video/headlines
Signal Festival 2016 Praha BEZ KOMENTÁŘE: Signal Festival je největší festival světla v Česku. Dobrá inspirace pro libereckou radnici na téma opravdu zajímavý a nápaditý videomapping.
alej > Kočárová alej po téměř 150 letech přestane lemovat cestu mezi Raspenavou a Krásným Lesem na Liberecku. Bude se kácet kvůli rozšiřování úzké silnice.
ZOO > Libereckou ZOO ovládnou opět po roce duchové a strašidla. Speciální noční prohlídky můžete navštívit ve středu a ve čtvrtek 26. a 27. října. Více ZDE.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
JABLONEC: Válečný veterán vzpomíná na obléhání Tobrúku
22. 10. 2016 Je to 75 let od okamžiku, kdy českoslovenští vojáci posílili obranu lybijského přístavu Tobrúk. Nejen jim, ale všem hrdinům bojů na severu Afriky za druhé světové války, patří zlatá mince České mincovny ze sběratelské minisérie Válečný rok 1941.
OBRAZEM: Signal 2016, inspirující festival světla
21. 10. 2016 Od minulého čtvrtka až do neděle ovládl Prahu již počtvrté největší český festival světelného umění a designu a jeden z nejvýznamnějších festivalů tohoto druhu vůbec. Pro návštěvníky bylo připraveno 23 instalací vytvořených umělci z celého světa.
HOKEJ: Vstupenky na osmifinále Ligy mistrů jsou v prodeji
22. 10. 2016 Osmifinále Ligy mistrů se blíží! Stejně jako v minulé sezoně dokázali Bílí Tygři postoupit mezi šestnáctku nejlepších týmů. V úterý 1. listopadu v Home Credit Areně a následně o týden později ve Vítkovicích budou bojovat o premiérovou účast ve čtvrtfinále....
LIBEREC: Univerzita uspořádala první závody dronů s kamerami
První závody FPV dronů uspořádala Technická univerzita v Liberci, která se chce podílet na jejich vývoji. Akce si dala z úkol podpořit zájem o tento obor. ČTK to řekl jeden z organizátorů akce Jaroslav Kovalenko, který se věnuje doktorskému studiu na strojní fakultě.
LIBEREC: Dopravní podnik chce koupit 17 bezbariérových busů
Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) se chystá koupit v následujících dvou letech 17 bezbariérových autobusů. Zaplatí za ně dohromady 93,5 milionu korun. Na jejich nákup bude podle náměstka primátora Liberce Tomáše Kysely (ANO) městská firma žádat evropskou dotaci.
LIBEREC: Soud dostal dvě žaloby na krajské volby
Pobočka krajského soudu v Liberci obdržela druhou stížnost na letošní krajské volby v Libereckém kraji. Volby napadá kandidátka za ČSSD. Žádá přepočítání výsledků v Turnově, v okrsku číslo 6, řekla ČTK mluvčí libereckého soudu Karolina Francová.
KRAJ: Policisté se zaměřili na vážení nákladních vozidel
Ve dnech 11. října a 13. října 2016 proběhla na území Libereckého kraje součinnostní dopravně bezpečnostní akce s Generálním ředitestvím cel a Centrem služeb pro silniční dopravu. Akce byla součástí plánu dopravně bezpečnostní akce TISPOL pod záštitou organizace ECR...
3D TISK: Přijďte za dva roky a my vám řekneme, na čem pracujeme dnes
Ano, je to tak, pokroky bouřlivě se rozvíjejícího nového průmyslového oboru 3D tisku jsou do značné míry tajné, takže během exkurze do Laboratoře prototypových technologií při Technické univerzitě v Liberci nám byly představeny novinky zhruba 2 roky staré.
NETRECEPT: Rustikální španělská tortilla, dezert k fotkám z dovolené
Ve Španělsku jsme byli několikrát a vůně čerstvé křupavé tortilly linoucí se nejen z tapas barů, ale i z kaváren, je pro nás jedním z atributů této země. Kupodivu nás nikdy nenapadlo si tortillu upéct doma, k tomu nás vyprovokoval až šéf Polreich svým novým pořadem.
VĚŽE SEVERU: Starý Bernštejn, první česká obývaná zřícenina
Českých zámků, které jsou obývány nebo nabízeny na prodej, je spousta. Obývaných hradů je již méně, a co se zřícenin týče, drží náš kraj zřejmě celorepublikový primát. Miloš Novák obývá Starý Bernštejn již od roku 1972.
VÝROČÍ: Po Nise plula světla do lepších zítřků
Je sobota, teprve šest hodin odpoledne, ale tma přichází díky sychravému počasí rychleji než jindy. Zatímco většina národa v teple sleduje realityshow Krajské volby, v Chotyni se u Nisy scházejí hloučky lidí se světelnými lodičkami, aby si připoměli tragickou válečnou...
KRIMI: Dva mladé výtržníky s noži policisté na místě zadrželi
V úterý odpoledne krátce před půl pátou hodinou policisté na lince 158 přijali oznámení o tom, že se v Turnově před prodejnou Billa perou dva kluci, kteří mají v rukou nože. Na místo ihned vyjely policejní hlídky a v ulici Nádražní oba mladíky ve věku 17 a 18 let zadržely.
HOKEJ: Tygři v udeřili v Plzni pětkrát, 2x po sobě neinkasovali
Výborný zápas sehrálo naše mužstvo na západě Čech. Domácí Škodu přehrálo 5:0 a Ján Lašák již tak v druhém střetnutí za sebou neinkasoval jediný gól! Dvě branky si připsal Milan Bartovič. Ten se z extraligového gólu radoval vůbec poprvé po návratu pod Ještěd.
KRIMI: Napřed spolu hovořili a potom mu vyrthl mobil z ruky
Tento týden v úterý 18. října v podvečer kolem devatenácté hodiny přistoupil dosud neznámý muž k devatenáctiletému mladíkovi, který v té době procházel v Jablonci nad Nisou průchodem mezi ulicí Podhorská a autobusovým nádražím. Chvíli spolu oba hovořili. Po této...
ČERNÁ KRONIKA: Z chalupy ukradl jízdní kolo i příslušenství
V přesně nezjištěné době od 25. září do 16. října dosud neznámý pachatel násilím vnikl do rekreační chalupy v Hrubé Skále časti Želejov, ze které následně odcizil jízdní kolo v hodnotě 6 tisíc korun a různé vybavení k němu. Z druhého jízdního kola, které bylo...
14. 10. 2016 Letošní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku v prostorách Betlémské kaple bylo pro společnost SYNER vůbec nejúspěšnější v její čtvrtstoletí trvající historii co do počtu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama