video/headlines
Signal Festival 2016 Praha BEZ KOMENTÁŘE: Signal Festival je největší festival světla v Česku. Dobrá inspirace pro libereckou radnici na téma opravdu zajímavý a nápaditý videomapping.
restaurace > V Libereckém kraji přibývá nekuřáckých restaurací, od roku 2008 se jejich počet zvýšil více než trojnásobně. O zákazníky je zákaz kouření nepřipravil.
alej > Kočárová alej po téměř 150 letech přestane lemovat cestu mezi Raspenavou a Krásným Lesem na Liberecku. Bude se kácet kvůli rozšiřování úzké silnice.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Město vypsalo potřetí soutěž na nový vizuální styl
23. 10. 2016 Liberec potřetí vypsal soutěž na nový vizuální styl města. Z předchozích kol kvůli nízkému zájmu a kvalitě předložených návrhů žádný nevybral. Proto se vedení města rozhodlo, že už soutěž nebude pořádat samo. Organizaci svěřilo sdružení Czechdesign. ČTK o tom...
OBRAZEM: Signal 2016, inspirující festival světla
21. 10. 2016 Od minulého čtvrtka až do neděle ovládl Prahu již počtvrté největší český festival světelného umění a designu a jeden z nejvýznamnějších festivalů tohoto druhu vůbec. Pro návštěvníky bylo připraveno 23 instalací vytvořených umělci z celého světa.
TIP: Modely předvedou stylové seniorky a studentky textilky
23. 10. 2016 Komunitní středisko Kontakt Liberec, p. o. ve spolupráci se Střední průmyslovou školou textilní pořádá Módní přehlídku, která je určena pro všechny generace. Ta se uskuteční v úterý 25. 10. 2016 od 17.00 hodin v prostorách Galerie – Lázně. Na přehlídkovém mole budou...
ČESKOLIPSKO: ZOD Brniště je Top odpovědná malá firma roku
Cena za nejlepší strategii roku v kategorii TOP Odpovědná malá firma, byla 19. října na galavečeru v pražské La Fabrice udělena společnosti ZOD Brniště a.s. z okresu Česká Lípa. 13. ročník ceny TOP Odpovědná firma již tradičně uspořádala odborná nezávislá platforma...
LIBERECKÝ KRAJ: Cena nafty se po čtvrt roce dostala nad 28 Kč
Ceny pohonných hmot v Libereckém kraji nadále rostou. Průměrná cena nafty stoupla za poslední týden o 33 haléřů na 28,32 Kč/l. Nad hranicí 28 korun byla průměrná cena nafty v kraji naposledy před čtvrt rokem, v polovině července. Nejprodávanější benzin Natural 95 zdražil...
JABLONEC: Válečný veterán vzpomíná na obléhání Tobrúku
Je to 75 let od okamžiku, kdy českoslovenští vojáci posílili obranu lybijského přístavu Tobrúk. Nejen jim, ale všem hrdinům bojů na severu Afriky za druhé světové války, patří zlatá mince České mincovny ze sběratelské minisérie Válečný rok 1941.
LIBEREC: Univerzita uspořádala první závody dronů s kamerami
První závody FPV dronů uspořádala Technická univerzita v Liberci, která se chce podílet na jejich vývoji. Akce si dala z úkol podpořit zájem o tento obor. ČTK to řekl jeden z organizátorů akce Jaroslav Kovalenko, který se věnuje doktorskému studiu na strojní fakultě.
3D TISK: Přijďte za dva roky a my vám řekneme, na čem pracujeme dnes
Ano, je to tak, pokroky bouřlivě se rozvíjejícího nového průmyslového oboru 3D tisku jsou do značné míry tajné, takže během exkurze do Laboratoře prototypových technologií při Technické univerzitě v Liberci nám byly představeny novinky zhruba 2 roky staré.
NETRECEPT: Rustikální španělská tortilla, dezert k fotkám z dovolené
Ve Španělsku jsme byli několikrát a vůně čerstvé křupavé tortilly linoucí se nejen z tapas barů, ale i z kaváren, je pro nás jedním z atributů této země. Kupodivu nás nikdy nenapadlo si tortillu upéct doma, k tomu nás vyprovokoval až šéf Polreich svým novým pořadem.
VĚŽE SEVERU: Starý Bernštejn, první česká obývaná zřícenina
Českých zámků, které jsou obývány nebo nabízeny na prodej, je spousta. Obývaných hradů je již méně, a co se zřícenin týče, drží náš kraj zřejmě celorepublikový primát. Miloš Novák obývá Starý Bernštejn již od roku 1972.
VÝROČÍ: Po Nise plula světla do lepších zítřků
Je sobota, teprve šest hodin odpoledne, ale tma přichází díky sychravému počasí rychleji než jindy. Zatímco většina národa v teple sleduje realityshow Krajské volby, v Chotyni se u Nisy scházejí hloučky lidí se světelnými lodičkami, aby si připoměli tragickou válečnou...
HOKEJ: Konečně zpět v Areně! Tygři vyzvou Karlovy Vary
Po delší pauze se do Home Credit Areně opět vrací extraliga! Předchozí čtyři duely sehráli naši hráči na ledě soupeře, už v neděli však vyjedou na domácí plochu a změří své síly s Karlovými Vary. Bude návrat úspěšný? Přijďte Tygry v netradiční čas 16:30 podpořit!
SPORT: Tanvaldský hasič přivezl zlato z ME v mushingu
Ve dnech 15. - 16. 10. 2016 proběhlo v areálu Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě Mistrovství Evropy ECF v mushingu. Kynolog HZS Libereckého kraje, nstržm. Václav Vančura, který slouží na stanici v Tanvaldě, dojel se svým psem Čertem pro zlatou medaili v kategorii Scooter.
HOKEJ: Vstupenky na osmifinále Ligy mistrů jsou v prodeji
Osmifinále Ligy mistrů se blíží! Stejně jako v minulé sezoně dokázali Bílí Tygři postoupit mezi šestnáctku nejlepších týmů. V úterý 1. listopadu v Home Credit Areně a následně o týden později ve Vítkovicích budou bojovat o premiérovou účast ve čtvrtfinále....
KRIMI: Dva mladé výtržníky s noži policisté na místě zadrželi
V úterý odpoledne krátce před půl pátou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o tom, že se v Turnově před prodejnou Billa perou dva kluci, kteří mají v rukou nože. Na místo ihned vyjely policejní hlídky a v ulici Nádražní oba mladíky ve věku 17 a 18 let zadržely.
14. 10. 2016 Letošní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku v prostorách Betlémské kaple bylo pro společnost SYNER vůbec nejúspěšnější v její čtvrtstoletí trvající historii co do počtu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama