reklama

Liberečáci, na řešení vašich problémů (celkem) svižně pracujeme!

17. 5. 2017
O mohutných uzavírkách paralyzujících metropoli severu bylo již napsáno mnohé a sociální sítě přímo přetékají "odbornými" postřehy. My jsme několik rozkopaných ulic navštívili s časosběrnou kamerou a zdokumentovali jsme pracovní tempo.
Liberečáci, na řešení vašich problémů (celkem) svižně pracujeme!
Foto + video Mad
Stav komunikací, zvláště těch důležitých, bude terčem kritiky vždy. Když se neopravují, stěžujeme si, že jezdíme po tankodromu, když na ně zaútočí parta dělníků s technikou, nadáváme, že jsou zavřené. Ovšem ofenzíva oprav, úprav a vylepšení, která zachvátila Liberec letos na jaře, dlouhodobé průměry svým rozsahem dramaticky překonává.
Cesta aut Libercem připomíná chování vodního živlu, kterému se do koryta sesula skála. Lidé, aby se dostali z bodu A do bodu B, jsou nuceni hledat nové cesty a cestičky, mnohdy docela bizarní, takže uličky, jejichž největší dopravní zátěž dosud představovaly pobíhající psi a kočky, se stávají čilými dopravními tepnami.
Mapu aktuálních oprav silnic a uzavírek po republice, a tedy i v Liberci, naleznete na www.dopravniinfo.cz nebo na webu statutárního města Liberce (který z větší části nedělá nic jiného, než že zmíněné služby využívá). Na těchto stránkách jsem 16. 5. 2017 napočítal v Liberci přes dvacet míst buďto zcela neprůjezdných, nebo průjezdných s různým stupněm omezení. Pro jednoduchý časosběrný experiment, který jsem uskutečnil týž den mezi 13. až 15. hodinou, jsem si vybral pět z nich. Cílem bylo pořídit záznam zhruba čtvrthodiny činnosti v každé lokalitě frakvencí jeden snímek za vteřinu. Nakonec vznikla jen tři videa, na dvou místech to nemělo smysl, protože se zde nepracovalo.


Mezi tepny, které pravidelně kolabují ještě více než před sérií uzavírek, patří Jablonecká směrem k bývalé Textilaně. Zajímavé je, že křižovatka u Textilany na tom zřejmě vinu nenese. (Foto bylo pořízeno 4.5.2017 v 8:30)
Foto Mad


    Výměna tramvajových kolejí z Šaldova náměstí dolů Rumunskou ulicí --- Termín dokončení: 30. září 2017

Tato stavba v samém centru města je asi nejsledovanější. Dopravní chaos, který vznikl v okamžiku uzavření Rumunské ulice, byl přičítán nedostatečnému značení vzniklé situace. Zákaz vjezdu na fotce je v té situaci docela vtipný, protože do oraniště by nevjel snad ani opilec. Je pravda, že ačkoliv se značení zlepšilo, řidiči se dodnes nenaučili objíždět improvizované autobusové zastávky. (Foto bylo pořízeno 5.5.2017)
Foto Mad

V námi sledované úterní odpoledne zde vládl až horečnatý pracovní ruch. Rychlost vytrhávání dlažby na křižovatce před Plazou ve mně skoro vyvolávala obavy, jestli se parkoviště nestane pastí dříve, než situaci zdokumentuji.
Foto Mad

...což potvrzuje i naše časosběrné video:


Intenzivně se pracovalo i uprostřed Rumunské, přičemž civilové se mistrně (a někdy nepochopitelně složitě) proplétali mezi stavebními stroji.
Foto Mad

Horší to bylo na dolním konci Rumunské naproti paláci Syner. Tady již před půl třetí odpoledne vládla středomořská siesta.
Foto Mad


    Vítězná ulice, mimo jiné výměna inženýrských sítí --- Termín dokončení: 2. června 2017

Uzavírka Vítězné vás vítá stylovou reklamou na restauraci ZOO 1320, která dovedně zakrývá výkop.
Foto Mad

I zde se pilně pracovalo. Protože auta odjela ze záběru kamery, je časosběr kratší...


