reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Liberecký kraj
Kontroly pokuty nepřinesly, zato přibylo sousedských udání
27. 6. 2017 Ve větších městech v Libereckém kraji zatím novela zákona umožňující kontrolovat kotle přímo v domech pokuty nepřinesla. V Liberci uložili jedinou sankci za to, že majitel nenechal včas zkontrolovat technický stav a provoz tepelného zdroje. ČTK to řekla mluvčí libereckého...
Dopravu v Libereckém kraji komplikují rekonstrukce silnic
26. 6. 2017 Dopravu v Libereckém kraji komplikují rekonstrukce komunikací. Jen Liberecký kraj má letos v plánu zrekonstruovat 69 úseků dohromady za 807 milionů korun. Pracuje se ale i na státních silnicích první třídy a dopravu v městech a obcích komplikují rekonstrukce vodovodů a kanalizací, zjistila ČTK.
Rady jak obchodovat v Kanadě zajímaly podnikatele z regionu
24. 6. 2017 Liberecký kraj hostil setkání regionálních podnikatelů s Jerry J. Jelinkem, honorárním konzulem ČR a ředitelem zahraniční kanceláře CzechTrade v Kanadě. Setkání, které organizovala Krajská hospodářská komora Liberec, se zúčastnil také náměstek hejtmana pro zdravotnictví Přemysl Sobotka, který setkání inicioval. Kromě obchodních příležitostí českých podnikatelů v Kanadě byla podnikatelům prezentována i komplexní hospodářská a obchodní dohoda CETA.
Dobrá zpráva: Ceny pohonných hmot v Lib. kraji dále klesají
24. 6. 2017 Paliva v Libereckém kraji dál zlevňují, benzin už je levnější než před rokem. Nejprodávanější Natural 95 se prodává v průměru po 29,75 Kč za litr, před týdnem byl o 25 haléřů dražší. Podle údajů společnosti CCS, která ceny sleduje, za něj před rokem platili řidiči ještě o deset haléřů víc. Nafta zlevnila o dalších 22 haléřů na litr, a prodává se v průměru po 28,68 Kč. Před rokem byla u čerpacích stanic ještě o 70 haléřů levnější.
Kraj nakoupil na burze energie za nejnižší ceny letošního roku
23. 6. 2017 Liberecký kraj již běžně pro nákupy materiálu a služeb využívá elektronické aukce, díky kterým se daří výrazně šetřit finance při pořizování spotřebního zboží, propagačních předmětů, hygienických potřeb nebo telekomunikačních služeb. Nyní měl kraj opět možnost výrazně snížit pořizovací cenu energií aukčním obchodováním na Českomoravské komoditní burze Kladno, což opět přinese výraznou úsporu v řádu několika desítek milionů korun.
Mezi regionální potraviny se zařadil Ďábelský mls či Albrecht
23. 6. 2017 Označení Regionální potravina Libereckého kraje ponese dalších osm výrobků. Do osmého ročníku přihlásilo 29 producentů z celého kraje 80 svých výrobků. Největší konkurence byla v kategorii Alkoholické a nealkoholické nápoje, sdělila ČTK koordinátorka soutěže Vladimíra Pachlová z Regionální agrární rady Libereckého kraje. Soutěží se v devíti kategoriích, prázdná letos zůstala kategorie Cukrářské výrobky včetně cukrovinek.
Začátek sezóny na koupalištích v kraji si provozovatelé pochvalují
23. 6. 2017 Slunečné a horké počasí poslednch dnů přeje koupalištím v Libereckém kraji. Mezi lidmi je o ně zájem a navštěvují je i školy v rámci výuky nebo výletů. Provozovatelé areálů jsou tak s návštěvností spíše spokojení. Také kvalita vody v přírodních koupalištích v kraji zůstává podle hygieniků většinou výborná. Vyplývá to z průzkumu ČTK.
Zájem o ubytování v krajských domovech mládeže klesá
21. 6. 2017 Rada Libereckého kraje se na svém 11. zasedání dne 20. června zabývala návrhem úprav činností a poskytování služeb v segmentu školských výchovných a ubytovacích zařízení, tedy domovů mládeže a internátů. Liberecký kraj zřizuje 15 domovů mládeže a 2 internáty. Celková lůžková kapacita domovů mládeže činila cca 2 000 lůžek a internátů bezmála 170 lůžek. Ubytované děti, žáci a studenti obsadili 1 302 lůžek.
Vedra v Libereckém kraji trápí lidi v továrnách i řidiče v MHD
21. 6. 2017 Teploty, které už od začátku týdne na řadě míst v Libereckém kraji přesáhly tropickou třicítku, trápí lidi v továrnách, skláře i řidiče autobusů a tramvají v městské dopravě. Zaměstnavatelé zajistili pro pracovníky zásobování nápoji. Třeba ve sklářské firmě Ajeto přidali přestávku, v liberecké Magně zase mají pro zaměstnance automaty na nanuky nebo chladivé šátky. Dopravní podnik má v pohotovosti řidiče připravené vystřídat kolegy za...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Kocumová má za zády zeleného pučmelouna, tak si asi na téma kácení na...
s tím se dá souhlasit, taková zima a tam jak za krále klacka.
Beranova cesta je spojnice od tramvaje ke kabinové lanovce - pro lyžaře...
S výjimkou Plání je nezbytné všechny sjezdovky na Ještědu rozšířit....
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).