video/headlines
Takasaki Masaharu Fakulta umění a architektury TU Liberec dostala k dvacetinám skvělý dárek, přednášku vizionáře Takasakiho. Reportáž připravujeme na zítřek.
siréna > Pravidelná měsíční zkouška sirén, vždy první středu v měsíci, bude ve středu 4. března zrušena. Důvodem je případné spuštění sirén ve čtvrtek 5. března jako „Piety". Více ZDE.
Foto: (c) by Baz Groom > Virtuózní kytarista Ben Poole, který je považován za nový příslib britské bluesové školy, vystoupí 6. března v Klubu na Rampě v Jablonci nad Nisou. Více ZDE.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIBEREC: Na kraj přijede ve čtvrtek elektromobil
3. 3. 2015 Elektromobil Nissan LEAF převezme v sídle Krajského úřadu LK, U Jezu, v Liberci ve čtvrtek 5. března v 9 hodin hejtman LK Martin Půta. Klíče od nového vozu mu předá člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace Skupiny ČEZ  Ivo Hlaváč.
INSPIRACE: Masaharu Takasaki, svěží vítr z Japonska
4. 3. 2015 Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci dostala k dvacetinám stylový dárek, přednášku světově uznávaného architekta Masaharu Takasaki, proslaveného stavbami působícími dojmem, že nebyly postaveny, ale vytvořeny při jakýchsi kosmologických rituálech.
KRIMI: Policie odebrala muži zbraně, byl dezorientovaný
3. 3. 2015 V noci na úterý vyjížděla hlídka republikové policie na žádost českolipských strážníků do jednoho z tamních bytů, kde prověřovala oznámení, že se zde na balkóně mají nacházet cizinci a zakládat požár. Nic takového se ale nepotvrdilo. Při prověřování oznámení...
LIBEREC: Pravidelná zkouška sirén je ve středu 4. 3. zrušena
Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 4. března 2015 zrušena. Důvodem je případné spuštění sirén ve čtvrtek 5. března 2015 jako „Piety". O tomto spuštění rozhodne vláda ČR na svém zítřejším zasedání.
JABLONECKO: Ubytovatelé se mohou přihlásit do katalogu
Majitelé či provozovatelé hotelů, hotýlků, penzionů a dalších ubytovacích zařízení v Jablonci a okolí by si měli pospíšit. Právě vrcholí přípravy nového katalogu ubytování a kdo v něm chce být, musí se přihlásit během března.
LIBEREC: Galerie ukáže vlastní obrazy, které pojí válečné téma
Oblastní galerie Liberec otvírá tři nové výstavy. Stane se tak ve čtvrtek 5. března od půl šesté v lázních. Prostor dostanou výjimečná díla ukrytá dlouhou dobu v depozitářích galerie, dětské ilustrace, ale rovněž umění regionu. Zaměřením výstav galerie plní svůj...
LIBERECKÝ KRAJ: Postižených, kteří chtějí pracovat, přibývá
V Libereckém kraji přibývá postižených, kteří chtějí pracovat. Jen na agenturu pro podporované zaměstnávání Rytmus Liberec se jich ročně s prosbou o pomoc obrací zhruba stovka, každému desátému se podaří práci najít. Zaměstnávat lidi s postižením je jako...
NETRECEPT: Jelení ragú s perníkovými knedlíky
Obecně vzato, ragú lze připravit téměř z jakéhokoliv druhu masa a v podstatě i z nemasa, jak dokládají recepty na vegetariánské ragú ze sojových kostek nebo z nějaké zeleniny. Nicméně zvěřinové ragú, to je kulinářská haute couture, kterým oslníte přátele.
STYL: Do Liberce se vrací opravdový maškarní bál
Dnes archaické slovo bál původně označovalo měšťanskou obdobu šlechtických plesů, která se u nás rozšířila v 19. století. Zvláštní formou bálů byly tematické bály maškarní. Dostavit se v co nejoriginálnější masce bylo nejen společenskou povinností, ale přímo...
TECHNO: Jungmannova čp. 333, Liberec - Keilův vrch
Na stránkách andělské numerologie se o čísle 333 dočteme například toto: "Jsou vám na blízku nanebevzetí mistři a ti chtějí, abyste věděli, že vám nabízejí svou pomoc, lásku a společnost..." Zajímavé, pomoc shůry by pro liberecké čp. 333 byla víc než žádoucí.
NETRECEPT: Citronový ručně vyrobený BIO koláč
Jakkoliv je honba za biopotravinami často přehnaná, tento koláč v dnešní době jinak než jako BIO koláč vyrobit nelze, protože kůra běžných citronů a pomerančů je ošetřená látkami, které rozhodně zdraví prospěšné nejsou a navzdory mýtům je neodstraníte ani mytím v...
DOPRAVA: Vlaky do Szklarske Poręby pojedou bez přestupu
Možnost přímého cestování z Liberce až do Szklarske Poręby v Polsku je podstatou dodatku smlouvy o vzájemné spolupráci, který v neděli 1. března podepsali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a maršálek Dolnoslezského vojvodství Cezary Przybylski.
ČERNÁ KRONIKA: Cyklista havaroval na kruhovém objezdu
Zraněného cyklistu, který o víkendu havaroval na kruhovém objezdu v ulici Želivského, převezli z místa nehody sanitním vozem na ošetření do nemocnice. Cyklista dostal smyk na částečně mokrém povrchu upadl na levý bok.
HOKEJ: Play-out může být někdy těžší než play-off, míní Bakoš
Náboj, emoce, góly, bitky. Nic z toho nechybělo v malém derby s Mladou Boleslaví uzavírající základní část Extraligy. Daleko více by však všechny tyto náležitosti slušely boji o předkolo. To sice bylo již po předešlé prohře v Karlových Varech nenávratně pryč, tím víc...
KRIMI: V chalupě se zloděj najedl, přespal a odnesl si dříví
Frýdlantští policisté šetří v těchto dnech případ vloupání do rekreačního objektu v obci Albrechtice na Frýdlantsku. Během měsíce února navštívil jednu z rekreačních chalup v této obci neznámý a nezvaný podnájemník. Do chalupy vnikl po násilném překonání...
23. 2. 2015 Předposlední únorovou sobotu uspořádala TJ Harcov ve spolupráci s Nadací SYNER tradiční dětský maškarní bál. Sál se během chvíle naplnil skoro dvěma stovkami dětí za doprovodu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
březen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Středa 04. březen 2015
Svátek má: Stela
2.5 °C
noc 1.8 °C
Snow
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama