video/headlines
Bílí Tygři Tygři už polykají úvodní tréninkové dávky i s novými posilami.
Foto: Artur Irma > Ministerstvo financí rozhodlo, že liberecký dopravní podnik nemusí vracet dotaci 111 mil.Kč na modernizaci. Podnik tak může připravit další investice. Více ZDE.
pešán > Hokejisty extraligového Liberce i nadále povede jako hlavní trenér Filip Pešán. Jeho novým asistentem se stal Karel Mlejnek. Více ZDE.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Kraj nabízí České Lípě 49 pct akcií tamní nemocnice
1. 6. 2016 Liberecký kraj nabízí městu Česká Lípa 49 procent akcií tamní nemocnice. Město by za ně mělo v průběhu šesti let zaplatit zhruba 161 milionů korun, o něž se zvýší základní kapitál nemocnice. Vložené peníze použije nemocnice na investice. Návrh nepodpořili komunisté,...
NETRECEPT: Chřestový koláč s fetou podle divné kuchařky
30. 5. 2016 Český chřest vytlačil z regálů hypermarkrtů peruánskou konkurenci a dorazil i do tržnic, což znamená, že chřestová sezóna vrcholí. Nastal čas si s touto zeleninou gurmánů a králů zaexperimentovat. My se tentokrát inspirovali v Levných knihách a nestačili jsme se divit.
HOKEJ: Reprezentační hokejový útočník Birner zůstane v Liberci
1. 6. 2016 Hokejový útočník Michal Birner bude nadále hájit barvy mistrovského Liberce. Třicetiletý reprezentant po mistrovství světa zvažoval nabídky zahraničních klubů, ale Bílí Tygři na klubovém webu oznámili, že Birner zůstane i pro další extraligovou sezonu.
LIBEREC: Dopravní podnik nemusí vracet 111 mil.Kč dotace
Liberecký dopravní podnik nebude vracet 111 milionů korun dotace, kterou dostal na modernizaci tramvajové trati z Liberce do Jablonce nad Nisou. O rozhodnutí ministerstva financí novináře informoval generální ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce (DPMLJ) Luboš Wejnar....
ČESKÁ LÍPA: Muzeum vystaví předměty získané od roku 2005
Vlastivědné muzeum a galerie Česká Lípa připravuje výstavu sbírkových předmětů, jež získalo v letech 2005 až 2015. Většinou jde o exponáty, které uvidí návštěvníci poprvé. ČTK to řekla vedoucí sbírkového fondu muzea Eva Schmidová.
VRATISLAVICE: Dům od církve má sloužit spolkům a knihovně
Vratislavice nad Nisou odkoupí od církve rozlehlou třípodlažní budovu se dvorem a zahradou za 4,5 milionu korun. Městský obvod Liberce ji chce s pomocí evropské dotace přestavět do dvou let na spolkový a komunitní dům. Podle odhadu na to bude potřeba 20 až 25 milionů korun. ČTK...
KRAJ: Veřejnost navrhuje kandidáty na Pocty hejtmana
Až do konce června přijímá Liberecký kraj nominace na udělení Pocty hejtmana. Ocenění mohou získat výjimečné osoby, které svým celoživotním dílem nebo významným skutkem obohatily Liberecký kraj. Osobnosti budou vyhlášeny při slavnostním večeru 28. září 2016.
FOTO: Rituály, mýty a škola přežití Šimona Pikouse
Jméno Pikous jsem měl spojené s výtvarnem dlouhá léta, aniž bych se pídil, kolik těch Pikousů vlastně je, a rozlišoval jejich tvorbu. Teprve když jsem dělal rozhovor s Janem Pikousem (na téma fotografii na hony vzdálené), vyšlo najevo, že tvoří otec a tři synové.
VÝLET: Do Kunratic za hororem i císařem v barvách vyvedeným
Kunratice u Cvikova je malá vesnice přeříznutá "magistrálou" Liberec - Děčín, kterou díky tomu denně sice projedou tisíce aut, ale málokdo zaregistruje alespoň jméno obce. Je to škoda, místo skrývá hned několik překvapení.
NETRECEPT: Husí prsa s červenými hruškami na bílém víně
Vyzkoušejte další z receptů, luxusní pochoutku vhodnou například pro slavnostní romantickou večeři, kterou oslníte svůj protějšek, aniž byste museli mít kdovíjak velké zkušenosti s vařením.
MATURITA: Jablonecké kino Radnice uvádí zkoušky z dospělosti
Ideální reklamou každé školy jsou výsledky žáků a slavných i čerstvých absolventů. Střední uměleckoprůmyslová a Vyšší odborná škola v Jablonci nad Nisou se má čím chlubit, do 29.června vystavuje v kinu Radnice maturitní práce žáků oborů Tvorba a vzorování...
VÝZVA: Policie vyhlásila pátrání po 14letém žákovi základní školy
Služba kriminální policie a vyšetřování Územního odboru Liberec vyhlásila pátrání po nezletilém chlapci z Liberce. Jeho problematický odchod z domova oznámila policistům ve středu kolem 13. hodiny jeho matka.
HOKEJ: Will: NHL je pořád můj sen, ale teď je nejlepší volbou Liberec
Hokejový brankář Roman Will se po dvou letech rozhodl vrátit ze zámoří a stal se posilou extraligového Liberce. Čtyřiadvacetiletý gólman v kádru úřadujícího mistra nahradil Marka Schwarze a vytvoří dvojici s Jánem Lašákem. Will, který se v uplynulé sezoně dočkal...
POZVÁNKA: Den dětí tradičně netradičně v iQLANDII
Ani liberecká science centra nezapomněla na Den dětí! Tým iQLANDIE a iQPARKU si pro malé a velké badatele připravil na tuto sobotu dárek v podobě speciální várky akčních experimentů. V iQLANDII se můžete těšit na ochutnávku makromolekulární kuchyně, především pak...
KRIMI: Kapsáři udeřili v liberecké městské dopravě
Včera v čase mezi desátou dopoledne a třináctou hodinou ohrožovali cestující v liberecké městské hromadné dopravě kapsáři. Těm se podařilo okrást o peněženku nejméně čtyři pasažéry. Není vyloučeno, že se někteří z dalších poškozených na policisty dosud...
19. 5. 2016 Mezi akce, kde je tradičním partnerem Nadace SYNER patří celodenní Majáles, které pořádá liberecká Střední odborná škola.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
červen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama