reklama

Naivní divadlo hrálo Budulínka na náměstí před radnicí v Liberci

8. 7. 2018
Hlavně rodiny s malým dětmi přilákalo na náměstí před radnicí v Liberci sobotní večerní představení místního Naivního divadla. Hrálo oblíbené loutkové představení Budulínek. Inscenace byla součástí prázdninového programu na náměstí, kdy se nějaká akce koná skoro každý den a vstupné se neplatí. Poslední bude v neděli 2. září úspěšná komedie Srnky v podání činohry libereckého divadla F. X. Šaldy.
Naivní divadlo hrálo Budulínka na náměstí před radnicí v Liberci
Foto: Artur Irma, archiv

Podle náměstka primátora pro kulturu Ivana Langra je program Léta na náměstí žánrově pestrý. "Každý si tam něco najde. Jenom z hudby je tam pop, dechovka, folk, jazz, rock či vážná hudba. Vystoupí také divadla, budou tam výtvarné dílny, filmová představení, tančírna, přijedou historická auta," uvedl Langr. V srpnu bude na náměstí i velká výstava fotografií připomínající události z 21. srpna 1968, kdy v Liberci při invazi vojsk Varšavské smlouvy zahynulo devět lidí.

Pro Naivní divadlo jsou vystoupení na náměstí tradičním zakončením sezony, v létě tam hrají od roku 2002. V tomto kromě Budulínka loutkoherci odehrají ještě příští sobotu dvě pohádky - Jak chodil Kuba za Markytou a Tři přadleny. Podle dramaturga divadla Víta Peřiny bývá atmosféra při představeních na náměstí trochu jiná, než když hrají v sále. Jen část diváků totiž přichází cíleně. "Pak je tam dost lidí, co jdou kolem a zastaví se, když zjistí, že se na náměstí něco děje," uvedl Peřina. Tak tomu bylo i v sobotu. Nouze nebývá ani o humorné situace, jež mají většinou na svědomí procházející lidé, kteří jsou rozjaření po návštěvě restaurace. "Zatím to ale nebyla nikdy nějaká divočina, že by to mělo za následek přerušení představení," řekl dramaturg.

Větší obavy mají podle něj z počasí. "Je to vždy napínavé pro naší techniku. Když bychom se netrefili a začalo pršet, byl by to průšvih, neboť ji nemáme zakrytou. Takže sledujeme předpověď a pak se modlíme," dodal Peřina. V minulosti déšť několik představení zhatil, dnes bylo počasí ideální. Diváci mohli sledovat zhudebněnou verzi Budulínka, kterou Naivní divadlo hraje už šest let. Inscenace se řadí mezi nejoceňovanější současná představení divadla. Příběh o zlobivém chlapci vychovávaném prarodiči se v podání libereckých divadelníků od klasické předlohy příliš neliší, má jen modernější kabát.

Léto na náměstí bude pokračovat v neděli od 20:00 koncertem Deutsche Streicherphilharmonie, což je soubor složený z talentovaných hudebníků německých hudebních škol. Příští týden zřejmě největší pozornost přiláká vystoupení špičkových muzikantů putovního festivalu Bohemia jazz fest.

čtk
silnice
19. 2. 2019 08:05 Silnice v Libereckém kraji jsou sjízdné, mohou ale namrzat. Pozor by si měli dát motoristé i na hlavním tahu na Prahu u Hodkovic a Rádelského Mlýna.
knihovna
19. 2. 2019 06:36 Dnes v 17 hodin se koná v liberecké knihovně pravidelná exkurze Znáte naši knihovnu?, spojená s výkladem, jak vyhledávat v elektronickém on-line katalogu.
zloděj
19. 2. 2019 06:28 S pečivem v košíku zamířil 33letý recidivista k pokladně. Že má v batohu další nákup v hodnotě 1200 Kč, vyšlo najevo ve chvíli, kdy ho zadržela ostraha. Teď mu hrozí až 3 roky vězení.
jablonec
18. 2. 2019 18:05 Jablonec nad Nisou chce letos zrekonstruovat 20 městských bytů, z rozpočtu na to dá deset mil.Kč. V obnově fondu chce pokračovat i v dalších letech.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).