video/headlines
Velikonoce se blíží Na Bílou sobotu se na Dlaskově statku v Dolánkách sešly davy návštěvníků užívajících si krásný sváteční den.
úraz > Šestileté dítě dnes utrpělo vážné zranění při nehodě v Novém Městě pod Smrkem. Vjelo na kole do protisměru a narazilo do osobního auta.
Foto: Artur Irma > Fotbalový Jablonec si do Mladé Boleslavi dojel pro jednogólovou prohru 3:2. Fotbalisté Liberce naopak v sobotu porazili v 1. lize Slovácko 2:1 a udělali radost novému kouči. Více ZDE.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
ZÁKUPY: Zámek lidem představil unikátní historický výtah
20. 4. 2014 Císařský zámek v Zákupech na Českolipsku představil o Velikonocích návštěvníkům unikátní historický výtah, který v 19. století vozil posledního korunovaného českého krále Ferdinanda I. Dobrotivého. V Česku je to technický unikát. Šachta, v níž výtah jezdí, je z...
STYL: Vizuální hodokvas žitavských postních pláten
19. 4. 2014 Žitava posledních pár let jako svoji nejcennější památku prezentuje dvě postní plátna a má proč, jde o opravdové unikáty, které se používaly v postním období před Velikonocemi. Takže je ideální doba si je prohlédnout zblízka.
CYKLISTIKA: Maloskalské Cross Country se jede v květnu
20. 4. 2014 Druhou květnovou sobotu se uskuteční na bývalém sněhovském závodišti u Malé Skály II. Ročník Maloskalského Cross Country. Pro letošní ročník přichystali pořadatelé z Hmoždíře N91 v Malé Skála jednu významnou změnu. Jako první odstartují elitní kategorie hromadným...
NOVINY P.R.: Průrva Ploučnice si zahraje v Janákově pohádce
Novou českou pohádku Princezna a písař natáčel u průrvy řeky Ploučnice v Novinách pod Ralskem režisér Karel Janák. Autor legendárních Snowboarďáků a Rafťáků tentokrát sáhl po pohádkovém příběhu s detektivní zápletkou. Natáčení by mělo skončit v květnu.
DOLÁNKY: Dlaskův statek dýchal velikonoční atmosférou
Tradiční Velikonoce na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova v sobotu tradičně přilákaly tisíce svátečně naladěných návštěvníků. Kromě velikonočního tovaru se tu předváděly i ukázky mnohdy zapomenutých řemesel a technik.
LIBEREC: Divadlo chystá hit, muzikál od Monty Python
Muzikál Spamalot vytvořený podle scénáře britského filmu Monthy Python a Svatý Grál z roku 1974 připravuje liberecké divadlo F. X. Šaldy. Parodie na Artušovskou legendu by se mohla stát diváckým hitem sezony, premiéru bude mít v pátek 25. dubna. Muzikál by mohl přitáhnout i...
LIBEREC: Placené parkování sype do městské kasy milióny
Liberečtí radní vzali na vědomí zprávu o stavu parkovacího systému ve městě. V roce 2013 přinesla placená stání pro automobily o zhruba 184 tisíc korun vyšší tržby než v roce 2012. Naopak ale v loňském roce klesl výnos z parkování v Krajské vědecké knihovně, a to o...
CYKLOVÝLET: Velikonoční atmosféru lze načerpat hned za humny
Čas od času najdeme opravdové skvosty hned za humny. To je i případ cyklovýletu kolem ruprechtických kostelů. V čase předvelikonočním i nadcházejícím velikonočním jde o zdárný mix sportu i připomenutí si nejvýznamnějšího křesťanského svátku.
VĚŽE SEVERU: Po žebříku nad Českou Lípu
Věž českolipské radnice se loni poprvé, byť na jedinou noc a jen pro 50 výherců soutěže pořádané městem, otevřela návštěvníkům. Protože úspěch byl veliký, bude se akce letos opakovat a možná vznikne zajímavá tradice.
NETRECEPT: Králíček na švestkách z Hujerovy zahrádky
Jsou suroviny mající v rodinné kuchyni zaběhnutý postup přípravy, jehož porušení zavání kacířstvím. V případě králíka to je králík na smetaně a králík na divoko. Teprve máme-li králíčka 2x týdně, je omluvitelné pošilhávat po alternativních receptech.
STYL: Zittau - Die Reiche, cesta k novému bohatství
Žitava již rok používá nový vizuál postavený na claimu "Die Reiche", což je dvojsmysl, protože v dobách největší slávy obchodu se suknem to bylo s "R" i neoficiální jméno města. Dnes Žitava hledá příležitosti naplnit vizi bohatá s malým "r". Žitava hledá cestu z krize.
TIP: Na výkony služebních psů přijďte bez vlastních pejsků
Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice pořádají ve spolupráci s Centrem vojenské kynologie Armády ČR Chotyně a Vazební věznicí Liberec v sobotu 26. dubna 2014 od 9 hodin v areálu kynologického klubu, Liberec 12, ul. Na Mlýnku (za OC Kaufland) 9. ročník...
TIP: Akce Společnou cestou se koná v Bodu Trojzemí
Tradiční akce Společnou cestou, kterou si města Malého trojúhelníku Bogatynia – Hrádek nad Nisou – Žitava v letošním roce připomenou 10. výročí vstupu Česka Polska so Evropské unie, se koná 26. dubna od 14 hodin v Bodě Trojzemí v Hrádku nad Nisou.
FOTBAL: Rajnoch s Jarolímem zmátli i spoluhráče, vyplatilo se
Fotbalistům Liberce pomohl k výhře 2:1 nad Slováckem vyrovnávací gól Jana Rajnocha, který vyplynul z domluveného signálu. Stoper Slovanu si dohodl s Markem Jarolímem, kam se bude zahrávat přímý kop, následně předal spoluhráčům opačné informace, aby svým pohybem odtáhli...
FOTBAL: Slovan hrál v první půli se zataženou ruční brzdou
Rozporuplné pocity měl včera po své premiéře na lavičce fotbalistů Liberce nový trenér David Vavruška. Zatímco s první půlí proti Slovácku nebyl vůbec spokojený, ve druhém poločase jeho svěřenci duel otočili a vyhráli 2:1. Liberec se tak nadále drží v boji o pohárové...
16. 4. 2014 Starší dorostenci hokejových Bílých Tygrů vybojovali na ledě Komety Brno pro Liberec historicky první titul v této kategorii. Úspěšní sportovci se v kabině A-týmu Bílých Tygrů...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
duben
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 21. duben 2014
Svátek má: Alexandra
7.6 °C
noc 7.6 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama