video/headlines
go V libereckém Centru Babylon probíhá Mistrovství Evropy v go, poslední logické hře, u níž ještě počítače nedokáží porazit člověka.
Foto: Artur Irma > Fotbalisté Liberce vyhráli v úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy nad Šmonou 2:1. Za domácí se trefili Delarge a Shala, v 89. minutě snížil Abed.
koupání > Chladnější počasí pomohlo zlepšit kvalitu vody některých koupališť v Libereckém kraji. Bez omezení se lze opět koupat v Tanvaldu či Hořeních Pasekách.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIBEREC:  iQlandia a iQpark lákají na nové expozice
2. 8. 2015 Dvě zábavní vědecká centra v Liberci, která od sebe dělí jedna ulice, mají nové expozice. V iQparku nedávno dokončili za dva miliony korun modernizaci jednoho patra a v iQlandii za půl milionu expozici zaměřenou na zbraně druhé světové války. Ode dneška mohou návštěvníci...
TEST: Interaktivní turistický okruh Po stopách Liebiegů
1. 8. 2015 S naučnými stezkami vybavenými QR kódy a speciálními mobilními aplikacemi se roztrhl pytel, lépe řečeno, se rozbilo dotační prasátko EU. Po Interaktivním průvodci Libereckým krajem, který jsme testovali na jaře, se podívejme na zoubek projektu menšímu, nicméně zajímavému.
TIP: V  letním kině v Jablonci se bude luštit Kód Enigmy
2. 8. 2015 Po úspěšném cyklu Hudební léto s Filmovým klubem najdou diváci jabloneckého letního kina v srpnovém programu nový cyklus s názvem JABLONECKÉ FILMOVÉ LÉTO S FILMOVÝM KLUBEM. Čtvrteční večery budou věnovány výběru toho nejlepšího z uplynulé filmové sezóny: Kód Enigmy,...
KRAJ: Prázdniny se překulily do druhé poloviny, co dělat?
Je před námi druhá polovina prázdnin a s ní pestrá nabídka akcí na hradech a zámcích. Navíc srpnový měsíc přináší jednu z nejoblíbenějších akcí - a to Hradozámeckou noc, která letos připadne na sobotu 29. srpna.
KRAJ: Kvůli opravě tunelu nejezdí vlaky na trati z Frýdlantu
Kvůli opravě Rigelského tunelu nejezdí vlaky na části trati z Liberce do Černous na Liberecku. Výluka potrvá až do 27. listopadu, dopravu v úseku mezi Frýdlantem a Černousy zajistí náhradní autobusy. ČTK o tom informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Ode dneška...
NÁVAROV: Otevření mostu vystavilo stopku objížďkám
Už od nás víte, že začátkem letních prázdnin byl znovu obnoven provoz mostu přes Kamenici v Návarově. Liberecký kraj tak dokončil další z 35. kola staveb financovaných z Regionálního operačního programu Severovýchod. Nový most byl slavnostně otevřen až ve středu 29....
SOSNOVÁ: Děti si zkoušely brýle simulující stav opilosti
Dopravní policisté se velmi rádi zapojili do spolupořadatelství "Dopravních BESIP hrátek 2015" na Autodromu Sosnová. Cílem této dopravně preventivní akce, jejíž hlavním pořadatelem je koordinátor BESIPU za Liberecký kraj Miroslav Klásek, je upevnit správné návyky...
REGIONEM V PEDÁLECH: Když se zvládne logistika, jede se pořád z kopce
Jedna z nejkrásnějších cyklistických a turistických cest Českého ráje vede z Hradu Frýdštejn přes Bartošovu pec do Dolánek u Turnova. Jednak je to téměř pořád z kopce a za druhé se tu ani v prázdninových časech rozhodně nepohybují žádná procesí. Malebné putování si...
TECHNO: Železniční jeřáb v Kowarech přežil železnici i vandaly
Až na zruinovaném kowarském nádraží tento technický unikát uvidíte, v první řadě vás napadne, jakým zázrakem ušel pozornosti sběračů kovů a proč je natřený v barvách tropického papouška. V zápětí vás důmyslnost mechanismu zaujme natolik, že to pustíte z hlavy.
NETRECEPT: Čekankový salát s hruškami a s nivou
Léto vrcholí, náš prázdninový speciál lehkých až frivolních jídel pokračuje, a jak jsme slíbili, zapékané čekankové puky ještě nestačily vychladnout a máme tu další, mimořádně jednoduchý tip, jak naložit s touto v Čechách stále exotickou zeleninou.
STYL: Letní zákupské menu nabízí skleněnou postel, sjezd panenek i tajemné podzemí
Památky v Libereckém kraji loni navštívilo téměř 425 tisíc návštěvníků a skokanem roku byl zámek Zákupy. Podle toho, na jaké nové atrakce zámky severu Čech výletníky lákají letos, se skoro zdá, že byla vypsána nějaká soutěž s cílem překonat návštěvnický rekord.
Č. KRONIKA: Zloději vyplenili zahradu i regály s čokoládou
Policisté řeší krádež zahradního nábytku. Ten zmizel ze zahrady rodinného domu v Ruprechticích z úterka na středu. Majitelce vznikla více jak pětitisícová škoda. Starší žena z Liberce se v této věci obrátila na policisty z Obvodního oddělení Liberec - centrum.
DOPRAVA: Oprava silnice omezí pohyb ve Víchové nad Jizerou
Oprava propustku pod krajskou silnicí III/28621 uzavře průjezd obcí Víchová nad Jizerou směrem na Víchovskou Lhotu. Omezení potrvá od pondělí 3. srpna pravděpodobně až do 2. října. Po tuto dobu budou v platnosti také výlukové jízdní řády autobusových linek.
KRIMI: Napáječky kravám zmizely přímo pod nozdrami
Zvířatům někdo přímo pod nosem sebral zařízení, kterým si sama mohou čerpat vodu na pití. K události došlo minulou sobotu v době mezi půl pátou a půl osmou odpoledne na Turnovsku u obce Vyskeř v místní části Poddoubí, nedaleko autobusové zastávky Vysoké Kolo.
Č. KRONIKA: Kamion přerazil na přejezdu sklápějící se závory
Sklápějící se závory přerazilo v pátek večer neznámé nákladní auto na železničním přejezdu v Horní Polici na Českolipsku. Nehoda se obešla bez zranění. Policie po řidiči pátrá napříč kraji. ČTK to řekla mluvčí policie Vlasta Suchánková. "Vozidlo s poškozenou...
29. 7. 2015 Dvanáctý ročník soutěže Česká dopravní stavba roku zná své vítěze. Soutěž, kterou vypisuje Ministerstvo dopravy ČR a spolupořádá Státní fond dopravní infrastruktury...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
srpen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Neděle 02. srpen 2015
Svátek má: Gustav
24.7 °C
noc 13.4 °C
Clear
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama