reklama
Liberecko
Frýdlant skončil rekonstrukci tělocvičny v Bělíkově ulici
19. 7. 2018 Ve Frýdlantu na Liberecku skončila dvouletá rekonstrukce školní tělocvičny v Bělíkově ulici. Od loňského podzimu ji mohou využívat školáci, nyní má i nové sociální zázemí, a bude tak moci znovu sloužit i ke sportování široké veřejnost. ČTK to řekl starosta Dan...
Oprava tramvajové trati na Soukeňáku se prozatím odkládá
19. 7. 2018 Vzhledem k aktuálně tíživé finanční situaci a s ohledem na možnost alternativního technického řešení na zajištění bezpečnosti provozu se vedení Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou rozhodlo, v tuto chvíli realizovat úspornou variantu opravy kolejiště, a to v podobě navaření opotřebované hlavy kolejnice.
Pomník zajatců ve Frýdlantu ukrýval schránku s dokumenty
19. 7. 2018 Zinkovou schránku s dokumenty ukrýval pomník zajatcům z první světové války ve Frýdlantu na Liberecku. Schránku objevili dělníci v betonovém základu při obnově pomníku, který stojí v parku před městským hřbitovem. Včera schránku na nádvoří radnice za přítomnosti odborníků otevřeli. Byly v ní mimo jiné tři listiny velikosti A4. ČTK to řekl starosta Dan Ramzer (ODS).
Když se sjedou veterány, je o podívanou vždy postaráno
18. 7. 2018 FOTOGALERIE UVNITŘ: Čtyřicítka historických aut od roku výroby 1912 až do roku 1984 projížděla minulou sobotu Libercem v rámci 19. ročníku Retro Prague Historic Rally. Ta se letos odehrávala na trase z Prahy přes Liberec do Polska a Německa s cílem na zámku Liblice u Mělníku. Všechny vozy zaparkovaly před libereckou radnicí, odkud pak startovala další etapa.
Obžalované z vraždy zmizelého Říhy soud zprostil viny
18. 7. 2018 Krajský soud v Liberci zprostil viny muže obžalované z 15 let staré vraždy Martina Říhy odsouzeného za vytunelování kampeličky. Jejich vinu se nepodařilo jednoznačně prokázat, řekla předsedkyně senátu Eva Drahotová. Státní zástupce žádal pro tři ze čtyř mužů třináctileté tresty. Říhovo tělo se nikdy nenašlo, podle žalobce byl ale před 15 lety zavražděn.
Obžalovaným z vraždy zmizelého Říhy žalobkyně navrhuje 13 let
17. 7. 2018 Třináctileté tresty navrhla u soudu v Liberci státní zástupkyně pro tři muže obžalované z vraždy, která se měla stát před 15 lety. Násilnou smrtí měl podle spisu zemřít Martin Říha, odsouzený za vytunelování kampeličky. Jeho tělo se nikdy nenašlo. Třem obžalovaným hrozí 12 až 15 let vězení, vinu popírají. V případu je obžalován ještě jeden muž z pokusu o krádež, jemu státní zástupkyně navrhla šest až sedm let vězení. Rozsudek zřejmě...
Liberec převzal krematorium ve špatném stavu, už jej opravuje
16. 7. 2018 Město Liberec už kompletně převzalo budovu krematoria od bývalého nájemce a začalo od července krematorium včetně městské pohřební služby provozovat. Aby zůstal provoz krematoria nepřerušen, muselo město převzít prostory i ve špatném stavu. Počátkem července se město už pustilo do nezbytných oprav a stavebních úprav. Vše probíhá za provozu, ale chod krematoria to nijak nenaruší. Za první dva týdny město Liberec kompletně a samostatně vypravilo deset...
O týden dřív skončila v Liberci oprava křižovatky Švermova
16. 7. 2018 O týden dříve skončila v Liberci oprava frekventované křižovatky ulic Švermova a Uralská v liberecké čtvrti Františkov. Práce měly původně skončit až 22. července, křižovatku ale pro dopravu otevřeli už o tomto víkendu, zjistila ČTK. Pro mnoho lidí se tak zjednoduší cesta za prací do Průmyslové zóny Liberec - Jih, kterou výrazně zkomplikovala rekonstrukce hlavní přístupové trasy - ulice České mládeže. Tam se bude pracovat až do poloviny října.
Na Slavnostech svijanského piva se letos vypilo 63 tisíc půllitrů
15. 7. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Tradiční jednodenní Slavnosti svijanského piva přitáhly včera do areálu koupaliště ve Svijanském Újezdě téměř devět a půl tisíce návštěvníků. Hudební produkci více než dvaceti skupin a interpretů, včetně kapel UDG, Walda Gang a Wohnout, či zpěvačky Jitky Zelenkové, si mohli až do pozdních nočních hodin vychutnávat na třech kvalitně ozvučených pódiích. Pohodovou sobotu jim vedle  na akci již tradičně příznivého ...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).