávku automobilů pro Statutární město Liberec a termín, kdy vešla v platnost, je 15. září 2018. Smlouva se odvolává na specifikaci vozidel, jež má být uvedena v příloze, která má být nedílnou součástí smlouvy....
Situace v Brně se promítla až do Liberce, trojkoalice SLK, ANO a ODS nevznikne
11. 10. 2018 Liberecké ANO tomu říká "členská základna", ostatní "telefon od Andreje". Koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS v Liberci nevznikne. Jednání byla ukončena, řekl ČTK lídr starostů Jaroslav Zámečník. Jako důvod uvedl, že ANO odmítlo být v jedné koalici s ODS. To potvrdil i lídr ANO Jiří Němeček. Proti koalici s ODS byla podle Němečka naprostá většina místní členské organizace ANO. "Reakce byla velmi razantní," řekl ČTK. Důvody...
ANO si vyžádalo čas, potřebuje souhlas své členské základny. Jednání pokračují večer
10. 10. 2018 Až do dnešního podvečera se konají konzultace v jednotlivých stranách, které v krajském Liberci vyjednávají o podobě nové radniční koalice. Už včera jsme informovali, že se v Liberci zřetelně rýsuje koalice vítězných Starostů pro Liberecký kraj s ANO a ODS. Vyplývá to z informací ČTK, které získala od lídrů všech tří stran. Dohromady by měla koalice v 39členném zastupitelstvu 31 mandátů. Zda se bude o vytvoření této koalice dále jednat, závisí...
Aktuální diskuze
Tak kdyz to vsechno splnite, budete borci.
A celý text ? Toto zveřejnění je jaksi polovičaté.
Tak studii a PD pro DURKO byla spíš práce Kyseli než TB. Ten se akorát...
Kde si clovek muze precist kompletni material?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).