video/headlines
Masopust v předstihu Blíží se období masopustních průvodů a jiných lidových radovánek. V Hejnicích se nemohli dočkat a takový průvod uspořádali již teď, v lednu.
Foto: Artur Irma > Jedličkův ústav v Liberci dnes otevřel speciální multismyslovou místnost Snoezelen. Určená je ke stimulaci smyslů a relaxaci pro děti i dospělé.
harrachov > Silničáři v Libereckém kraji zavřou kvůli ohlášenému sněžení od 18:00 preventivně silnici z Tanvaldu na Harrachov pro nákladní vozy nad 3,5 tuny.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIB. KRAJ: Vloni se zvýšil počet obětí dopravních nehod
26. 1. 2015 V kraji ubylo nehod, ale stoupl počet usmrcených při dopravních nehodách. Zbytečně zemřelo 28 osob. V roce 2014 řešili policisté služby dopravní policie v Libereckém kraji celkem 3572 dopravních nehod. Je to o 216 dopravních nehod méně, než v roce 2013. Při nehodách...
NETRECEPT: Cannelloni nejsou žádné instalaterské trubky
26. 1. 2015 Když se řekne italská kuchyně, asi se vám vybaví makarony a špagety. Jenže ve slavné americko-italské komedii Nebožtíci přejí lásce Juliet Millsová vypočítá Jacku Lemonovi v rámci rychlokursu italštiny na 18 druhů těstovin a wikipedia jich rozlišuje dokonce 35.
FLORBAL: Statečný výkon Liberce v Brně na body nestačil
26. 1. 2015 Florbalisté FBC Liberec vycestovali na utkání do Brna ve značně okleštěné sestavě. Týmu chybělo několik hráčů základního kádru. Přesto sehráli s domácími Buldoky velmi vyrovnanou partii a dokonce sahali po bodech.
LIBEREC: Výtržníci zasáhli hosta baru dlažební kostkou do hlavy
S vážným poraněním hlavy skončil v liberecké nemocnici 50letý muž, který se svými kolegy trávil společenský večer dne 23. ledna v jednom libereckém baru. Zranění utrpěl poté, co se trojice přiopilých lidí z ulice snažila připojit k tomuto soukromému večírku.
LIBEREC: Dvacet let u
Vydržet v dnešní době u jednoho podniku dvacet let, svědčí o tom, že svou práci člověk vnímá i srdcem. Věrnost jedenácti strážníků, kteří slouží u Městské policie Liberec více než dvě desetiletí, ocenil ve čtvrtek 22. ledna spolu s vedením policie také primátor...
LIB. KRAJ: Třídění bioodpadu města umožňují už několik let
Všechna větší města v Libereckém kraji umožňují svým obyvatelům třídit bioodpad, jak jim to od letošního roku nařizuje nová vyhláška o třídění bioodpadu a kovů. Tuto službu většinou nabízejí několik let a nabídku postupně rozšiřují. Například v Turnově letos...
LIB, KRAJ: Do zimních středisek vyrazily o víkendu tisíce lyžařů
Do zimních středisek v Libereckém kraji vyrazily o víkendu tisíce lidí, byla plná parkoviště, rušno bylo i v běžeckých stopách. V Jizerských horách a západních Krkonoších je pro lyžaře upraveno přes 85 kilometrů sjezdovek a zhruba 300 kilometrů běžeckých tratí. I...
STYL: Ples v opeře má kdekdo, ples v knihovně jen my
Člověk je tvor soutěživý a miluje nejrůznější nej. Liberec má notoricky známých českých nej několik. Málokdo ale ví, že ples v knihovně, pod Ještědem pořádaný již čtyři roky, je unikát světový a bez ohledu na nějaká nej je především vydařenou akcí na úrovni.
BUĎ FIT: Na sněžnicích kolem Bedřichova není to pravé ořechové
Je pár dní po Jizerské padesátce, ukázkové azuro, dostatek sněhu a v běžeckých stopách průtočnost jak na hlavní. Proto neobouváme běžky, nýbrž (konečně!) sněžnice. Od mraveniště, v nějž se proměnila Jizerská magistrála, se držíme v uctivé vzdálenosti. Už proto,...
VĚŽE SEVERU díl 77: Turistická pohlednice z liberecké radnice
Kdybyste odjeli z Liberce na zkušenou do světa kolem roku 1880 a vrátili se o 20 let později, domů byste možná netrefili. Expandující město se změnilo v metropoli severu s novou radnicí, demonstrující moc zdejšího průmyslu.
NETRECEPT: Hutná zimní polévka s fazolemi a hovězím masem
Polévky jsme v NETRECEPTu zatím příliš nepropagovali. Tato polévka má ambici dluh alespoň částečně srovnat. Je mimořádně hutná, výživná, použité ingredience příjemně zvyšují její pocitovou teplotu a smetanový ledovec plovoucí uprostřed ji delikátně zjemňuje.
KRIMI: Radost z lyžování hostům pokazili zloději aut i vybavení
Na horách zaplněných lyžaři se už zase kradou auta. O víkendu zmizelo jedno auto z Harrachova a jedno z Rokytnice nad Jizerou. Třetí vozidlo se zlodějům nepodařilo odcizit. Mělo zabudovaný skrytý vypínač.
ČÍSLA: Prioritou je podpora zón ve Frýdlantu a Ralsku
Prioritou Libereckého kraje je podpora průmyslových zón ve Frýdlantu na Liberecku a Ralsku na Českolipsku, které patří k hospodářsky slabým oblastem s více než desetiprocentní nezaměstnaností. Hlavně příhraniční Frýdlant zatím nemá investorům moc co nabídnout. I když...
HASIČI: V Železném Brodě shořel dům za půl miliónu
Jednotky druhého stupně požárního poplachu zasahovaly v neděli ráno u požáru rodinného domku v ulici Těpeřská v Železném Brodě. Požár byl hasičům ohlášen v 6:19 hodin přes tísňovou linku 112.
HOKEJ: Na jeden gól se doma nedá vyhrát, zlobil se Filippi
Hokejisté Liberce potřetí za sebou nebodovali a komplikují si boj o desítku pro play off. Po prohrách 1:3 v Mladé Boleslavi a 0:3 v Brně v neděli doma podlehli poslední Slavii 1:3 a desátou pozici drží jen o skóre před Mladou Boleslaví. Naopak Pražané se po sérii devíti proher...
12. 1. 2015 Na likvidaci následků nešetrné těžby uranu v oblasti Stráže pod Ralskem na Českolipsku uvolní vláda v letech 2015 až 2017 kolem 4,5 miliardy korun. Novinářům to řekl ministr...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
leden
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 26. leden 2015
Svátek má: Zora
-0.1 °C
noc 0.3 °C
Snow
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama