reklama
Názory politiků
Liberecké Kino Varšava se ocitlo ve vzduchoprázdnu
24. 9. 2018 Poslední dobou poněkud utichla debata nad dalším osudem kina Varšava. V kině se sice občas něco děje, ale jeho rekonstrukce je stále v nedohlednu. A jak to s Varšavou za posledních deset let bylo? V roce 2008 jsme navrhovali, aby byl objekt zjednodušeně řečeno prodán s...
ODS přichází s prodloužením otevírací doby ve školkách
21. 9. 2018 O prodloužení otevírací doby ve školkách přemýšlím už dlouho. Zatím jsem o praxi vyzvedávání v městských školkách jen slyšela, sama zkušenost nemám. Prý je to zkušenost nepřenositelná. Pro syna jsem využila služeb nejprve soukromé školky, poté krajské školky. V obou školkách je otevírací doba jiná, lépe uzpůsobená dnešnímu trendu pracovní doby rodičů. Rodiče nemusí pracovat na zkrácený úvazek, nemusí se uvolňovat z práce dříve,...
Vesecký areál paradoxně zahálí hlavně přes zimu
20. 9. 2018 Sportovní a rekreační areál Vesec vznikl nákladem více než 300 milionů korun pro běžeckou část mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009. Měla to být chlouba Liberce a po skončení šampionátu idylická sportovní a volnočasová oáza. Jak už je v posledních letech tradicí, zůstalo jen u planých slibů a mnoha prázdných slov.
Je čas ulehčit lidem a snížit daň z nemovitosti o 40 procent
19. 9. 2018 V současné době, kdy spolu s růstem ekonomiky výrazně rostou i daňové příjmy města, je načase ulehčit občanům a vylepšit podmínky pro bydlení v Liberci. Snížení daně z nemovitosti je jedním z nástrojů. Daň z nemovitosti je jediná daň, jejíž výši může město ovlivnit. Tvoří ji 2 koeficienty, základní a místní. Ty se vzájemně násobí a vzniká tak výsledný koeficient pro výpočet daně.
ODS oprašuje svůj nápad, jak udělat okolí z přehrady „Zelené srdce Liberce
18. 9. 2018 Asi se shodneme na tom, že liberecká přehrada nemůže a nikdy nedostihne svou větší sestru v Jablonci nad Nisou. Je to dáno mnoha faktory, mj. sevřením na konci Harcovského údolí i omezením historickou zástavbou ulic Chelčického a Blahoslavovou. Brzdou rozvoje je i složitá situace s Povodím Labe, vlastníkem přehrady.
Energie nechybí. Máme co nabídnout, hlásí energetik
18. 9. 2018 Dvaapadesátiletý energetik Zdeněk Flekna vede v letošních komunálních volbách kandidátku Hnutí SPOLU. V Semilech, kde hnutí kandiduje, by rádi konečně dostali prostor ve městě něco změnit. Sám lídr by se chtěl podívat na zoubek městskému rozpočtu a zarazit předražené investice.
Podle libereckých lídrů je investiční prioritou krajského města rekonstrukce bazénu
17. 9. 2018 Nejčastěji zmiňovanou investiční prioritou Liberce pro nadcházející čtyři roky by měla být oprava městského bazénu. Vyplývá to z předvolební ankety ČTK mezi lídry volebních kandidátek parlamentních stran a hnutí, které mají své zástupce v zastupitelstvu Liberce. Komunální volby se konají 5. a 6. října. Většina lídrů preferuje rekonstrukci plaveckého areálu. Jen ANO by chtělo kromě rekonstrukce postavit i nový u multifunkční arény. Za...
Kampaň ČSSD v Liberci bude skromnější než před čtyřmi lety
26. 8. 2018 Kampaň ČSSD před komunálními volbami v Liberci bude skromnější než před čtyřmi lety, strana do ní dá méně než půl milionu korun. S voliči už komunikuje na sociálních sítích, připravuje letáky i billboardy. Programovou prioritou sociálních demokratů je zlepšení péče o seniory a také rodiny s dětmi. U příležitosti zahájení kampaně to ČTK řekl lídr liberecké kandidátky, primář místní urologie Jan Mečl, který je zároveň krajským předsedou...
Tomáš Hampl (ODS): Jeden proráží, ostatní následují...
22. 8. 2018 Problematika Papírového náměstí je leitmotivem libereckých politiků, občanských iniciativ, odborné i široké veřejnosti. Všichni chtějí zlepšit současný neutěšený stav, reálné recepty však často scházejí. Většinu domů v dolním centru (širší oblast od Papírové ulice k tzv. Myší díře - ul. U Lomu) vlastní slabí investoři, často spekulanti, kteří nemají prostředky na údržbu domů a natož na investice, a ani je to příliš nezajímá.
Aktuální diskuze
co vodáci, ty také byli v původním návrhu?
pivko a pětistovka dobrý, jen aby to dolní komora nezazdila
Máme nové nejvyšší státní vyznamenání: nepozvání na Hrad.
Hajnej, že ty jsi Zemanovo tajnej !
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).