reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Semilsko
Demolicí začala v Turnově výstavba horolezecké expozice
27. 6. 2017 Demolicí začala v muzeu v Turnově výstavba nové horolezecké expozice, hotová by měla být do dvou let. Jde o projekt zhruba za 40 milionů korun, většina nákladů se bude platit z evropské dotace. Stavba by měla trvat do června příštího roku, pak se už bude pokračovat jen v...
Tvůrce radnic i pražského hotelu Paříž má v Jilemnici výstavu
24. 6. 2017 Zvýšit povědomí o tom, kdo to byl architekt Jan Vejrych, se rozhodlo výstavou muzeum v Jilemnici. Architekt je autorem pražského hotelu Paříž, radnic v Pardubicích, Kolíně či Kladně, zámku ve Zruči nad Sázavou nebo okresních domů v Novém Bydžově a Slaném. ČTK o tom za muzeum informoval Radek Drahný. "Architekt Jan Vejrych patří k nemnohým, jejichž stavby jsou široké veřejnosti obecně známy, ale paradoxně většina lidí nezná jméno autora," uvedl Drahný.
Stezka kolem Jizery k Zrcadlové koze je již zcela průjezdná
24. 6. 2017 Stezka a cyklostezka od Turnova k Zrcadlové koze podél řeky Jizery byla dočasně uzavřena z důvodu sesuvu skály. Od pátku 23. června je stezka bezpečně průchozí, avšak po dobu nadcházejícího víkendu do pondělí 26. června budou trvat drobná omezení do úplné nápravy stavu.
Károvsko se na dlouhé měsíce stalo velkým staveništěm
22. 6. 2017 Letošní investiční plán Vodohospodářského sdružení Turnov obsahuje tři účelově odlišné investice na jednom území města. Nyní se zahajuje poslední z nich, a proto se Károvsko stalo na pár měsíců jedním velkým staveništěm. Největší akcí je dokončení areálu vodojemů.
V Jilemnici bude kvůli výstavbě koupaliště nejspíš referendum
21. 6. 2017 V Jilemnici na Semilsku se bude nejspíš konat referendum kvůli výstavbě venkovního koupaliště. Části obyvatel šestitisícového města se zdá projekt radnice za 76 milionů korun zbytečně nákladný. Petici za vypsání referenda podepsalo 1177 lidí, tedy více než čtvrtina oprávněných voličů. O vyhlášení referenda budou zastupitelé rozhodovat příští středu, řekl ČTK zmocněnec petičního výboru a opoziční zastupitel za ODS Vladimír Richter. Konat by se...
Hrad Valdštejn má po generální opravě novou střechu
18. 6. 2017 Od podzimu minulého roku až do konce května letošního roku probíhala generální oprava střešní krytiny včetně krovu na kapli sv. Jana Nepomuckého na hradě Valdštejně. Hrad Valdštejn patří mezi  dominanty Hruboskalského skalního města a díky nové krytině získal areál hradu jednotný vzhled a stal se důstojnou součástí celého panoramatu.
Žáci turnovských základních škol prošli vodáckou průpravou
11. 6. 2017 Tělovýchovná jednota Turnov ve spolupráci s odborem školství, kultury a sportu připravila pro žáky devátých tříd výuku kanoistiky a vodáctví na řece Jizeře. Projekt umožňuje žákům získat zásady bezpečnosti ve vodáckém prostředí i praktické zkušenosti pod dozorem zkušených vodáků z oddílu kanoistiky.
Hasiči ze Semil dostali nové auto a příjezdovou cestu
11. 6. 2017 Jednotce sboru dobrovolných hasičů Semily slavnostně předán dlouho očekávaný nový dopravní automobil na podvozku Ford Transit Kombi 4×2, který nahradí takřka 30 let starou a již dosluhující AVII A31. Sloužit bude pro potřeby JSDHO Semily.
Specialisty na ruce z Vysokého čeká modernizace nemocnice
8. 6. 2017 Specializovaný Ústav chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou na Semilsku připravuje modernizaci a rozšíření. Pracoviště, kde mimo jiné loni operovali i pořezané prsty tenistky Petry Kvitové, přestává kapacitně stačit. Nemocnice proto připravila projekt modernizace pavilonu B a výstavbu nového pavilonu E za 83 milionů korun. Stát přispěje 60 miliony, zhruba čtyři miliony přidá Liberecký kraj. Novinářům to řekl náměstek hejtmana pro...
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).