...ale i fotka dokládá, že se tu maká.
Foto Mad


  3    Nájezd na průtah Libercem směrem na Prahu v ulici Nákladní --- Termín dokončení: 31. května 2017

Z pohledu laika mi důvody této mohutné rekonstrukce poněkud unikají, nicméně za dva týdny snad bude hotovo. Během mé návštěvy zde pracovala parta dlaždičů a nezdálo se, že se co nevidět chystají s prací praštit.
Foto Mad

Jejich pracovní tempo můžete posoudit na videu:    Další úsek ulice Milady Horákové (tentokrát mezi Hradební a U potůčku) --- Termín dokončení: 14. srpna 2017

Tady asi pracují jen do tří, alespoň podle toho, jak to zde vypadalo v úterý.
Foto Mad

Pardon, omyl, jedna dvojice nakladač - auto pracuje. Na instalaci kamery a pořízení časosběru to ale není.
Foto Mad


  5   Finále Sokolovské před mostem přes NIsu

Zde nejde o uzavírku, pouze o omezení v rámci opravy asfaltového koberce. Nicméně těch zhruba 50 m, které zbývá opravit, nejeví známky jakékoliv pracovní aktivity již nevkusně dlouho. Časosběr aut kličkujících mezi dírami jako králíci na honu by měl šanci uspět v pořadu typu Natoč to! nebo v Divoškách.
Foto Mad...a dobrá zpráva na konec, Londýnská je hotová! Ačkoliv, zbývá nakreslit vodorovné značení, připravme se tedy na nějaké dočasné omezení...
Foto Mad

