video/headlines
Liberecké uzavírky Prázdniny jsou skoro v půlce, liberecké uzavírky však ne.
Ještěd, foto: Artur Irma > Ve fázi příprav je plánovaná obnova hotelu s vysílačem Ještěd v Liberci. Oprava unikátní národní památky si podle odhadů vyžádá asi 200 mil. Kč. Více ZDE.
koupaliště > Voda v koupališti v Hejnicích na Liberecku není podle posledního měření hygieniků vhodná ke koupání. Město kvůli tomu koupaliště částečně vypustilo. Více ZDE.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Obří hlava od Michala Trpáka je opět poškozená
29. 7. 2016 Není to tak dlouho, co bylo na nám. E. Beneše vedle liberecké radnice nainstalováno sochařské dílo V-myšlení od umělce pana Michala Trpáka a plastika v podobě obří hlavy schytává rány. V době od 7. do 26. července 2016 poškodili někteří nenehavci vystavené dílo...
VĚŽE SPECIÁL: Baťova
29. 7. 2016 Když jsme nedávno s naším seriálem VĚŽE SEVERU navštívili mrakodrap bývalého SVÚTu zrevitalizovaného na sídlo Libereckého kraje, zmínil jsem, že má řadu rysů podobných s mnohem starším gigantem zlínským a že obě budovy jsou dílem stejné projekční kanceláře.
ČERNÁ KRONIKA: Pavouk jí tentokrát štěstí nepřinesl
29. 7. 2016 Včera kolem 10:30 hodin projížděla Krkonošskou ulicí v Tanvaldu ve směru od centra města na Desnou 68letá řidička osobního vozidla značky Škoda Felicia. Tu zrovna při průjezdu zatáčkou znervóznil pavouk, který lezl po interiéru auta a přibližoval se k ní. Když se ho...
ČESKOLIPSKO: Vlčí hlídky budou mít víkendový seminář
Rozrůstající se smečka vlků, která se předloni usadila v CHKO Kokořínsko - Máchův kraj, bude hlavním tématem víkendového semináře pro dobrovolníky Vlčích hlídek. Ti se v následujících měsících zapojí do monitorování a ochrany vzácných šelem.
LIBEREC: Benátská! pokračuje, dnes vystoupí Tom Jones
Ve sportovním areálu v libereckém Vesci pokračuje 24. ročník hudebního festivalu Benátská!. Hlavní hvězdou dnešního programu bude britský zpěvák Tom Jones. Festival byl zahájen ve čtvrtek a skončí v ranních hodinách 31. července.
STRÁŽ POD RALSKEM: Vězni se starají o včely, je to novinka
Odsouzení ve věznici ve Stráži pod Ralskem na Českolipsku se mohou nově starat o včely. Zatím jde o vzdělávací aktivitu, která by ale časem mohla přinést i zisk. Při zahájení projektu to řekl ředitel strážské věznice Ladislav Blahník.
LIBEREC: Rekonstrukce hotelu a vysílače Ještěd je ve fázi příprav
Ve fázi příprav je plánovaná obnova horského hotelu s vysílačem Ještěd v Liberci. Rekonstrukce unikátní národní památky, jejíž základní kámen byl položený před půl stoletím, si podle odhadů vyžádá asi 200 milionů korun.
TECHNO: Stachelberg, největší československá dělostřelecká tvrz
Komplex Stachelberg, vyražený ve skalním podzemí východních Krkonoš nedaleko Žacléře, se řadí po bok největších moderních tvrzí na světě. Nikdy nebyl dokončen, takže jeho návštěva není jen zajímavým zážitkem, ale dává skvělou představu o tom, jak byly podobné...
NETRECEPT: Čočka + červená řepa + feta + bazalka = skvělý salát
Jsem trochu na rozpacích, má-li cenu něco dále psát, když postup byl prozrazen již v titulku. Tak snad jen tolik, že tento salát zvládne i malé dítě, pakliže se ovšem neopaří vroucí čočkou, a že byste si náš návod měli přeci jen přečíst, protože pár surovin jsme...
VĚŽE SEVERU: Kostel sv. Antonína Paduánského v Bedřichově
Bedřichovský kostelíček je příkladem, jak zavádějící můžou být někdy naše soudy o minulosti, vycházíme-li jen ze současného stavu. Bedřichov vnímáme jako slavné zimní středisko, řekli byste, že kostel zde postavili až o dvě století později než v Janově?
TECHNO: Jubilejní 10. Historik Mobil se blíží
První srpnový víkend obsadí Žitavské hory již tradičně majitelé a obdivovatelé historické techniky. Akce Historik Mobil nabízí divákům přesně to, co by takové setkání mělo splňovat, pohodu, dobré jídlo a pití, krásné stroje všech kategorií a vpravdě rodinnou zábavu.
KRIMI: Kvůli pár šroubům hrozí mladé ženě až tříleté vězení
Frýdlantší policisté sdělili v těchto dnech ve zkráceném přípravném trestním řizení podezření 24leté ženě z přečinu krádeže. Ta v pondělí 25. července 2016 ve večerních hodinách ve společnosti dvou mužů ve věku 27 a 29 let odcizila z areálu bývalého objektu...
KRIMI: Zloděj vyšplhal po lešení a vlezl do bytu balkonem
V noci z úterý na středu nechala majitelka bytu panelového domu v Křišťálové ulici v Turnově otevřené balkonové dveře kvůli nesnesitelnému horku. Ve středu kolem půl osmé ráno se vzbudila a všimla si, že jsou v obývacím pokoji na podlaze mokré šlápoty a polystyrenové...
FOTBAL: Duel s Admirou Slovan fotbalově ovládl a zvítězil 2:1
Od prvního soutěžního utkání v nové sezoně asi všichni očekávali jiný průběh. Zápas poznamenaly zranění rozhodčího, tři výpadky osvětlení a vpád fanouška na hrací plochu. Prazvláštní duel nakonec Slovan fotbalově ovládl a zvítězil 2:1.
FOTBAL: Jablonec před sezonou o třetinu snížil rozpočet
Fotbalový Jablonec se vrací do role regionálního klubu a před startem nové sezony se rozhodl snížit rozpočet až o třetinu. Severočeši si do nadcházejícího ligového ročníku nedávají za cíl žádné konkrétní umístění, protože přebudovávají mužstvo.
19. 5. 2016 Mezi akce, kde je tradičním partnerem Nadace SYNER patří celodenní Majáles, které pořádá liberecká Střední odborná škola.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
červenec
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama