reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 27. červen 2017
Svátek má: Den památky obětí komunistického režimu, Ladislav
Styl
Raspenavský ohňový polygon pokřtil hejtman i matka příroda
9. 6. 2017 Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje slavnostně představil ohňový kontejner, výsledek první etapy budování raspenavského ohňového polygonu. Uvedení do provozu okořenila průtrž mračen. Zatímco na dobrovolníky uvnitř kontejneru útočily plameny, diváci venku dostali...
Svijanský zámek má svatební unikát, od oltáře můžete skočit přímo do postele!
6. 6. 2017 Svijanský zámek zahajuje druhou sezónu a v rámci zdárně ukončené další etapy rekonstrukce otevírá hotel, jehož svatební apartmá aspiruje na zápis do knihy rekordů a kuriozit. Nabízí totiž nejen pohled na panorama Českého ráje, ale i přímo do nitra kaple.
Čerstvý festival osvěžil rozpálený Liberec
31. 5. 2017 Na hudebních festivalech jsou stánky s jídlem doplňkovou atrakcí. U festivalů jídla je tomu právě naopak. Kuchaři, vařící, nebo spíš exhibující na pódiích, povzbuzují váš apetit ochutnat z bohaté nabídky, a když se jim to podaří, jejich show je kulisou dobrého trávení.
Christine Kelly dala parku v centru Liberce jméno svých předků
25. 5. 2017 Christine Edina Winkelbauer Kelly je pravnučka Franze Clam-Gallase, posledního mužského představitele rodu, který téměř po tři staletí ovlivňoval život nejen v našem regionu. Teď konečně park naproti hotelu Zlatý Lev nese jméno Park Clam-Gallasů.
20 let hasičského muzea, srdeční záležitost Chrastaváků
20. 5. 2017 Muzeum historické hasičské techniky v Chrastavě zahájilo provoz v létě 1997 a za dobu své existence si vydobylo mezinárodní renomé, o čemž svědčí například to, že významnou část jeho návštěvníků tvoří Němci. Velkolepé oslavy kulatin byly zcela namístě.
Liberečáci, na řešení vašich problémů (celkem) svižně pracujeme!
17. 5. 2017 O mohutných uzavírkách paralyzujících metropoli severu bylo již napsáno mnohé a sociální sítě přímo přetékají "odbornými" postřehy. My jsme několik rozkopaných ulic navštívili s časosběrnou kamerou a zdokumentovali jsme pracovní tempo.
Majáles TUL před libereckou radnicí, WTF?!
10. 5. 2017 Tento poněkud vulgární chatovací akronym byl před libereckou radnicí o uplynulém prodlouženém víkendu zcela na místě. Od čtvrtka do neděle se zde poprvé odehrával Majáles TUL a akce spojené s WTF?!, festivalem současného divadla, který ve městě souběžně probíhal.
Když helikoptéra funguje jako jeřáb a pilot je jeřábníkem
6. 5. 2017 Vidět vrtulník při práci, navíc na Ještědu, takové představení se nekoná každý den. O to větší bylo mé zklamání, když ráno v den akce na město padla mlha a viditelnost u ještědských můstků byla asi padesát metrů. Ale ve 14:14 zazvonil telefon znovu, helikoptéra staruje!
KNP, moderní KPZ až pro 50 lidí, dorazil do Libereckého kraje
4. 5. 2017 Zatímco skautská kápézetka se vejde do obalu od mýdla, tak KNP, kontejner nouzového přežití, je specializovaný ISO kontejner, který po rozložení poskytne lůžky nebo stoly vybavený vytápěný stan a zázemí až pro 50 osob postižených nějakou katastrofou.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Nějaký férový článek o Peltovi (a jeho kamarádech) by nebyl ?? Měli...
Nevim proč sem taháte Syner když s tím nemá nic společného, on...
Férově ?? Zde v Synerlandu ?? Si děláte půlky, ne ??
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
červen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).