reklama
Policie a hasiči
Sedm jednotek hasičů likvidovalo o víkendu požár skládky
19. 2. 2019 Páteční odpoledne trávili hasiči z Českolipska u požáru skládky v obci Volfartice. Informaci o požáru přijalo operační středisko v 15:22 hodin, přes tísňovou linku 112. Na místo bylo povoláno sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů s devíti cisternami....
Neznámý muž chtěl ze seniorky vylákat po telefonu 40 tisíc
18. 2. 2019 Policisté na Jablonecku od pátku minulého týdne šetří případ, kdy neznámý muž volal na pevnou telefonní linku 83leté seniorce. Poprvé se tak stalo kolem poledne, nijak se nepředstavil a sdělil jí, že se u ní v 15 hodin zastaví. Poté zavěsil. Nikdo však v daný čas za ženou nepřišel, a tak tomu nevěnovala pozornost. Nicméně ještě odpoledne podle hlasu muž volal znovu, opět se nepředstavil ani ji neoslovoval jménem.
Autobus porazil poblíž Fügnerovy ulice 69letou chodkyni
18. 2. 2019 V pondělí 18. února, před třináctou hodinou, došlo nedaleko terminálu ulice Fügnerova v Liberci k vážné dopravní nehodě autobusu a chodce. Střet si vyžádal těžké zranění 69leté chodkyně, která byla přepravena zdravotnickou záchrannou službou na traumatologické oddělení Nemocnice v Liberci.
Policie hledá svědka z Desné, kterého zachytila kamera
18. 2. 2019 Vloni 23. října v noci krátce po druhé hodině dosud neznámý pachatel po vykopnutí dvojité skleněné výplně špaletových dveří vnikl do budovy Mateřské školy v Desné, kde z různých místností odcizil peníze v celkové hodnotě 1.830,- Kč. Celý případ stále šetří policisté z Obvodního oddělení v Tanvaldě, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za jehož spáchání hrozí pachateli v...
V Jablonci se přiotrávilo pět lidí oxidem uhelnatým
18. 2. 2019 Pět lidí se v neděli odpoledne v Jablonci nad Nisou otrávilo oxidem uhelnatým. Dva byli dospělí, tři nezletilí. ČTK to sdělil mluvčí záchranné služby Michael Georgiev. Šlo podle něj zřejmě o únik plynu z plynového ohřívače karmy. Poté, co lékaři v nemocnici zjistili, že přiotrávení mají stále vysoké množství oxidu uhelnatého v krvi, převezli zraněné na specializovaná pracoviště do Liberce a do Kladna.
Kvůli závadě na elektroinstalaci evakuovali stovky lidí z Fora
18. 2. 2019 Závada na elektroinstalaci v sobotu večer pořádně vyděsila návštěvníky OC Forum v centru Liberce. Požár jedné elektrické fáze v rozvodně ve 4. nadzemním podlaží měl za následek evakuaci stovek lidí. Událost byla na Krajské operační a informační středisko nahlášena ve 21:07 hodin. Na místo se sjelo pět jednotek hasičů.
Skládce odpadu ve Volfarticích škodily plameny po celý víkend
17. 2. 2019 Páteční odpoledne trávili hasiči z Českolipska u požáru skládky v obci Volfartice. Informaci o požáru přijalo operační středisko v 15:22 hodin, přes tísňovou linku 112. Na místo bylo povoláno sedm jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů s devíti cisternami. Požár skládky komunálního odpadu se hasičům podařilo zachytit včas a zabránili tak jeho rozšíření.
Za krádež a spálení okrasné borovice hrozí muži až dva roky
17. 2. 2019 Tento týden policisté z Obvodního oddělení ve Smržovce ve zkráceném přípravném řízení sdělili 65letému muži podezření ze spáchání trestného činu krádeže, kterého se dopustil tím, že 24. ledna letošního roku v dopoledních hodinách ze zahrady u domu v Lesní ulici ve Smržovce odcizil 40 let starou okrasnou borovici kleč v hodnotě 15.000,- Kč. Tuto borovici následně na pozemku v Občanské ulici také ve Smržovce spálil. Podezřelému tak nyní za...
Za provizi pomohl lidem v nouzi sjednat úvěry, padělal doklady
16. 2. 2019 Celkem v jedenácti případech se rozhodl „pomoci“ lidem ve svém okolí 47letý muž z Liberecka. Ke sjednání spotřebitelského úvěru nebo půjček vyžadují společnosti poskytující tyto služby mimo jiné také předložení dokladů o zaměstnání nebo výplatní pásky. Pro toho, kdo nepracuje a je ve finanční tísni, je velice složité spotřebitelské úvěry nebo krátkodobé půjčky vůbec získat. A zřejmě právě na tyto osoby se zaměřil 47letý muž z...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).