reklama
Liberecký kraj
Znalost zásad první pomoci by měla být samozřejmostí
18. 8. 2018 Konference s názvem „Nebezpečně bezpečné je poskytnout první pomoc“ se koná pod záštitou náměstka hejtmana Mgr. Petra Tulpy, radního pro rezort školství, mládeže, sportu a zaměstnanosti ve čtvrtek 30. srpna. Je určena nejen pro pedagogy a lektory první pomoci, ale i...
Zažít hrad nebo zámek v noci, to je úplně jiná zkušenost
17. 8. 2018 Jak vypadá památka v jiném světle mohou návštěvníci vidět a zažít během Hradozámecké noci, která letos proběhne v noci ze soboty 25. na neděli 26. srpna. Do velkolepého rozloučení s létem na hradech a zámcích v záři měsíce i plamenů se zapojily i památky v Libereckém kraji, které spadají pod Národní památkový ústav.
Pohonné hmoty v kraji mírně zlevnily, ceny jsou ale vysoké
17. 8. 2018 Pohonné hmoty v Libereckém kraji od minulého týdne mírně zlevnily. Litr nejprodávanějšího Naturalu 95 se aktuálně prodává v průměru po 33,16 Kč, před týdnem byl o 11 haléřů na litru dražší. Jen o haléř na litru klesla v kraji průměrná cena nafty, motoristé aktuálně za litr dají v průměru 32,22 Kč. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, byla před rokem paliva u čerpacích stanic v kraji téměř o čtyři koruny na litru levnější.
V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v Sedmihorkách
17. 8. 2018 V Libereckém kraji stále platí zákaz koupání v rybníce v oblíbeném Autocampu Sedmihorky, který hygienici vyhlásili před týdnem. Důvodem je množství sinic ve vodě, které překročilo bezpečnou hranici. Zhoršenou kvalitu vody má kvůli sinicím od začátku léta také Máchovo jezero a od minulého týdne i jablonecká přehrada Mšeno, zjistila ČTK na webových stránkách Krajské hygienické stanice v Liberci.
Obce mohou zdarma používat krajskou el. spisovou službu
16. 8. 2018 Každé město a obec musí mít dle zákona vlastní elektronickou spisovou službu. V praxi to znamená, že musí v elektronické podobě zaznamenávat a ukládat všechny úřední dokumenty. Spisová služba musí být chráněná proti úniku dat a splňovat veškeré požadavky na ochranu osobních údajů. Pro řadu obcí v Libereckém kraji je pořízení takového informačního systému finančně náročné. Kraj jim proto umožňuje zdarma využívat krajský informační systém...
Ještě stihnete výpravu za kozím sýrem či výrobou papíru
16. 8. 2018 I letos Liberecký kraj podpořil v rámci svého dotačního fondu řemeslníky, kteří se věnují původní řemeslné tvorbě. Pro turisty se tak nabízí možnost podívat se do výroby a vyzkoušet si celou řadu tradičních řemesel – zpracování ovčí vlny, výroba papíru, textilní tisk, keramika a další.
Inspektoři ČIŽP kontrolovali skiareály. Výrazně se polepšily
16. 8. 2018 Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení ochrany vod provedli v uplynulé lyžařské sezoně 47 kontrolních šetření ve ski areálech. „Pochybení inspektoři dosud zjistili u sedmi provozovatelů ski areálů, což je přibližně 19 % ze všech kontrolovaných subjektů. V předchozím kontrolovaném období pochybila plná třetina všech kontrolovaných. Situace se tedy podstatně zlepšila,“ komentoval výsledky kontrol Erik Geuss, ředitel...
Parné léto památkám přineslo mírný pokles návštěvnosti
15. 8. 2018 Prázdniny vrcholí a s nimi i nabídka doprovodných akcí na hradech a zámcích – nadcházející víkend čekají návštěvníky Zámecké slavnosti, šermíři, také Skotské hry či výstava ohařů. Poslední srpnová sobota bude patřit oblíbené Hradozámecké noci.
Na sklizení v Lib. kraji čeká posledních 591 hektarů obilovin
15. 8. 2018 V Libereckém kraji zbývá sklidit posledních 591 hektarů obilí, což jsou necelá tři procenta ploch. Úroda je horší, než ještě v červenci pěstitelé čekali. Jen ozimá pšenice má lepší výsledky, ostatních plodin se urodilo méně. Důvodem je sucho, řekl ČTK Jiří Teplý z Agrární komory pro Liberecko a Jablonecko. Podle údajů ministerstva zemědělství se zatím v kraji sklidilo 93.707 tun obilí a řepky něco přes 16.835 tun.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
srpen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).