Text, foto, video Mad
Diskuse ke článku
O vaše názory a komentáře opravdu stojíme. Proto máte ke každému materiálu uveřejněnému na tomto portále možnost diskutovat. Aby se z diskusního fóra ale nestala "stoka" obvyklá u některých jiných webů, stanovil provozovatel www.genusplus.cz. Pravidla diskuse. Seznamte se s nimi, prosím, v záhlaví portálu v rubrice Pravidla diskuse. Děkujeme.
Odpovídáte na:
17. 5. 2017 09:07
Souhlas
Souhlas s Gogo. Dopravní situace v Liberci je obraz toho jak město "funguje", když ho řídí hochštapleři a netáhla ze ZpLexANA.
Je to katastrofa pro každého, kdo se potřebuje někam dostat autem. Pravda, ne všechny uzavřené a rozkopané ulice jdou na vrub Kyselovi. Ale radnici jsou určitě plánované opravy dopředu hlášené, takže město může korigovat třeba svoje rekonstrukce, nebo svého dopravního podniku a alespoň minimální průjezdnost Liberce tak zachovat.
Pěkně budeme vítat v létě turisty.
17. 5. 2017 08:09
Igor
Kdo je Mad ? To je min. třetí článek tady od něj, který registruju: kdy všechny měly společné kvalitní zpracování se spoustou příloh, určitou odbornou hloubku a značně se odlišují od zdejší běžné produkce ...
17. 5. 2017 08:26
Gogo
Kysela to prostě nezvládá..co taky od koblihy čekat..
17. 5. 2017 08:45
jj
Na to má celý úřad, už se to usadilo. Řadu staveb dělá ŘSD nebo kraj. Chtělo by to trochu si něco k tomu najít než začnu kritizovat
17. 5. 2017 09:07
Souhlas
Souhlas s Gogo. Dopravní situace v Liberci je obraz toho jak město "funguje", když ho řídí hochštapleři a netáhla ze ZpLexANA.
Je to katastrofa pro každého, kdo se potřebuje někam dostat autem. Pravda, ne všechny uzavřené a rozkopané ulice jdou na vrub Kyselovi. Ale radnici jsou určitě plánované opravy dopředu hlášené, takže město může korigovat třeba svoje rekonstrukce, nebo svého dopravního podniku a alespoň minimální průjezdnost Liberce tak zachovat.
Pěkně budeme vítat v létě turisty.
17. 5. 2017 09:31
mirek
Napal jste to i za me. Ja jsem hrube nespokojen,vsechno se da naplanovat
17. 5. 2017 09:32
mirek
Musi se to ale umet
18. 5. 2017 07:10
Tomáš Kysela
Zvládám? Nezvládám? Je to úhel pohledu. Věřím vám, že je k naštvání, když se nedostanete z bodu A do bodu B nejrychlejší cestou, nebo tou, kterou jste byl zvyklý jezdit. Opravit se to ale musí. :-) Je zajímavé, že na některé stálé a léta trvající problémy ( Štěrboholská, D 1 atd. ) si řidiči prostě zvykli. Tady je to na nezbytně nutnou dobu, to mi věřte, dlouhodobě plánováno dopředu. Jen pro informovanost, ani já, ani nikdo jiný z náměstků, či dokonce sám primátor nemůžeme svévolně uzavřít jakoukoliv ulici. Nejsme bozi, ani se do nich nepasujeme. Nad plánem oprav a souvisejících uzavírek se mnohokrát sešli opravdoví odborníci z magistrátu, DPMLJ, ŘSD, státní policie a státní správy. Závěr je, že se opravuje ve prospěch nás všech. Prosím vás tedy o shovívavost a trpělivost. Odměnou budou lepší podmínky pro provoz na komunikacích a hezčí Liberec. A o to jde. Pokud jste odborník na dopravu rád se s vámi setkám osobně. Ovšem znovu zdůrazňuji, já odborníkem na dopravu nejsem, pouze odborníkům naslouchám a věřím. Všem přeji hezký den a pevné nervy za volantem. Tomáš Kysela - "strůjce" rozkopaného Liberce.
17. 5. 2017 08:44
OK
Dobré, když se do toho netahá politika, jak je tady zvykem. Můj postřeh - už si to trochu sedlo a dá se i někam dojet.
17. 5. 2017 09:58
Nesedlo
Podle mne si nic nesedlo, o tom vypovídá přece článek. A fotky a videa.
Děkuji - mad - za objektivní zachycení tristní situace ve městě. Fakt hrůza.
18. 5. 2017 07:28
mad se pomát
Když se nestaví, je to špatně, když se staví je to zase špatně. Jestli ono to nebude tím, že nestaví zrovna Syner, to by bylo všechno v cajku, jak má být :))
17. 5. 2017 10:04
Hmmmm
Nemusi se kritizovat, staci barvite a ferove popsat realitu. Ta je sama o sobe dost kriticka.
18. 5. 2017 07:30
oj
Férově ?? Zde v Synerlandu ?? Si děláte půlky, ne ??
18. 5. 2017 07:52
ach jo
Nevim proč sem taháte Syner když s tím nemá nic společného, on žádnou silnici nerozkopal. Vaše umanutí úspěšnými je typické pro totálně neúspěšné.
18. 5. 2017 07:21
palec nahoru
To musela být fuška, celý den fotit a fotit, v tom vedru, prachu, hluku, za provozu, v blízkosti stavby. No klobouk dolů. Komu čest tomu čest.
18. 5. 2017 07:50
lala
hou hou krávy jdou
19. 5. 2017 02:15
Rede
Nějaký férový článek o Peltovi (a jeho kamarádech) by nebyl ?? Měli byste se za něj postavit, už proto co pro fotbal a region udělal a komu všemu dal práci, zaslouží si to, je to srdcař ?? Může být i s obrázky
cl
20. 1. 2019 14:32 V České Lípě plánují pro letošní rok investice za více než 300 mil.Kč, je to třetina rozpočtu. Největší akcí bude rekonstrukce penzionu pro seniory.
fot jn
20. 1. 2019 13:05 Fotbalový reprezentant Michal Trávník si při tréninku lehce poranil koleno a bude Jablonci chybět v úvodu jarní části sezony.
ralsko
20. 1. 2019 13:04 Největší armádní areál v Libereckém kraji - bývalý vojenský prostor Ralsko na své využití stále čeká, zatím se tam bourá. V dalších areálech to žije.
archa
20. 1. 2019 08:04 Odchyt selete na sídlišti patřil loni mezi kuriózní zásahy liberecké záchranné stanice Archa. Jedním z nejvzácnějších léčených jedinců bylo mládě čápa.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).