reklama
Názory politiků
Václavu Horáčkovi chybí podpora turistického ruchu
8. 8. 2017 Zachování evropských kulturních a demokratických hodnot, podporu vzdělání a svobodného podnikání, obhajobu zájmů střední třídy i zvyšování mezd si jako své hlavní cíle vytýčili kandidáti TOP 09 pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny za Liberecký kraj. V čele...
Michal Horáček: Hrad má být pro lidi, není to pevnost
1. 8. 2017 Kandidát na prezidenta, textař a bývalý úspěšný podnikatel Michal Horáček navštívil již po několikáté Liberecký kraj. Kromě toho, co ho v našem regionu zaujalo, jsme se bavili i o jeho názorech na výkon funkce současného prezidenta a v čem by byl jiný, kdyby ho lidé zvolili.
Populismus musí mít meze, míní náměstek Přemysl Sobotka
18. 7. 2017 Současná vláda nařizuje zvýšení platů v sociální oblasti, kultuře a zdravotnictví. Ministerstvo zdravotnictví veřejně vyhlásilo zvýšení platů o 2680 Kč formou nenárokové dotace na kraje, jen zcela zapomnělo zajistit rychlou cestu peněz k sestrám v jednotlivých zařízeních.
Michal Hron: Já státu na hru o regulaci hazardu neskočím
11. 7. 2017 AKTUALIZOVÁNO: Poslední předprázdninové zastupitelstvo vrátilo na libereckou scénu hazard. V prvních červencových dnech Změna, která navzdory tomu, že je nejpočetnější a tudíž nejsilnější stranou v libereckém zastupitelstvu, má nejvíce radních a je součástí vedení města, rozpoutala propagandistické tažení, v němž nejde ani tak o hazard, jako o dehonestaci těch, co pro jeho návrat zvedli ruku. Změna chce jít cestou referenda, aby za peníze daňových...
Jiří Vosecký: Co se (ne)děje se „sněmovními ležáky“?
10. 7. 2017 Tři čtvrtě roku a více už leží v Poslanecké sněmovně některé novely projednané Senátem, aniž by věc měla jakýkoliv vývoj. Ve většině případů jde přitom o důležité „zákony pro lidi“. Proč zůstávají mimo pozornost zákonodárců?
Korytář chce v zámku zřídit expozici vážící se k nejtemnějším kapitolám dějin Liberce
8. 6. 2017 POLEMIKA: Statutárnímu náměstkovi libereckého primátora Janu Korytářovi (Změna) nelze upřít, že na sebe umí strhnout mediální pozornost. Zatímco faktické skutky v jeho portfoliu soustavně chybějí, v úvahách z kategorie "coby kdyby" je velmi zdatný. Naposledy se mu pozornosti dostalo tím, že na 68. sudetoněmeckém sjezdu zveřejnil, že by ve zpustošeném libereckém zámku, jenž patří soukromému vlastníkovi, mohla vzniknout rozsáhlá expozice o společné...
Jakápak politická krize? Liberec se opět usadil na špičce politického bizáru
26. 5. 2017 Ještě před pár týdny to vypadalo, že koalice v Liberci je mrtvé dítě. Vzpomenete si na to ještě? Možná ani ne. Protože dnes to vypadá, že vše je „stabilizováno“. Nehledá se nový primátor. Neřeší se převaha jednoho koaličního partnera v městské radě. Nemluví se o tom, že by se s tím mělo něco dělat. Vede se zákopová válka. A město dál trpí.
Řešení politické krize v Liberci? Zázraky rozhodně nečekejte…
11. 5. 2017 Současná situace v Liberci mnohým dává naději, že bude lépe. Že se sice současná koalice nutně rozpadne (formálně, protože jinak je rozpadlá již dávno), a že po ní přijde něco „lepšího, radostnějšího, veselejšího“. Nerad bych bral iluze a naději. Ale změnu nečekejte. Protože – na vrcholu toho všeho je městské zastupitelstvo. A to má svou životnost ještě na další rok a půl jistou.
Proč Tygři? Je to o srdci, stejně jako o jedinečném přístupu
9. 5. 2017 Výběr čínských partnerů spojit své síly v libereckými Tygry je dobrou zprávou pro samotný liberecký hokej, Liberec, i Liberecký kraj. Je to ale také ocenění toho, jakou cestou se místní hokejový klub před několika lety rozhodl jít, jak ke svým úspěchům a dalšímu rozvoji přistupuje. Není navíc nepodstatné, že se podpory dostává hokejovému klubu, který si musí vystačit bez výrazné podpory města či kraje, na rozdíl od mnoha (či většiny) jiných,...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
TOP 09 je jediná strana, která nepůjde do koalice s ANO. Proto ji volím.
TOP 09 obhájí 3.místo v kraji.
V rozhovoru se vyhnuli nejen migraci, ale všem politickým otázkám. jenom...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).