reklama
Semilsko
Semily koupí pozemky i s oblíbenou Riegrovou stezkou
19. 9. 2018 AKTUALIZOVÁNO: Zastupitelé Semil schválili v pondělí koupi pozemků, jejichž součástí jsou i oblíbené turistické stezky Riegrova a Kamenického. Město za 40 hektarů zaplatí katolické církvi 4,5 milionu korun. Starostka Lena Mlejnková (Volba pro Semily) ČTK řekla, že ještě...
Semily chtějí koupit pozemky s oblíbenými turistickými stezkami
15. 9. 2018 Semily chtějí koupit od církve pozemky, jejichž součástí jsou i oblíbené turistické stezky Riegrova a Kamenického. Jde o lesy o rozloze bezmála 40 hektarů, za které chce církev od města 4,5 milionu korun. Radnice o pozemcích už více než dva roky jedná, původně se chtěla dohodnout na pachtu, diecéze ale dala přednost prodeji. Pro město je to výhodné, letos by mělo zaplatit půl milionu korun, zbylé čtyři miliony příští rok, řekla ČTK starostka Lena...
Kvůli pokládce asfaltu bude v Turnově uzavřena Palackého ulice
15. 9. 2018 Kvůli pokládce tichého asfaltu bude příští týden pro dopravu uzavřena frekventovaná Palackého ulice v Turnově na Semilsku. V jedné z hlavních tepen města se pracuje od března, do konce září by ale mělo být hotovo. Od 19. do 23. září bude ulice zcela uzavřena, do ulic Trávnice a Krajířovy se motoristé dostanou Jiráskovou ulicí. ČTK o tom informovala mluvčí turnovské radnice Zdenka Štrauchová.
KNL otevřela v Turnově lékárnu a spustila nové cétéčko
7. 9. 2018 Krajská nemocnice Liberec otevřela ve své turnovské části novou Nemocniční lékárnu KNL. Navazuje na činnost soukromého provozovatele, kterému skončila nájemní smlouva. „Jako dobří hospodáři jsme si nemohli nechat utéct šanci provozovat lékárnu ve vlastní režii,“ říká MUDr. Richard Lukáš, Ph.D. generální ředitel KNL.
V Harrachově servírovali selata porážená načerno
7. 9. 2018 Restauraci, kde podávali selata z černé porážky, odhalili v Harrachově na Semilsku kontroloři Státní veterinární inspekce. Podobné případy prodeje masa z nelegální porážky nejsou tak výjimečné, poprvé na něj ale inspektoři v Libereckém kraji narazili v restauraci, kde se podávalo hostům. ČTK to řekl ředitel krajské veterinární správy Roman Šebesta.
U Turnova vyrůstá vodojem ve tvaru fotbalové trofeje
6. 9. 2018 V Ohrazenicích u Turnova v Českém ráji budou mít od příštího roku novou dominantu. Staví se tam nový věžový vodojem, který tvarem připomíná trofej pro fotbalového mistra světa. Starosta Ohrazenic František Novák novinářům řekl, že se inspirovali jednou věží v Astaně v Kazachstánu. "Tam je podstatně vyšší, má kolem 100 metrů. Nicméně tvarově připomíná tento objekt. My jsme do toho dali vizi tryskající vody ze země, a ta voda, že si hraje s...
V Turnově opravili nádraží s poštou, bude tam i knihovna
4. 9. 2018 Turnov má zrekonstruované nádraží. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila druhou etapu obnovy historické budovy ze druhé poloviny 19. století. Práce stály bezmála 30 milionů korun. Na nádraží se už přesunula z nedalekého objektu pošta, radnice tam chce otevřít pobočku městské knihovny a v plánu je i obnovení provozu kdysi oblíbeného nádražního bufetu. Při slavnostním otevření zrekonstruované budovy to včera řekl náměstek generálního...
Palackého ul.: Provoz autobusů se vrátí do původního režimu
1. 9. 2018 2. září 2018 skončí úplná uzavírka Palackého ulice v Turnově a od 3. září bude provoz v této lokalitě fungovat s omezením (částečná uzavírka). Ulice bude zprovozněna pro všechna vozidla s průjezdným profilem do 2,75 metru. Provoz autobusů se vrátí do původního režimu, autobusy budou Palackého ulicí projíždět jako před její rekonstrukcí.
V turnovské
31. 8. 2018 Nový školní rok začne v Turnově otevřením volnočasového centra na „Dvojce“. Nové prostory bude využívat ZŠ Skálova, Středisko volného času Žlutá ponorka Turnov a v neposlední řadě zde získá trvalé zázemí šachový klub.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
září
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).