reklama
Policie a hasiči
Lupiče s ukradenou kabelkou pomohli vypátrat občané
15. 11. 2018 V neděli 4. listopadu kolem 21. hodiny procházela 52letá žena Poděbradovou ulicí v Lomnici nad Popelkou, a když se tu na malou chvíli zastavila a opřela se o plot, aby si odpočinula, stala se obětí loupežného přepadení. Dopustil se ho na ní teprve 19letý mladík, který po ní...
V úterý dopoledne byl v Liberci v řece Nise nalezen mrtvý muž
14. 11. 2018 AKTUALIZOVÁNO: V úterý, krátce před jedenáctou hodinou dopoledne přijal operační důstojník oznámení o nálezu lidskéhho těla bez známek života v korytu řeky Lužická Nisa v Liberci. Muž bez známek života byl nalezen v centru Liberce, v řece Lužická Nisa, v prostoru poblíž ubytovny v ulici Košická. Ihned po přijetí oznámení se na místo dostavil kompletní policejní výjezd včetně kriminalistického technika a také lékař Zdravotnické záchranné služby.
Řidiči vběhlo na Českolipsku pod kola stádo divočáků
14. 11. 2018 V průběhu pondělí vyjeli dopravní policisté na Českolipsku celkem k pěti dopravním nehodám, které zavinila lesní zvěř. Nejkurióznější z nich se stala kolem 18. hodiny na silnici první třídy u obchvatu Dubé. Řidiči osobního vozidla tovární značky Volkswagen Golf jedoucího od Jestřebí na Mělník, vběhlo do jízdní dráhy stádo divočáků. Střet s nimi, kterému nemohl nijak zabránit, nepřežili tři z nich. Řidič se naštěstí nezranil. Škodu na...
Policisté pátrají po ztraceném černém klarinetu za 40 tisíc Kč
13. 11. 2018 Policisté z obvodního oddělení Liberec - Vápenka pátrají od uplynulého pátku 9. listopadu 2018 po černém klarinetu, který byl uložen v černém kufříku s kódovým zámkem. Jeho majitel o něj přišel ve večerních hodinách v rozmezí od 21:15 do 22:45 hodin cestou domů. Zda mu jej někdo odcizil během jízdy autobusem do zastávky v ulici Americká a nebo přímo na některé ze zastávek, policisté nyní prověřují.
Liberecký hasič Jan Pipiš patří k nejlepším sportovcům v ČR
13. 11. 2018 Honza pracuje u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje a navíc se ve svém volném čase věnuje náročné silové hasičské disciplíně zvané Firefighter Combat Challenge. Letošní sezóna závodů FCC je u konce, ale jak Honza sám říká, to nejtěžší ho čeká právě v zimní přípravě. Hodiny a hodiny tréninků v posilovně, kondiční tréninky nebo přibírání desítky kilogramů, které pak v sezóně díky závodům shodí jedna dvě.
Dívka vběhla pod tramvaj, nehoda se naštěstí obešla bez zranění
12. 11. 2018 V pátek 9. listopadu 2018 krátce po druhé hodině odpolední vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala v Liberci, ulici Palachova. Došlo zde ke střetu tramvaje s nezletilou chodkyní. Tramvajová souprava jela ve směru od ulice Fügnerova do Lidových Sadů. U obchodního centra Plaza řidiči tramvaje zřejmě náhle z levé strany vběhla do jízdní dráhy nezletilá dívka, kdy řidič tramvaje již střetu nedokázal zabránit.
Zloděj ukradl z rodinného domu dvě sady zimních pneumatik
12. 11. 2018 S příchodem zimního období a tím i spojené povinnosti mít vozidla přezutá na zimní pneumatiky, jsou v tomto období všichni motoristé v plné pohotovosti. Jsou tací, kteří nenechávají nic náhodě a na zimní období se připraví řádně a včas a někteří naopak vyčkávají s přezutím na poslední chvíli a může se jim snadno stát, že je překvapí první sníh.
GIS day lákají letos na mapathon i výtvarnou soutěž
12. 11. 2018 Možná někdo namítne, že se mu zdá zkratka GIS cizí, že mu geografický informační systém nic neříká. Zkuste se ale na mapy podívat z jiné stránky. Už od prvních krůčků někam směřujeme, vždy jsme na nějaké adrese, ať už doma, ve škole, v práci, při různých výletech. Každou minutu, hodinu se zkrátka někde nacházíme. A o tom geografické informační systému jsou. Nebojte se jim přijít na chuť na jedinečné akci, jako jsou Dny GIS.
Policisté upozorňovali chodce na potřebu a povinnost být vidět
11. 11. 2018 Nepozornost řidičů, neopatrnost chodců či alkohol. To jsou jedny z hlavních příčin dopravních nehod, při kterých hrají hlavní roli chodci. I přes permanentní osvětu však nehod, při kterých jsou zranění chodci, přibývá. Oproti roku 2017 se jejich počet rapidně zvýšil. Policisté v Libereckém kraji se proto opětovně zaměřili na bezpečnost chodců, zejména jejich zviditelnění nejen mimo obec, kde je nošení reflexních prvků již více jak dva roky...
Aktuální diskuze
Když vidí že se tam nevejde má vycouvat. Takhle přivedla chudáka do...
To je ichtyl, ještě že nikomu nic neudělal. Myslel si že v horách je v...
tak to je ovšem borec. Borec na konec. Toho potkat, tak je jasnej.
ja teda nevim jak kde ale v Liberci sníh mokne a ubývá
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
listopad
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).