video/headlines
Domeček, v něm plno koleček Hodiny mající místo kukačky výpravčího, hodiny s křepelkou i hodiny průmyslové. Sbírce pana Franka Ochmanna z Olbersdorfu bude tento víkend patřit náš seriál TECHNO.
požár tanvald >  V Tanvaldu vzplála půda čtyřpodlažního bytového domu. Budovu musely opustit dvě desítky lidí, náhradní ubytování jim pomůže zajistit město. Více ZDE.
pouť > 23. tradiční Mariánská sklářská pouť se uskuteční v sobotu 6. září od 9 hodin v Kristiánově, nejvýznamnější sklářské osadě uprostřed Jizerských hor. Více ZDE.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIBEREC: Kraj přispěje na dopravu žáků na veletrh EDUCA 2014
2. 9. 2014 Částku 200 tisíc korun rozhodla Rada Libereckého kraje uvolnit na dopravu žáků mimo libereckých základních a středních škol na říjnový veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB LIBEREC 2014. Veletrh se koná 16. – 18. října v Tipsport Areně v Liberci.
NETRECEPT: Nastal čas lišek, šup s nima do omáčky!
1. 9. 2014 Lišky jsou krásné a především naprosto delikatesní houby, zdobící v čarovných kruzích zejména jehličnaté lesy. Nejvíce se jim daří koncem léta a začátkem podzimu, takže je nejvyšší čas dát si panenku s liškovou omáčkou.
POZVÁNÍ: Přijďte si vytvořit originální šperk do muzea
2. 9. 2014 Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou pokračuje v pořádání oblíbených bižuterních kurzů pro dospělé. Pro mimořádný zájem budou od září do prosince uspořádány další čtyři lekce. Kurzy budou probíhat vždy jednu sobotu v měsíci od 10 do 14 hodin. První kurz...
LIBEREC: Pozor - blíží se zápis na Dětskou univerzitu
Dětskou univerzitu, která se může pochlubit již více než sedmi stovkami absolventů, pořádá Technická univerzita v Liberci letos již po páté. Pokračovat v této u dětí oblíbené aktivitě může díky novému projektu EDUTECH, podpořenému Evropskou unií (26 milionů korun)....
LIBEREC: Škola v Ruprechticích se po letech osamostatnila
Základní škola s výtvarným zaměřením na náměstí Míru v liberecké čtvrti Ruprechtice po letech zahájila školní rok opět jako samostatný subjekt. Pro žáky se nic nezměnilo, stejní jsou učitelé i budova, škole by to ale mohlo pomoci v dalším rozvoji, řekla ČTK její...
ČESKÁ LÍPA: Všichni vydělali na novém systému parkování
Na novém systému parkování, který funguje v České Lípě od začátku letošního roku, vydělali motoristé i radnice. Za stání na placených parkovištích platí lidé zhruba o polovinu méně než v minulosti, kdy byla podstatná část parkovacích ploch v pronájmu. Město navíc...
LIBEREC: Přecházení u školy je bezpečnější, úpravy navrhly děti
Přístup do základní školy v Jabloňové ulici v Liberci je pro děti od začátku školního roku bezpečnější. Dopravní úpravy za bezmála 600.000 korun hrazené městem a nadací Partnerství iniciovali sami školáci. Největším problémem bylo přecházení silnice ke škole, kdy...
FO-TO: Jiné světy nefotografky Ivy Ouhrabkové
Občasník FO-TO jsme dosud věnovali převážně technice. Pozoruhodná výstava fotek a obrazů inspirovaných Islandem, která právě probíhá v libereckých Lidových sadech, nás konečně přiměla začít představovat zajímavé fotografy působící v regionu.
CYKLOVÝLET: Sekerkovy Loučky vančurovsky jenom znějí
Sekerkovy Loučky mi vždycky zněly tak nějak po vančurovsku. Jméno klasika české literatury mi naskočilo pokaždé, když jsem na silnici mezi Jičínem a Turnovem míjela ukazatel, který do Louček směřoval. Je tam snad něco vančurovského? Plovárna? Stromořadí doubků?
VĚŽE SEVERU: Spoutaná Bismarckova Tanečnice
Na Tanečnici, kultovní rozhlednu Lužických hor, postavenou z žuly a z červených cihel, jsem se dlouho těšil. Setkání s ní bylo bohužel zklamáním. Rozhledna je totiž navzdory své pověsti v poměrně špatném stavu.
NETRECEPT: Cool salát pro tabuli geologického večírku
Jsou recepty klasické a jsou recepty módní, které si musí vyzkoušet každá kuchařka, chce-li být IN. Ostatně kulinářští blogeři by jinak přišli o polovinu pracovní náplně. Málokterý takový recept přežije déle než sezónu. Vrstvený salát je výjimkou.
KRIMI: Automat na cigarety po skončení smlouvy už nevrátil
Automat na cigarety, který měl v nájmu, nejdříve vyměnil za menší, poté ukončil provoz restaurace a automat si ponechal. Firmě, které automat patřil, tak vznikla škoda na automatu za bezmála 29 tisíc korun a na cigaretách téměř 10 tisíc korun. Restauratérovi nyní za...
KRIMI: Běžkyně se sportovním vybavením utéct nestačila
Běžecké oblečení včetně bot si chtěla z libereckého obchodu odnést bez zaplacení 23letá slečna. Vybrala si zboží v hodnotě 4 176 korun, ale nezaplatila a byla na místě zadržena pracovníky ostrahy. Vzhledem k tomu, že už byla za jinou majetkovou trestnou činnost v...
POZVÁNÍ: Lidé se setkají v Osečné pod tisíciletou lípou
První zářijovou sobotu se lidé setkají pod tisíciletou lípou v části Kotel v Osečné. V režii občanského sdružení Naše Podještědí společně oslaví 5. výročí vítězství lípy v celostátní soutěži Strom roku. Začátek akce je v 10 hodin.
KRIMI: Žháři ze Semilska hrozí až deset let vězení
Muž, který loni v srpnu úmyslně založil požár kulturního domu v obci Martinice v Krkonoších, je obviněn ze tří trestných činů a v současné době je stíhán na svobodě. Požár založil úmyslně a chtěl tak zamaskovat krádež a násilné vniknutí do domu.
19. 8. 2014 Je málo tuzemských firem, které bez přestávky podnikají od začátku 90. let minulého století a které jsou navíc ve svém oboru úspěšné. K takovým firmám se řadí společnost SYNER...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
září
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 02. září 2014
Svátek má: Adéla
12.2 °C
noc 10.6 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama