video/headlines
Foto: Artur Irma Fotbalová liga: Jablonec - Bohemians 2:2 (12. Wágner, 79. Masopust - 6. Acosta, 47. Čížek). Bohemians pokazili Jablonci oslavy 70 let založení klubu.
panda > Liberecká zoo se chlubí dalším chovatelským úspěchem. Má mláďata pandy červené. Je to poprvé od roku 2005, kdy začala tato ohrožená zvířata chovat.
Foto: Artur Irma > Fotbalisté Liberce vyhráli v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy nad Šmonou 2:1. Za domácí se trefili Delarge a Shala, v 89. minutě snížil Abed.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIB. KRAJ: Dokončené opravy trojek vyšly na 19,6 miliónu
2. 8. 2015 V Libereckém kraji se bude jezdit řidičům zase o něco lépe. Hned na čtyřech dalších úsecích silnic III. třídy byly v těchto dnech dokončeny opravy za více než 19, 6 mil. Kč. Liberecký kraj na ně získal dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury ve výši 85 %...
TEST: Interaktivní turistický okruh Po stopách Liebiegů
1. 8. 2015 S naučnými stezkami vybavenými QR kódy a speciálními mobilními aplikacemi se roztrhl pytel, lépe řečeno, se rozbilo dotační prasátko EU. Po Interaktivním průvodci Libereckým krajem, který jsme testovali na jaře, se podívejme na zoubek projektu menšímu, nicméně zajímavému.
HOKEJ: Týmy z KHL servírují v areně předsezónní menu
2. 8. 2015 Už se Vám stýská po hokeji a nemůžete se dočkat, až se znovu rozjedou první extraligová kola, abyste nasáli tu nezaměnitelnou atmosféru?! Až do září čekat nemusíte! První hokejové zážitky nové sezóny můžete v Home Credit areně zažít ještě v červenci a to v...
LIBEREC:  iQlandia a iQpark lákají na nové expozice
Dvě zábavní vědecká centra v Liberci, která od sebe dělí jedna ulice, mají nové expozice. V iQparku nedávno dokončili za dva miliony korun modernizaci jednoho patra a v iQlandii za půl milionu expozici zaměřenou na zbraně druhé světové války. Ode dneška mohou návštěvníci...
KRAJ: Prázdniny se překulily do druhé poloviny, co dělat?
Je před námi druhá polovina prázdnin a s ní pestrá nabídka akcí na hradech a zámcích. Navíc srpnový měsíc přináší jednu z nejoblíbenějších akcí - a to Hradozámeckou noc, která letos připadne na sobotu 29. srpna.
KRAJ: Kvůli opravě tunelu nejezdí vlaky na trati z Frýdlantu
Kvůli opravě Rigelského tunelu nejezdí vlaky na části trati z Liberce do Černous na Liberecku. Výluka potrvá až do 27. listopadu, dopravu v úseku mezi Frýdlantem a Černousy zajistí náhradní autobusy. ČTK o tom informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Ode dneška...
NÁVAROV: Otevření mostu vystavilo stopku objížďkám
Už od nás víte, že začátkem letních prázdnin byl znovu obnoven provoz mostu přes Kamenici v Návarově. Liberecký kraj tak dokončil další z 35. kola staveb financovaných z Regionálního operačního programu Severovýchod. Nový most byl slavnostně otevřen až ve středu 29....
REGIONEM V PEDÁLECH: Když se zvládne logistika, jede se pořád z kopce
Jedna z nejkrásnějších cyklistických a turistických cest Českého ráje vede z Hradu Frýdštejn přes Bartošovu pec do Dolánek u Turnova. Jednak je to téměř pořád z kopce a za druhé se tu ani v prázdninových časech rozhodně nepohybují žádná procesí. Malebné putování si...
TECHNO: Železniční jeřáb v Kowarech přežil železnici i vandaly
Až na zruinovaném kowarském nádraží tento technický unikát uvidíte, v první řadě vás napadne, jakým zázrakem ušel pozornosti sběračů kovů a proč je natřený v barvách tropického papouška. V zápětí vás důmyslnost mechanismu zaujme natolik, že to pustíte z hlavy.
NETRECEPT: Čekankový salát s hruškami a s nivou
Léto vrcholí, náš prázdninový speciál lehkých až frivolních jídel pokračuje, a jak jsme slíbili, zapékané čekankové puky ještě nestačily vychladnout a máme tu další, mimořádně jednoduchý tip, jak naložit s touto v Čechách stále exotickou zeleninou.
STYL: Letní zákupské menu nabízí skleněnou postel, sjezd panenek i tajemné podzemí
Památky v Libereckém kraji loni navštívilo téměř 425 tisíc návštěvníků a skokanem roku byl zámek Zákupy. Podle toho, na jaké nové atrakce zámky severu Čech výletníky lákají letos, se skoro zdá, že byla vypsána nějaká soutěž s cílem překonat návštěvnický rekord.
TIP: V  letním kině v Jablonci se bude luštit Kód Enigmy
Po úspěšném cyklu Hudební léto s Filmovým klubem najdou diváci jabloneckého letního kina v srpnovém programu nový cyklus s názvem JABLONECKÉ FILMOVÉ LÉTO S FILMOVÝM KLUBEM. Čtvrteční večery budou věnovány výběru toho nejlepšího z uplynulé filmové sezóny: Kód Enigmy,...
Č. KRONIKA: Zloději vyplenili zahradu i regály s čokoládou
Policisté řeší krádež zahradního nábytku. Ten zmizel ze zahrady rodinného domu v Ruprechticích z úterka na středu. Majitelce vznikla více jak pětitisícová škoda. Starší žena z Liberce se v této věci obrátila na policisty z Obvodního oddělení Liberec - centrum.
DOPRAVA: Oprava silnice omezí pohyb ve Víchové nad Jizerou
Oprava propustku pod krajskou silnicí III/28621 uzavře průjezd obcí Víchová nad Jizerou směrem na Víchovskou Lhotu. Omezení potrvá od pondělí 3. srpna pravděpodobně až do 2. října. Po tuto dobu budou v platnosti také výlukové jízdní řády autobusových linek.
KRIMI: Napáječky kravám zmizely přímo pod nozdrami
Zvířatům někdo přímo pod nosem sebral zařízení, kterým si sama mohou čerpat vodu na pití. K události došlo minulou sobotu v době mezi půl pátou a půl osmou odpoledne na Turnovsku u obce Vyskeř v místní části Poddoubí, nedaleko autobusové zastávky Vysoké Kolo.
29. 7. 2015 Dvanáctý ročník soutěže Česká dopravní stavba roku zná své vítěze. Soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo dopravy ČR a spolupořádá Státní fond dopravní infrastruktury...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
srpen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 03. srpen 2015
Svátek má: Miluše
15.4 °C
noc 12.4 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama