reklama
Styl
Fascinující historie vynálezu jízdního kola měla i bizarní odbočky
3. 10. 2017 Sbírek bicyklů je v Česku několik, některé čítají i stovky kusů. Aktuální výstava v Severočeském muzeu představuje sice "jen" patnáct exemplářů, ale co kus, to unikát. Jsou to milníky vývoje jízdního kola, které nikde jinde pohromadě neuvidíte.
Ohaři v Zákupech zdárně absolvovali bakalářské studium
23. 9. 2017 Akce se jmenovala O pohár Lužických hor, ale kromě měření sil šlo především o všestranné zkoušky ohařů, což je majiteli loveckých psů přirovnáváno k vysokoškolským státnicím. Psi mají i maturity, což jsou specializované zkoušky, například lesní, vodní nebo podzimní.
Liberec a křídla pro Izrael, opravdu pozoruhodná a objevná výstava
18. 9. 2017 Výstava odkrývá historii československo-izraelských vztahů a především historii klíčové pomoci, kterou jsme mladému Izraeli poskytli těsně po jeho vzniku. Je smutné, nebo spíš pro nás typické, že o této části našich dějin, na kterou bychom měli být právem hrdi, většina Čechů dosud neměla ani tušení.
111. výročí prvního v Liberci vyrobeného automobilu přilákalo 111 veteránů
15. 9. 2017 Zatímco loňská oslava výročí 110. byla velmi komorní a proběhla bez zájmu radnice, letošní připomínka prvního automobilu Christiana Linsera oficialitami neřetřila a stala se zřejmě korunou libereckých Dnů evropského dědictví (European Heritage Days), které jinak nepřinesly nic převratně nového.
Rozšíření Technického muzea Liberec předčilo očekávání
13. 9. 2017 Když jsem s Jiřím Němečkem, předsedou spolku Technické muzeum Liberec, dělal v červenci rozhovor o trojnásobném rozšíření expozic, obdivoval jsem jeho zápal pro věc a entusiasmus, ale měl jsem pochybnosti, jak smělé plány dopadnou. Výsledek vyrazil dech nejen mně.
V pořadí již třetí Festival vína Liberec, konaný ve Vratislavicích, hýřil novinkami
7. 9. 2017 Uplynulý víkend byl zajímavý přinejmenším ze dvou důvodů. Avizoval celou řadu velkých akcí pod širým nebem, naproti tomu meteorologové prorokovali děje s venkovními hrátkami těžko slučitelné. V sobotu se naštěstí jako zázrakem otevřelo slunečné okno, které pořadatele zachránilo před infarktem.
Liberec má (konečně) svůj pivní festival, propagující regionální produkci
5. 9. 2017 Neznám pivovar, který by nepořádal nějaké pivní slavnosti, megaakcemi typu Svijanských slavností počínaje a zahradními mejdany nejmenších minipivovarů konče. Akcí, na kterých je možno produkci různých pivovarů srovnávat, je již méně. O to je liberecký pokus cennější.
Ohlédnutí za Létem na přehradě, bizarní třešničkou neexistujícího dortu
30. 8. 2017 V sobotu skončí "Léto na přehradě ...ve Zvolenské", taškařice, nad jejímž chudým programem řada Liberečáků vrtěla hlavou. Prakticky vše, co akce nabízela, šlo uspořádat jinde a lépe. Není divu, vždyť šlo jen o formalitu umožňující uzavřít na měsíc Zvolenskou ulici.
Udělejte něco pro sebe, navštivte Křehkou krásu 2017!
12. 8. 2017 Až do konce víkendu jablonecké Eurocentrum opět žije veletrhem skla a bižuterie. I když akce osloví zejména ženy a dívky, které si zde můžou koupit autorské šperky za velmi zajímavé ceny, je to výborná příležitost i pro pány, jak pořídit atraktivní dárek nebo kam vyrazit za pohodou s celou rodinou.
novější článkystarší články
Aktuální diskuze
Prokázaná fakta.... Dříve sloužila silnice pro min. 700 lidí ( 700...
No někdo, kdo se pod svůj výtvor boji podepsat jménem..divíte se :)?
jestli je tady někdo ko..t, pak to není novinář nýbrž ten druhý.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
říjen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).