reklama
Liberecko
Liberec uspořádal výstavu barokního malíře Angermeyera
15. 12. 2017 Liberecká galerie jako první v Evropě uspořádala výstavu děl barokního malíře Johanna Adalberta Angermeyera, který patří mezi takzvané malé mistry. Specializoval se na kabinetní malbu, což jsou obrazy menších formátů. Novinářům to řekla kurátorka výstavy Zuzana...
Město Liberec převezme provoz krematoria do vlastní správy
14. 12. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Život přináší i smutné stránky a tou nejtěžší je odchod nejbližších. Úmrtí poznamená rodinu jak emočně, tak finančně. Mnoho pozůstalých volí pod tíhou nemalých nákladů, souvisejících s pohřbem, ne zcela ideální formu rozloučení se svými zemřelými. To by se mělo změnit s převzetím správy a provozu krematoria městem Liberec a zřízením městské pohřební služby. Občané budou moci vyřídit veškeré pohřební služby na jednom...
Frýdlant připravuje s Libereckým krajem obnovu Kodešovy ulice
14. 12. 2017 Město Frýdlant ve spolupráci s Libereckým krajem připravuje rekonstrukci Kodešovy ulice, která je součástí krajské silnice třetí třídy na Višňovou. Frekventovaná komunikace je ve špatném stavu a radnice o její obnovu léta usiluje. Na její rekonstrukci by se měla podílet také Frýdlantská vodárenská společnost. Pokud vše půjde podle plánu, mohla by rekonstrukce Kodešovy ulice začít v roce 2020, řekl ČTK frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Náklady se...
Liberecká nemocnice chce nové pracoviště k diagnostice nádorů
14. 12. 2017 Krajská nemocnice Liberec chce do roku 2020 vybudovat nové pracoviště, které jí pomůže při diagnostice nádorových onemocnění. Takzvané PET centrum zatím nemá a pacienti na specializované vyšetření musí jezdit 100 kilometrů do Prahy, Ústí nad Labem či Hradce Králové. Novináře o tom informoval lékařský ředitel nemocnice Richard Lukáš.
Hejničtí psovodi předvedli svoji práci klientům Jedličkova ústavu
13. 12. 2017 Tělocvična Jedličkova ústavu v Liberci hostila v pondělí 11. prosince psovody jednotky sboru dobrovolných hasičů z Hejnic. Zájemcům z řad klientů a zaměstnanců ústavu představili svou činnost a své chlupaté spolupracovníky.
Liberec zasadil operu Dvě vdovy do prostředí tenisového kurtu
13. 12. 2017 OBSAHUJE FOTOGALERII: Nezvyklou scénu nabídne liberecké divadlo F. X. Šaldy u opery Bedřicha Smetany Dvě vdovy. Dílo z konce 19. století zasadil režisér Jan Antonín Pitínský do prostředí tenisového kurtu. "Chtěli jsme tomu vnuknout nějakou přirozenou dynamičnost a grotesknost, když jsme to převedli ze staré klasicistní verandy někde na kraji malého městečka na tenisový kurt," uvedl Pitínský.
Za ukládání nepovolených odpadů v Osečné zaplatí Purum milion
12. 12. 2017 Milionovou pokutu vyměřila Česká inspekce životního prostředí (ČIŽP) společnosti Purum za ukládání nepovolených odpadů na skládku v Osečné na Liberecku. Provozovatel skládky komunálního odpadu v Osečné porušoval integrované povolení a provozní řád skládky. Při předem ohlášené kontrole objevili inspektoři odpady, které tam být nesmějí, sdělila ČTK Jana Jandová z ČIŽP. Vyjádření firmy Purum ČTK zjišťuje.
Provoz lanovky na Ještěd v Liberci zastavil silný vítr
12. 12. 2017 Provoz kabinové lanovky na Ještěd v Liberci komplikoval silný vítr. Jezdit nemohla už v neděli odpoledne a kvůli silným poryvům zůstala mimo provoz i v pondělí až do večera. Vítr měl v nárazech až 24 metrů za sekundu (přes 86 km/hod), řekl ČTK strojník lanovky.
Dopravní omezení na průtahu Libercem skončí ve středu
11. 12. 2017 Dopravní omezení na průtahu Libercem skončí už ve středu odpoledne, původně mělo platit do Vánoc. Provoz na čtyřproudé silnici 35 přes Liberec je omezený už od června na polovinu vozovky kvůli rekonstrukci mostu nad Čechovou ulicí, který byl v havarijním stavu. Práce se kvůli komplikacím na stavbě protáhly, stavbařům se je ale nakonec podařilo urychlit. Obnovení provozu se předpokládá ve středu kolem 15:00, řekla ČTK mluvčí Krajského úřadu v Liberci...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
Lesní koupaliště! Tak nakonec to tam bude pro psy! A taky pod psa. Už se...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
prosinec
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).