reklama
Semilsko
Turnov polovinu autobusového nádraží přemění na parkoviště
3. 7. 2018 Turnov polovinu autobusového nádraží Na Lukách přemění na parkoviště. Místa pro auta potřebuje, protože přišel o třetinu centrálního parkoviště v sousedství autobusového nádraží. Pro potřeby autobusů stačí i zmenšené plocha. Stavební úpravy si vyžádají téměř...
Sklárna Harrachov se proměnila v turistickou atrakci
2. 7. 2018 V oblíbenou turistickou atrakci se za 25 let od privatizace proměnila sklárna v Harrachově na Semilsku. Nejstarší fungující sklárnu v Česku a zřejmě i na světě si ročně prohlédne více než 70.000 lidí. Turistům je sklárna otevřená už 20 let a zájem o ni roste. Příjmy turistiky také tvoří významnou část tržeb sklárny. Díky tomu se podařilo udržet sklářkou výrobu i v krizových letech, kdy jiné podniky krachovaly, řekl ČTK majitel sklárny František...
Nádražní ulice v Turnově je od dnešního dne opět průjezdná
1. 7. 2018 Město Turnov informuje o ukončení první etapy rekonstrukce Nádražní ulice, čímž se komunikace stala od 1. července opět průjezdnou. První etapa rekonstrukce Nádražní ulice probíhala od konce února a zahrnovala v sobě pokládky nového vodovodního a kanalizačního řadu včetně nových přípojek. Stavební práce první etapy prováděla VHS Turnov, která zvládla postup prací podle předpokládaného časového harmonogramu. Následně na to měla navázat...
Lomnice n. P. chystá přestavbu bývalé školy na domov pro autisty
1. 7. 2018 Lomnice nad Popelkou v Českém ráji chystá za 26 milionů korun přestavbu bývalé školy na Rváčově na domov pro děti a mládež s poruchou autistického spektra. Takové zařízení v Libereckém kraji dosud není. Uskutečnění projektu je ale závislé na získání evropské dotace, řekl ČTK místostarosta Lomnice Zdeněk Rajm (Nezávislí).
Krajské slavnosti se odehrají ještě před prázdninami
26. 6. 2018 Tématem letošních Krajských slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje je Rok republiky. Akce se koná ve čtvrtek 28. června od 10 do 19 hodin. Vstup na slavnosti i do sídla Libereckého kraje je volný. Slavnosti ve stylu Roku republiky zahájí v 10 hodin na venkovním pódiu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.
Výstava Semily ve fotografii aneb Proměny města do 20.7.
26. 6. 2018 U příležitosti Setkání rodáků a přátel města Semil, které se uskutečnilo v sobotu 23. června t.r., byla ve foyer Městského úřadu v Semilech zahájena výstava fotografií nesoucí název Proměny města. Téměř stovka snímků na sedmi výstavních panelech přibližuje návštěvníkům proměny města Semily od roku 1920 tak, jak je zachytil hledáček fotoaparátu.
Úsek Karlovice - Radvánovice bude o prázdninách průjezdný
25. 6. 2018 Uzavřený úsek státní silnice I/35 v obci Karlovice-Radvánovice bude od pátku 29.6. opět průjezdný. „Zprůjezdněn by mohl být i bez semaforů ve dvou pruzích, při jejich zúženém profilu a s omezením rychlosti. Toto rozhodnutí nám ale nepřísluší,“ říká generální ředitel stavební společnosti SOVIS CZ Petr Smola. Objem prací byl značný a definitivní dokončení stavby včetně kamenného obkladu a terénních úprav bude trvat ještě 1 měsíc.
Deváťáci od Jizery získávají ve škole vodáckou průpravu
23. 6. 2018 Odbor školství, kultury a sportu připravil ve spolupráci s Tělovýchovnou jednotou Turnov pro žáky devátých tříd výuku kanoistiky a vodáctví na řece Jizeře. Projekt umožňuje žákům získat zásady bezpečnosti ve vodáckém prostředí i praktické zkušenosti pod dozo-rem zkušených vodáků z oddílu kanoistiky.
Muzeum v Semilech vystavuje neznámá Komárkova díla
23. 6. 2018 Výstava v Semilech přestavuje neznámá díla uznávaného českého malíře Vladimíra Komárka. Obrazy muzeu zapůjčili soukromí vlastníci. ČTK to řekl ředitel Muzea a Pojizerské galerie Miroslav Šnaiberk. "Jde o díla, která nejsou publikovaná v katalozích ani monografii o Vladimíru Komárkovi," uvedl. Výstavu muzeum uspořádalo při příležitosti nedožitých 90. narozenin Komárka, který zemřel jako čtyřiasedmdesátiletý v roce 2002.
Aktuální diskuze
Ja si x let myslel, že byly okresy zrušený. Na co další samostatný...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
červenec
2018
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).