video/headlines
Signal Festival 2016 Praha BEZ KOMENTÁŘE: Signal Festival je největší festival světla v Česku. Dobrá inspirace pro libereckou radnici na téma opravdu zajímavý a nápaditý videomapping.
ZOO > Libereckou ZOO ovládnou opět po roce duchové a strašidla. Speciální noční prohlídky můžete navštívit ve středu a ve čtvrtek 26. a 27. října. Více ZDE.
legionella > Na čtyřech ze šesti bloků univerzitních kolejí v Liberci zakázali hygienici kvůli legionelle sprchování a mytí. Opatření se týká asi 1600 studentů. Více ZDE.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Univerzita uspořádala první závody dronů s kamerami
22. 10. 2016 První závody FPV dronů uspořádala Technická univerzita v Liberci, která se chce podílet na jejich vývoji. Akce si dala z úkol podpořit zájem o tento obor. ČTK to řekl jeden z organizátorů akce Jaroslav Kovalenko, který se věnuje doktorskému studiu na strojní fakultě.
OBRAZEM: Signal 2016, inspirující festival světla
21. 10. 2016 Od minulého čtvrtka až do neděle ovládl Prahu již počtvrté největší český festival světelného umění a designu a jeden z nejvýznamnějších festivalů tohoto druhu vůbec. Pro návštěvníky bylo připraveno 23 instalací vytvořených umělci z celého světa.
HOKEJ: Tygři v udeřili v Plzni pětkrát, 2x po sobě neinkasovali
22. 10. 2016 Výborný zápas sehrálo naše mužstvo na západě Čech. Domácí Škodu přehrálo 5:0 a Ján Lašák již tak v druhém střetnutí za sebou neinkasoval jediný gól! Dvě branky si připsal Milan Bartovič. Ten se z extraligového gólu radoval vůbec poprvé po návratu pod Ještěd.
LIBEREC: Dopravní podnik chce koupit 17 bezbariérových busů
Liberecký dopravní podnik (DPMLJ) se chystá koupit v následujících dvou letech 17 bezbariérových autobusů. Zaplatí za ně dohromady 93,5 milionu korun. Na jejich nákup bude podle náměstka primátora Liberce Tomáše Kysely (ANO) městská firma žádat evropskou dotaci.
LIBEREC: Soud dostal dvě žaloby na krajské volby
Pobočka krajského soudu v Liberci obdržela druhou stížnost na letošní krajské volby v Libereckém kraji. Volby napadá kandidátka za ČSSD. Žádá přepočítání výsledků v Turnově, v okrsku číslo 6, řekla ČTK mluvčí libereckého soudu Karolina Francová.
KRAJ: Policisté se zaměřili na vážení nákladních vozidel
Ve dnech 11. října a 13. října 2016 proběhla na území Libereckého kraje součinnostní dopravně bezpečnostní akce s Generálním ředitestvím cel a Centrem služeb pro silniční dopravu. Akce byla součástí plánu dopravně bezpečnostní akce TISPOL pod záštitou organizace ECR...
KRAJ: Silnice v Horní Polici má jako první gumoasfaltový povrch
Liberecký kraj dokončil opravu vozovky krajské silnice II/262 v Horní Polici na Českolipsku. Nově zrekonstruovaný kilometrový úsek má na povrchu gumoasfalt. Slavnostní ukončení stavby se uskuteční v úterý 25. října od 9:00 hodin v Horní Polici, nám. Odboje.
3D TISK: Přijďte za dva roky a my vám řekneme, na čem pracujeme dnes
Ano, je to tak, pokroky bouřlivě se rozvíjejícího nového průmyslového oboru 3D tisku jsou do značné míry tajné, takže během exkurze do Laboratoře prototypových technologií při Technické univerzitě v Liberci nám byly představeny novinky zhruba 2 roky staré.
NETRECEPT: Rustikální španělská tortilla, dezert k fotkám z dovolené
Ve Španělsku jsme byli několikrát a vůně čerstvé křupavé tortilly linoucí se nejen z tapas barů, ale i z kaváren, je pro nás jedním z atributů této země. Kupodivu nás nikdy nenapadlo si tortillu upéct doma, k tomu nás vyprovokoval až šéf Polreich svým novým pořadem.
VĚŽE SEVERU: Starý Bernštejn, první česká obývaná zřícenina
Českých zámků, které jsou obývány nebo nabízeny na prodej, je spousta. Obývaných hradů je již méně, a co se zřícenin týče, drží náš kraj zřejmě celorepublikový primát. Miloš Novák obývá Starý Bernštejn již od roku 1972.
VÝROČÍ: Po Nise plula světla do lepších zítřků
Je sobota, teprve šest hodin odpoledne, ale tma přichází díky sychravému počasí rychleji než jindy. Zatímco většina národa v teple sleduje realityshow Krajské volby, v Chotyni se u Nisy scházejí hloučky lidí se světelnými lodičkami, aby si připoměli tragickou válečnou...
KRIMI: Napřed spolu hovořili a potom mu vyrthl mobil z ruky
Tento týden v úterý 18. října v podvečer kolem devatenácté hodiny přistoupil dosud neznámý muž k devatenáctiletému mladíkovi, který v té době procházel v Jablonci nad Nisou průchodem mezi ulicí Podhorská a autobusovým nádražím. Chvíli spolu oba hovořili. Po této...
ČERNÁ KRONIKA: Z chalupy ukradl jízdní kolo i příslušenství
V přesně nezjištěné době od 25. září do 16. října dosud neznámý pachatel násilím vnikl do rekreační chalupy v Hrubé Skále časti Želejov, ze které následně odcizil jízdní kolo v hodnotě 6 tisíc korun a různé vybavení k němu. Z druhého jízdního kola, které bylo...
POZVÁNKA: V Pěnčíně chystají tradiční velkou výstavu jablek
Tradiční výstavu jablek chystají už po šestnácté v Pěnčíně na Liberecku. Návštěvníci v průběhu čtyř dnů dostanou možnost spatřit odrůdy ovoce, které se pěstuje nejen v našem regionu a dozvědět se spoustu zajímavostí. Výstava Svátek jablka bude v termínu od...
ČERNÁ KRONIKA: Z uzavřené kabelky ukradl ženě peněženku
Dosud neznámý pachatel využil ve středu odpoledne kolem půl druhé hodiny v prodejně Kaufland v ulici Mimoňská v České Lípě nepozornosti jedné z nakupujících žen a odcizil jí peněženku. Peněženka byla uložená v na zip uzavřené kabelce, kterou měla žena zavěšenou na...
14. 10. 2016 Letošní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku v prostorách Betlémské kaple bylo pro společnost SYNER vůbec nejúspěšnější v její čtvrtstoletí trvající historii co do počtu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama