reklama
Liberecko
Sousedka oběti vraždy z Liberce uvedla, že slyšela volání o pomoc
15. 11. 2018 U Krajského soudu v Liberci vypovídala sousedka v Liberci zavražděné čtyřiadvacetileté Ukrajinky. Ženu slyšela volat o pomoc, nic ale neviděla. Z vraždy je obžalován dvaatřicetiletý Rumun Marius Vasilica Ailieseie. K vraždě kamarádky své bývalé družky se vazebně stíhaný...
Matador Automotive ČR plánuje rozšíření výroby v Liberci
15. 11. 2018 Slovenský výrobce dílů pro automobilový průmysl Matador plánuje rozšíření výroby a nová pracovní místa v Liberci, v závodech ve Vráblech a Nitře na Slovensku a v ruském Nižním Novgorodu. Portugalská společnost Sodecia Automotive zvýšila svůj podíl v automobilové divizi průmyslové skupiny Matador, Matador Automotive Vráble, na 60 procent a slibuje nové trhy a zakázky. ČTK o tom dnes informovala společnost Matador prostřednictvím komunikační agentury.
Žáci SOŠ Liberec postavili sami budovu pro školní zahradnictví
14. 11. 2018 Areál Střední odborné školy (SOŠ) Liberec v Jablonecké ulici se rozrostl o novostavbu. Jedná se o sklad upravené zeminy, který pro školní zahradnictví postavili žáci stavebních oborů. Stavbu zahájili během červnových závěrečných zkoušek a kompletně dokončili v říjnu. Celá stavba je dílem žáků a jejich učitelů odborného výcviku.
Balet libereckého divadla uvede Dickensovu Vánoční koledu s chamtivým Vydřigrošem
14. 11. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Vánoční koledu připravilo pro předvánoční období Divadlo F.X. Šaldy v Liberci. Baletní podoba známého pohádkového příběhu britského spisovatele Charlese Dickense, který poprvé vyšel před 175 lety, nahradí po pěti sezonách v repertoáru Louskáčka. Jde o originální titul, v baletní podobě nebyla Vánoční koleda v Česku nikdy uvedena, řekla ČTK dramaturgyně Petra Březovská. Autorem představení je dlouholetý sólista baletu...
V Liberci je kavárna, kde si můžete adoptovat kočky
14. 11. 2018 Nová kavárna, kde je možné adoptovat kočky, funguje v Liberci. Otevřená je asi deset dnů, za tu dobu se podařilo jednu kočku umístit a jedna je zamluvená, řekla ČTK spolumajitelka kavárny Miroslava Bernátová. Kaváren, kde se mezi hosty volně pohybují kočky a skáčou jim třeba i na klín, je po republice více.
Za 2 vraždy uložil soud v Liberci bezdomovci trest 28 let vězení
14. 11. 2018 Za dvě vraždy lidí bez domova v České Lípě potrestal soud v Liberci třiadvacetiletého bezdomovce úhrnným výjimečným trestem 28 let. František Havel si ho má odpykat ve věznici se zvýšenou ostrahou. Až mu trest vyprší, měl by být umístěn do zabezpečovací detence. Soud tak rozhodl na doporučení znalců, podle nich je Havel pro společnost nebezpečný. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se na místě odvolal.
Vratislavice mají na Císařském kameni novou rozhlednu
13. 11. 2018 OBSAHUJE FOTOGALERII: Vedení Městského obvodu Liberec – Vratislavice nad Nisou vybudovalo novou rozhlednu na Císařském kameni poté, co se ukázalo, že nosná konstrukce původní celodřevěné rozhledny je v havarijním stavu. Oblíbené turistické místo tak má opět svoji atrakci. Současná rozhledna je dokonce o 3 metry vyšší, čímž poskytuje mnohem lepší výhled do okolí.
Aukce Nadace Euronisa vynesla pro potřebné 525.000 Kč
13. 11. 2018 Benefiční aukce Nadace Euronisa vynesla na pomoc potřebným 525.000 korun. Zhruba pětina ze zhruba 180 nabízených děl se neprodala a nadace je teď stejně jako některá neprodaná díla z minulých let nabízí na svých internetových stránkách. ČTK o tom informoval ředitel nadace Petr Dušák. Nadace letos dražila díla s vyvolávací hodnotou 570.000 korun, která věnovalo 113 umělců.
Pivovar Svijany otevřel nový distribuční sklad v Leopoldově
13. 11. 2018 Pivovar Svijany upevňuje svou pozici na Slovensku a pokračuje v investicích do svého nejvýznamnějšího exportního trhu. Na začátku listopadu otevřel po šesti měsících výstavby novou skladovou halu a administrativní budovu v Leopoldově. Zařízení v hodnotě přes 1,4 milionu eur nabízí 1550 m2 skladové a 260 m2 administrativní plochy a nahradilo původní sklad v Hlohovci, v němž dceřiná společnost Svijany Slovakia po založení v polovině roku 2014...
Aktuální diskuze
A ta cisterna označená "Pitná voda" patří komu? Nechtěl bych se dožít...
V článku vedle čtu, že se ve Svijanech rozjíždějí plechovky, proč...
Kdo by chodil do hospody, aby tam stál před hospodou a nechal na sebe...
Jeden z největších parků skoro v centru Liberce -Budyšínská Ruská- by...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).