reklama
Liberecký kraj
Klienti terapeutické komunity dostanou devítimístné auto
24. 6. 2018 Radní kraje odsouhlasili poskytnutí účelové investiční dotace ve výši tři čtvrtě milionu korun z rozpočtu Libereckého kraje na pořízení devítimístného vozu pro klienty Terapeutické komunity Advaita, která sídlí v Nové Vsi u Chrastavy. Posláním této komunity je...
Ve výzkumu Místo pro život 2018! Liberecký kraj skončil šestý
24. 6. 2018 Královéhradecký kraj vyniká skvělými podmínkami na pracovním trhu, na výborné úrovni je vzdělávání, region nabízí výjimečné prostředí pro kulturní a společenské vyžití. Lidé jsou v kraji spokojeni a mají také objektivně proč. Potvrdil to výzkum Místo pro život, ve kterém analytická agentura Datank hodnotí data získaná z nezávislých zdrojů a údaje z průzkumu prováděného mezi 2 800 obyvateli všech regionů. Stříbro bere Zlínský kraj, bronz...
V Libereckém kraji zlevnila nafta, benzin o čtyři haléře na litru
22. 6. 2018 V Libereckém kraji zlevnila za poslední týden paliva shodně o čtyři haléře na litru. Nejprodávanější Natural 95 zlevnil v průměru na 33,19 Kč za litr. Naftu prodávají aktuálně čerpací stanice v průměru za 32,25 Kč za litr. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, platili před rokem motoristé za litr benzinu a nafty v průměru o 3,50 Kč méně. V celostátním měřítku zlevnily pohonné hmoty o něco výrazněji.
Na většině koupališť je čistá voda, s létem ale začala zima
22. 6. 2018 Na většině přírodních koupališť v Libereckém kraji je voda stále čistá. Na začátku léta nemá podle měření hygieniků voda nejvyšší kvalitu jen v pěti sledovaných vodních plochách, vyplývá z informací na webu Krajské hygienické stanice v Liberci. Hygienici rozlišují pět stupňů kvality vody. Jednička značí nejkvalitnější vodu, pětka pak znamená zákaz koupání. Měření provádí hygienici v kraji na více než 30 jezerech, přehradách a...
SVS investuje zisk do obnovy vodárenské infrastruktury
21. 6. 2018 Na dnešním jednání řádné valné hromady, které se zúčastnilo 140 akcionářů, projednávali účastníci zprávu představenstva a zprávu dozorčí rady za rok 2017, schválili účetní uzávěrku za loňský rok a také rozhodli o rozdělení zisku. SVS celý zisk ve výši 422,84 milionů korun investuje do obnovy vodohospodářské infrastruktury nebo ho vloží do Fondu 2021, kde společnost shromažďuje peníze pro potřeby související s přechodem na nový provozní...
Kraj vysoutěží telefonování i pro svoje příspěvkové organizace
21. 6. 2018 Liberecký kraj jako centrální zadavatel vyhlašuje veřejnou zakázku na poskytovatele mobilních telekomunikačních služeb a pevných linek. Jsou do ní kromě krajského úřadu a příspěvkových organizací zahrnuty i obce Libereckého kraje a jejich příspěvkové organizace.
Policisté v Libereckém kraji mají nový areál k výcviku taktiky
21. 6. 2018 Policisté v Libereckém kraji mají od letošního roku k dispozici vlastní areál, kde mohou nacvičovat taktiku zásahů proti ozbrojeným pachatelům. Předtím to řešili například krátkodobým půjčováním různých objektů. Novinářům to řekl ředitel policie v Libereckém kraji Vladislav Husák. Pro výcvik taktiky podle něj upravili část areálu v Janově u Nového Boru. Úprava vnitřních prostor si vyžádala asi 200.000 korun.
Lib. kraj vybral dodavatele na ošetření významných alejí
20. 6. 2018 Rada Libereckého kraje na svém zasedání 19. června vybrala dodavatele na ošetření 4 vybraných významných alejí na území kraje. Jedná se o lipovou alej u vlakového nádraží v Malé Skále, alej Karolíny Světlé vedoucí podél historické stezky ze Starého Dubu do Českého Dubu a o zámeckou lipovou alej ve Stvolínkách společně s Valteřickou alejí v Horní Branné v rámci jednoho projektu.
Krajská nemocnice potřebuje ročně získat přes 500 dárců krve
20. 6. 2018 Transfuzní stanice Krajské nemocnice Liberec má v evidenci skoro 8000 dárců krve, o 2500 více než před deseti lety. Přesto stále potřebuje nové dárce, ročně by jich mělo být alespoň 500. Novinářům to řekla přednostka Centra laboratorní techniky a primářka transfuzního oddělení v Liberci Renata Procházková. Nové dárce potřebuje nemocnice získávat kvůli stárnutí, nemocím a stěhování současných dárců.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
červen
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).