reklama
Názory politiků
ODS sníží daň z nemovitosti a připraví lanovku do Bedřichova
6. 8. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Nejen fungující město a úřad, ale také změna v politické kultuře je pro libereckou ODS prioritou pro nadcházející funkční období. Jedním z hesel kampaně „Uklidíme Liberec – chceme fungující a čisté město“ tak nenaráží jen na fakt, že Liberec se v...
Vláda by měla být ve zvyšování důchodů ambicióznější
5. 8. 2018 Senát na své schůzi 19. července 2018 projednával zvýšení důchodů. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl – o tisíc korun – pouze seniorům starším 85 let (a o 2 000 korun starším 100 let). My jsme ovšem po dlouhé rozpravě nakonec důchodovou novelu vrátili do Poslanecké sněmovny s tím, že žádáme navýšení o tisíc korun pro všechny seniory, kteří čerpají důchod 25 a více let.
Komunální volby: Starostové podpoří 73 kandidátek
4. 8. 2018 V říjnových volbách do zastupitelstev obcí podpoří Starostové pro Liberecký kraj kandidátky v sedmdesáti třech městech a obcích, ať už se jedná o přímou nominaci politickým hnutím nebo podporu kandidátce a jejímu lídrovi v případě sběru podpisů občanů na petici. V řadě měst a obcí je právě kandidovaní “na petici” dlouhodobým a dobrým zvykem našich dobře pracujících zastupitelů, starostek a starostů.
Dění na radě bylo fakt absurdní, píše občan Tomáš Kysela
1. 8. 2018 GLOSA NEPOLITIKA: Víte odkud je tento dialog? "No a teď řekněte vy mně, stejně že…, že to bylo všecko úplně absurdní?" "Bolo. A ako. A povedztě mi, Kefalín, čo vy si představujete pod takým slovom absurdný?" Jasně! Černí baroni. Co se ale děje v Liberci na radnici, to je rovněž až neskutečně absurdní. O co jde?
Lesák: Poloprázdný, možná poloplný, ale každopádně nenaplněný sen Jana Korytáře
27. 7. 2018 V létě, když mi to můj pracovní rozvrh a počasí dovolí, chodím občas ráno na libereckou přehradu. Zaplavu si, nasnídám se a vyrazím za živobytím s příjemným pocitem ranního chladu a vody na těle. Dnes bylo přesně takové ráno. A napadlo mě, že bych mohl vyzkoušet, jak to funguje na čerstvě otevřeném Lesním koupališti. Těšil jsem se na první paprsky na louce v lese, klid a z fotek i na docela hezké prostředí.
Piráti odmítají politikaření při jmenování ředitelů škol
27. 7. 2018 Jablonecká Střední uměleckoprůmyslová škola a Vyšší odborná škola (SUPŠ VOŠ) se ocitla v nejistotě. Důvodem je netransparentní postup náměstka hejtmana Libereckého kraje Petra Tulpy (Starostové Jablonec). Přesto, že současná ředitelka suverénně vyhrála výběrové řízení, rada kraje ji odmítla jmenovat.
Zuzana Kocumová: Lesní koupaliště se stalo obětí snahy získat levné politické body
26. 7. 2018 Ano, Lesní koupaliště je i politická záležitost. Ale důvodů, proč tomu tak je, a kdo jej z věcné do politické roviny dostal, je rozhodně víc než ten, který zaznívá - že všichni hází Janu Korytářovi klacky pod nohy, píše na facebookovém profilu liberecká radní a bývalá Korytářova spolupracovnice ze Změny Zuzana Kocumová (dnes LOL!). A ony důvody ve svém textu vypočítává:
Blog T. Kysely: Nejsem nakloněn tomu, aby se šťouralo do něčeho, co dobře funguje
13. 7. 2018 Asi se shodneme, že nejobsažnější jsou informace "zevnitř". Proto v plném znění, se souhlasem autora, přetiskujeme blog náměstka libereckého primátora Tomáše Kysely, který už v místní politice "stříhá metr" a má tudíž chuť se s veřejností podělit i o věci, o nichž se oficiálně raději nemluví. Blog byl psán pro www.idnes.cz.
Piráti nabízí komplexní řešení pro Jablonec i odborníky
29. 6. 2018 Pirátský koráb vyplouvá do komunálních voleb v Jablonci nad Nisou se silnou posádkou a komplexním programem. Řada kandidátů se do Jablonce vrátila se zkušenostmi nabytými v jiných městech i zahraničí. Svůj zájem o podobu a fungování města prokázali kandidáti ve svých občanských aktivitách. Setkat se s nimi můžete již tuto sobotu na akci “Kormidlo směrem prázdniny” u jablonecké přehrady.
Aktuální diskuze
"Za to, že jsi investoval do hypotéky a koupil si v Liberci byt, ti...
Daň z nemovitosti je svinstvo z principu. Ze svých zdaněných peněz si...
Nojo, ale bude sedet v osli lavici, jedno jestli s 10 nebo 15 procenty.
ODS jde do zelena. Asi mezera na trhu, když zelený a jejich satelity dělaj...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).