reklama
Liberecko
Liberecký Severáček slaví 60 let, na podzim pojede do Koreje
20. 5. 2018 Vydání vlastního CD, cesta do Jižní Koreje i první společné vystoupení s Českou filharmonií čeká letos liberecký dětský sbor Severáček. ČTK to řekla sbormistryně Silvie Pálková. Známý pěvecký soubor letos slaví 60 let od založení, radnice po jeho zakladatelích v...
Slož písničku, natoč video a vyhraj prohlídku v ZOO Liberec
20. 5. 2018 Zoologické zahrady zapojené do ochranářské kampaně Silent Forest (Ztichlý les) vyhlašují pěveckou soutěž na záchranu kriticky ohrožených ptáků Indonésie. Komentovanou prohlídku liberecké zoologické zahrady s návštěvou neveřejných prostor zázemí pro exotická zvířata mohou vyhrát účastníci pěvecké soutěže Silent Forest, která je součástí stejnojmenné světové ochranářské kampaně na záchranu kriticky ohrožených zpěvných ptáků v Indonésii.
O prázdninách bude Krajská vědecká knihovna otevřena
20. 5. 2018 V minulých dnech jsme vás informovali o možném uzavření knihovny během prázdnin. Vzhledem k vývoji výsledků výběrových řízení budou v letošním roce realizovány pouze aktivity, které návštěvníky knihovny neomezí ve velké míře.
Kraj poskytne půl milionu na Dětskou univerzitu 2018/2019
19. 5. 2018 Dětská univerzita bude pokračovat i v příštím roce. Radní Libereckého kraje vyslovili na svém jednání v úterý 15. května 2018 souhlas s pokračující peněžní podporou v podobě dotace ve výši půl milionu korun. Stejná částka byla odsouhlasena i v minulém roce. O finanční pomoci musí ještě rozhodnout Zastupitelstvo Libereckého kraje, a to na svém jednání dne 29. května 2018. Prostředky pomohou Technické univerzitě v Liberci otevřít v září již...
Autobusy z Liberce do Jablonce pojedou od června po nové silnici
18. 5. 2018 V pátek 1. června bude otevřena dlouho očekávaná a nově vybudovaná přeložka sil. I/14 mezi libereckými Kunraticemi a jabloneckým Lukášovem, což bude mít pozitivní dopad i na autobusové linky provozované mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou. Autobusy budou ve srovnání s dnešním stavem až o 10 minut rychlejší.
Soutěžte do konce května o místo v kalendáři Jizerských hor
18. 5. 2018 Ještě dva týdny do pátku 1. června mohou lidé zasílat své fotografie Jizerských hor do populární soutěže Zaostřeno na Jizerky. Každý se může účastnit až se čtyřmi snímky, které musí doručit emailem i vyvolané na adresu pořádající Nadace Ivana Dejmala pro ochranu přírody. Třináct nejlepších, které vybere odborná porota, se pak objeví v benefičním kalendáři Zaostřeno na Jizerky 2019. Podrobnější informace včetně kompletních pravidel naleznete...
Liberecká galerie láká na bratry Charlemontovi spjaté s Liebiegy
18. 5. 2018 S význačným libereckým rodem továrníků Liebiegů je spojená nová výstava Oblastní galerie Liberce. Jsou na ní především díla bratrů Charlemontových z přelomu 19. a 20. století. Všichni tři pracovali téměř pro celou rozvětvenou rodinu Liebiegů, řekla novinářům jedna z kurátorek výstava Zuzana Štěpanovičová.
Bývalý vojenský prostor Ralsko bude sloužit pro cvičení hasičů
18. 5. 2018 Bývalý vojenský prostor Ralsko na Českolipsku budou hasiči zřejmě častěji využívat k cvičení. Při nácviku zdemolují i některé nevyužívané a zchátralé budovy. Vyplývá to z memoranda, který schválili radní Libereckého kraje. Přijmout ho ještě musí krajské zastupitelstvo, řekl mluvčí Libereckého kraje Filip Trdla.
Veletrh dětské knihy v Liberci se proměnil ve festival čtenářství
17. 5. 2018 Oblíbený Veletrh dětské knihy v Liberci, který v dobách své největší slávy lákal tisíce lidí, se letos proměnil v třídenní Festival dětského čtenářství. Uskuteční se v červnu v Kulturním centru v Lidových sadech, Krajské vědecké knihovně v Liberci a také v liberecké Oblastní galerii. U příležitosti vernisáže To nejlepší z dětské ilustrace - Zlatá stuha 2018 v liberecké knihovně to ČTK řekla hlavní organizátorka Dagmar Helšusová.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
květen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).