reklama
Liberecko
Liberecká knihovna bude s Mensou pravidelně testovat IQ
22. 8. 2017 Na začátku byl nápad jedné knihovnice, která upozornila na to, že Liberecký kraj, jako jediný, nemá testovací centrum Mensy ČR. Započala se tedy jednání, jejichž výsledkem je pravidelné testování IQ v prostorách Krajské vědecké knihovny v Liberci. „Prozatím jsme se...
Na náměstí v Hrádku se po 70 letech vrací morový sloup
22. 8. 2017 Na náměstí v Hrádku nad Nisou na Liberecku se po více než 70 letech vrací morový sloup se sousoším sv. Anny samotřetí. Autorem kopie je sochař Vojtěch Míča. Z původního sloupu se prakticky nic nedochovalo, jen část základny, kterou ale není možné kvůli degradaci materiálu použít. V pondělí dělníci pod dohledem sochaře osazovali na náměstí sloup, samotné sousoší bude hotové až v říjnu, řekl ČTK Míča.
Frýdlant díky dotaci z EU doplní expozici v muzeu Špitálek
22. 8. 2017 Expozice v Městském muzeu Špitálek ve Frýdlantu bude díky evropským dotacím atraktivnější. Městu Frýdlant se díky spolupráci s Regionálním muzeem v Lubani podařilo získat dotaci z česko-polského programu. Stávající expozici muzea doplní díky tomu o moderní audiovizuální efekty za bezmála 1,5 milionu korun. Polovinu získalo město z evropských fondů, zbytek dá ze svého, řekla ČTK mluvčí radnice Martina Petrášková.
Soubory z několika krajů se sjely na festival národnostních menšin
21. 8. 2017 Téměř dvacítka převážně romských hudebních a tanečních souborů zaplnila v sobotu 19. srpna Dům kultury v Liberci. Pod záštitou Libereckého kraje a za přítomnosti hejtmana LK Martina Půty a jeho náměstka pro sociální oblast Pavla Svobody se tu konal 6. ročník Hudebního festivalu národnostních menšin.
Kraj zaplatí 73.600 korun za ovce, které chovateli roztrhali vlci
21. 8. 2017 Chráněný vlk obecný o sobě dal opět vědět. Tentokrát však ne na Českolipsku, kde je výskyt vlka již celkem běžný, ale na Frýdlantsku. Konkrétně na území obce Jindřichovice pod Smrkem. Letos v dubnu zde vlci napadli stádo ovcí a 1 berana, přičemž 4 dospělé ovce a 32 jehňat zabili.  Jedná se  o první případ prokázané škody způsobené vlkem na Frýdlantsku a zároveň i první letošní hlášený  útok vlka na domácí zvířata v kraji.  
Stopy po beneficích jsou patrné po celém hradu Grabštejn
20. 8. 2017 Obnovená kaple nebo altán, restaurované varhany či socha patronky hradu, nasvícení hradu i vytvoření galerie. To vše je spojené s beneficemi, které se posledních 25 let konaly ve prospěch hradu Grabštejn na Liberecku. Stopy po nich jsou patrné po celém hradu, řekl ČTK hlavní organizátor beneficí a místní patriot, operní pěvec Luděk Vele.
Žlutými autobusy na trase Liberec - Praha o něco levněji
17. 8. 2017 Ceny autobusového dopravce RegioJet se nově budou dynamicky odvíjet od obsazenosti jednotlivých autobusových spojů. Při platbách Kreditovou jízdenkou zaplatí nově cestující na trase Liberec - Praha 69 korun. Kreditová jízdenka je jednoduchá rychlá registrace na internetu, která je pro cestujícího doživotně zdarma a umožňuje cestovat vlaky a autobusy RegioJet za nejvýhodnější ceny.
Frýdlant se po roce znovu proměnil v město jazzu
17. 8. 2017 V město jazzu se po roce znovu proměnil Frýdlant na Liberecku. Letos se v historickém městě koná už 34. ročník Letní jazzové dílny Karla Velebného, na který se sjelo 200 hudebníků z Česka i zahraničí. Týdenní seminář je nejstarším specializovaným kurzem v České republice, na kterém převážně mladí hudebníci a zpěváci pronikají do tajů jazzové interpretace.
V zoo tvoří sochaři díla až ze sedmitunového balvanu
17. 8. 2017 FOTOGALERIE UVNITŘ: Umělecká díla z pískovců vytváří tento týden šestice sochařů v areálu liberecké zoo, na zahradě Lidových sadů. Nejtěžší kámen váží téměř sedm tun a na výšku má skoro dva metry. Jde o největší balvany, jaké na tomto sympoziu byly. ČTK to řekl Zdeněk Santer ze společnosti Artefaktum, která je spolupořadatelem sympozia. "Schraňovali jsme je několik let," dodal. Kameny získávají pořadatelé darem z pískovny u České Lípy.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
To jako že pojedu venčit psa z Králáku do Hanychova? K přehradě chodím...
Na Franťáku, jo? Tak to jste určitě stál s davy dole na Švermový a se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).