reklama
Liberecko
Rašeliniště na Nové Louce u Blatného potoka je zachráněno
23. 10. 2017 Ještě nedávno byl cenný přírodní biotop rašeliniště na Nové Louce v Jizerských horách ohrožen a hrozilo, že časem zanikne. Ničily ho necitlivě vyhloubené meliorační příkopy, které ho odvodňovaly, a docházelo tu k jeho zarůstání nepůvodními dřevinami. S tímto...
V rozšířeném vydání vychází kniha o podivínovi z Jizerských hor
22. 10. 2017 V rozšířeném vydání vychází kniha o svérázné postavě Jizerských hor Gustavu Ginzelovi. Známý cestovatel a pábitel se dostal do povědomí veřejnosti zejména jako majitel Hnojového domu na Jizerce v Jizerských horách, který až do požáru v roce 1995 každoročně navštěvovaly tisíce turistů.
Bazilika v Hejnicích má relikvii s kapkou papežovy krve
22. 10. 2017 Relikvii s kapkou krve svatého Jana Pavla II. získala hejnická farnost na Liberecku a umístila ve své bazilice Navštívení Panny Marie. Relikvie bývalého papeže, kterého katolická církev prohlásila za svatého v roce 2017, byla na severu Čech dosud jen v kostele v Třebenicích na Litoměřicku. O žádném dalším místě nevím, řekla ČTK mluvčí litoměřické diecéze Jana Michálková.
Škola ve Frýdlantu vytváří zemědělskou stezku i s chmelnicí
21. 10. 2017 Střední škola hospodářská a lesnická ve Frýdlantu na Liberecku vytváří naučnou zemědělskou stezku. Její součástí bude i chmelnice, která nikde jinde v regionu není. Netradiční pro zdejší klima je i vinice. Novinářům to řekl vedoucí odborného výcviku na škole Jaroslav Palarec. Liberecko není vhodnou lokalitou pro pěstování chmele ani vína, podle Palarce mají sloužit malá chmelnice a vinice jako ukázka.
Liberecké divadlo uvede vlastní verzi slavné verneovky
19. 10. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Liberecké divadlo F. X. Šaldy uvede v pátek v premiéře inscenaci Tajuplný ostrov. Půjde o nezvyklé zpracování slavného románu Julese Verna, v němž kapitán Nemo v podání Václava Helšuse bude kabaretiér z Montmartru. Dramatizace vznikla přímo pro liberecké divadlo a role byly psány hercům "na tělo", uvedl dramaturg divadla Tomáš Syrovátka, který je spoluautor scénáře.
V liberecké ZOO se opět sbírala kola pro Afriku
18. 10. 2017 Včera v odpoledních hodinách proběhla v zoo Liberec první ze tří letošních podzimních sbírek jízdních kol. Dárci nám věnovali celkem 12 kol, která budou ve spolupráci se společností Kola pro Afriku o.p.s. dovezena do africké Gambie, kde pomohou místním dětem snadněji překonávat mnohdy několikakilometrové vzdálenosti do škol.
Město Liberec má svou Geniální filmovou stezku
18. 10. 2017 Statutární město Liberec ve spolupráci s Krajským úřadem Libereckého kraje a německým městem Görlitz připravilo Geniální filmovou stezku s osmi zastaveními, která zájemci najdou na různých místech v centru města od 16. října do 15. listopadu 2017.
Ve Vratislavicích nad Nisou v ulici U Sila vzniká nový park
18. 10. 2017 V pondělí 16. října bylo předáno staveniště a tím fakticky zahájena výstavba volnočasového parku ve Vratislavicích nad Nisou na sídlišti Nové Vratislavice. Upravená plocha při ulici U Sila bude sloužit jako prostor pro aktivní odpočinek i rekreaci všech věkových kategorií.
Knihovna v Liberci se zapojí do Dnů české a německé kultury
18. 10. 2017 Krajská vědecká knihovna v Liberci se dlouhodobě účastní Dnů české a německé kultury, které se konají s podporou Nadace Brücke-Most Stiftung. Do letošního 19. ročníku, který probíhá od 26. října do 12. listopadu, se připojila jako jediný zástupce za Liberecký kraj. „Liberecký kraj je hraničním krajem s Německem a je samozřejmé, že obyvatelé na obou stranách hranice mají zájem o kulturu, historii a život svých sousedů. Podobné akce nás sbližují...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).