reklama
Semily a Turnov
Náklady na stavbu nové radnice v Turnově stouply o 12 procent
4. 12. 2018 Náklady na výstavbu nové radnice stouply oproti ceně, která vzešla ze soutěže, o 12 procent. Celkově tak město za přestavbu bývalého sirotčince zaplatí asi 65 milionů korun. Novinářům to řekl starosta Tomáš Hocke (nezávislý blok). Rekonstrukce budovy ve Skálově ulici,...
Starostkou Semil je znovu Lena Mlejnková z Volby pro Semily
6. 11. 2018 Starostkou Semil je znovu Lena Mlejnková z vítězné Volby pro Semily. Na ustavujícím zasedání zastupitelstva pro ni hlasovalo 17 z 19 přítomných zastupitelů. Semily mají 21 zastupitelů, dva se ale omluvili, jeden je po operaci, druhý na dlouho plánované dovolené, řekla ČTK znovuzvolená starostka. Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu s uskupeními ANO, SPOLU, Piráty a Společně pro Semily. Dohromady mají 18 mandátů.
Hradecký soud zamítl návrh na neplatnost voleb v Jilemnici
26. 10. 2018 Krajský soud v Hradci Králové zamítl návrh na neplatnost komunálních voleb v Jilemnici na Semilsku. Stěžovatel se domníval, že jeho lístek někdo zfalšoval a doplnil křížky k dalším kandidátům. Domáhal se proto jeho dohledání a kontroly. I kdyby někdo na daný lístek křížky doplnil, nemohl podle soudu zásadním způsobem ovlivnit výsledek voleb. Rozdíly ve volebních ziscích mezi jednotlivými stranami jsou v řádu stovek hlasů, uvádí se v odůvodnění...
Starostou Turnova zůstane T. Hocke z Nezávislého bloku
24. 10. 2018 Koaliční smlouvu v úterý v Turnově podepsali zástupci vítězného Nezávislého bloku s uskupením PROTO a Piráty. Přidala se k ním i Jana Svobodová, jež kandidovala za ANO. V 27členném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 19 mandátů. Starostou by měl zůstat lídr Nezávislého bloku Tomáš Hocke, který je v čele čtrnáctitisícového města od února 2013. Ustavující zastupitelstvo bude 30. října, řekl ČTK Hocke.
Petici za vznik okresu Turnov podepsalo při volbách 6180 lidí
16. 10. 2018 Petici za vznik okresu Turnov podepsalo při komunálních volbách v Turnově a okolních obcích 6180 lidí. Archy byly před volebními místnostmi. Sběr podpisů, který iniciovalo město, bude pokračovat, cílem je získat 10.000 podpisů, aby se tím musel zabývat petiční výbor Poslanecké sněmovny. ČTK to sdělila mluvčí Turnova Zdenka Štrauchová. "Bude možné petici podepsat na podatelně městského úřadu v Turnově a v informačním centru," dodala.
Volbě pro Semily se podařilo vyjednat širokou podporu
13. 10. 2018 V Semilech se vítězné Volbě pro Semily podařilo vyjednat širokou podporu s uskupeními ANO, SPOLU, Piráty a Společně pro Semily. Dohromady mají 18 mandátů z 21 v zastupitelstvu. Volba, která vyhrála s výrazným náskokem a má osm zastupitelů, bude mít místo starosty a uvolněného místostarosty a také dalšího radního, po dvou místech v radě získají také ANO a SPOLU. ČTK to řekla Lena Mlejnková, která byla lídrem Volby pro Semily a bude opět starostkou.
Chybí 25 hlasů. ODS zvažuje, že dá přepočítat volby v Turnově
10. 10. 2018 Občanští demokraté zvažují, že se obrátí na soud s podnětem na přepočítání hlasů v Turnově. Rozhodnou se do konce týdne. Sčítání podle místního lídra Lukáše Bělohradského provázely problémy. "Řešíme s právníky, zda to k soudu podat. Rozhodneme se do pátku," uvedl pro ČTK. O jaké konkrétní problémy při sčítání šlo, nechtěl uvést. "To bychom si nechali až do té případné žádosti," dodal.
Petice za vznik okresu se bude v Turnově podepisovat u voleb
2. 10. 2018 V Turnově a okolních obcích budou moci lidé u komunálních voleb podepsat petici za vznik samostatného turnovského okresu. Cílem je získat 10.000 podpisů. Archy budou umístěné ve vestibulech budov, kde budou volební místnosti. Novinářům to řekl starosta Turnova a zástupce petičního výboru Tomáš Hocke (Nezávislý blok). "Přímo ve volebních místnostech nebudou. Volební zákon sice neříká, že bychom tam něco takového nemohli mít, ale nechceme, aby nám...
Lomnice má nejmodernější kino v ČR, Alois Nebel inspirací
1. 10. 2018 Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného a digitalizovaného kina v Lomnici nad Popelkou – aktuálně nejmodernějšího kina v ČR, se uskuteční v sobotu 13.10. Nabídne obraz promítaný laserovým projektorem s vysokým dynamickým rozsahem (systém HDR), který rozšiřuje možnosti zobrazení. Nechybí objektově orientovaný zvukový systém DO LBY ATMOS. V ČR je aktuálně instalován jen v 16 kinosálech, z toho pouze čtyři jsou jednosálová kina. Interiér...
Aktuální diskuze
Proč dosud spadá Jilemnice a Semilsko vůbec pod Krajský soud v Hradci? Po...
Nás, českodubáků, se nikdo neptá. Přitom už dnes nás odmítá...
Jestli toto neni lepsi napad nez neuvazene referendum za 2 mil.
Tak to máme hezkých cca 45%, ne?
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
únor
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).