video/headlines
miss Od minulé soboty má Liberecký kraj svojí Miss. Na trůně královny krásy bude v období 2016/2017.

 

celnici > Celníci na Liberecku zachytili rekordní množství léků používaných k výrobě pervitinu. V autě jich našli přes 19 kilo, víc než za celý loňský rok.
vlak > V Jablonci nad Nisou srazil dnes dopoledne osobní vlak člověka. Muž následky střetu nepřežil. Je to už šestá oběť na železnici za poslední tři dny.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Náklady na zimní údržbu silnic byly vyšší než v loni
28. 4. 2016 Zima v Liberci byla podprůměrná, ale podobná té minulé. Náklady na údržbu komunikací dosáhly částky necelých 23 mil. Kč bez DPH, což je o 2,5 mil. Kč více než v loňském roce. Zimní období bylo oficiálně zahájeno 1. 11. 2015, ale mělo velmi pomalý nástup.
OBRAZEM: ARCHA 13 dostala historii z muzeí do ulic
28. 4. 2016 Bitva, která se u Liberce rozpoutala mezi pruskými a rakouskými vojsky 21. dubna 1757 ráno, byla epizodou sedmileté války, ale v dějinách Liberce se řadí mezi události nejvýznamnější. Partě lidí kolem společnosti ARCHA 13 nebylo lhostejné, že tato událost upadla v zapomnění.
TIP: Klub Na Rampě chystá pozoruhodný hudební mix
29. 4. 2016 Pozoruhodný hudební koktejl s příchutěmi chansonu, swingu, reggae, jazzu, twistu, popu i hip-hopu nabízí v pátek 29. dubna návštěvníkům jablonecký Klub Na Rampě. Zahraje tu kapela Voila! s šarmantní frontmankou Zdenkou Trvalcovou, přezdívanou česká ZAZ .
TURNOV: Centrum pro střevní záněty vyšlo na 21 milionů Kč
Nemocnice v Turnově vybudovala za 20,8 milionu korun IBD centrum, které je určeno pro léčbu pacientů s nespecifickými střevními záněty. V Libereckém kraji je jediné. Léčit bude zejména pacienty s Crohnovou nemocí a ulcerózní kolitidou, což je onemocnění tlustého střeva....
HAMR: Chatová osada odborů patří obci, chystá se na sezonu
V Hamru na Jezeře na Českolipsku vrcholí přípravy na novou turistickou sezonu. Jezero proslavil film Bořivoje Zemana Dovolená s Andělem natočený v 50. letech s Jaroslavem Marvanem v hlavní roli. Obec u jezera už devět let provozuje kemp a postupně ho rozšiřuje. Teď za 5,5 milionu...
JABLONEC: Tělo sebevraha půjde na pitvu, rozhodla kriminálka
AKTUALIZOVÁNO: Dnes dopoledne došlo za železničním přejezdem v ulici Plynární ve směru na Liberec ke střetu vlaku a 52letým mužem, který na místě události zemřel. Policie oznámení přijala minutu po desáté hodině na lince 158. Přijali oznámení, že na železniční trati...
HODKOVICE N.M.: Nová silnice umožní průjezd už i náklaďákům
Dlouhodobé omezení vjezdu nákladních vozidel již skončilo. Na hodkovické silnici III/28713 byl minulý týden zprovozněn podjezd pod drážním mostem. Zrekonstruovaná silnice je nově rozšířena a zpřístupněna i pro větší užitkové vozy.
NETRECEPT: Kachní prsa s portským vínem a šalotkou
Před týdnem jsme si z kachny upravené s jablky a calvadosem odložili prsa na další kulinářský experiment. Vyrobíme z nich vynikající, k naší škodě v Česku téměř neznámý pokrm. Že nám bude k vaření asistovat další poměrně drahý alkohol, je shoda čistě náhodná.
STYL: Výroba skla a bižuterie se probudila, kdo probudí nové machry oboru?
Nejprve pár čísel. Nezaměstnanost na Jablonecku koncem dubna činila 5,8% a patří k nejnižším v kraji, přesto práci hledá (mělo by si hledat) téměř 3 700 lidí. V rozporu s těmito čísly ale stále více firem včetně bižuterních musí odříkat zakázky s kuriozním...
HOKEJ: Aréna před radnicí aneb Fandí celý Liberec
Kdyby byl hokejový trůn z ledových hokejek, jak ho představují plakáty Bílých Tygrů, dávno by roztál, protože s každým finálovým duelem stoupá teplota vysoko nad bod varu a fanoušci pod kotel přikládají nejen po sportbarech, ale především před libereckou radnicí.
NETRECEPT: Kachna s jablky kořeněná calvadosem
Kachna pečená za asistence polévací směsi vyrobené z jablečné šťávy, vývaru, vína a calvadosu nepatří v našich končinách k tradičním receptům. Na rozdíl od klasické české pečené kachny s knedlíkem a se zelím je lehčí a chuťově rozmanitější.
HOKEJ: Play-off je nebe, baráž peklo, říká prezident B. Tygrů
V O2 areně, přímo na ledě s hráči a před televizními kamerami přímého přenosu, posléze na domácím ledě Home Credit Areny a v další dny na Ještědu či na tisícihlavé autogramiádě si užil největší úspěch libereckého hokeje i prezident a majitel klubu Petr Syrovátko.
TIP: Schola Gregoriana zazní na počest města i Karla IV.
Oslavy 150 let od povýšení Jablonce nad Nisou na město se letos sešly s významným českým výročím narození Karla IV. Obě jubilea připomene slavnostní koncert souboru Schola Gregoriana Pragensis, který se koná 10. 5. v jabloneckém kostele svaté Anny.
POZVÁNÍ: Krajský mrakodrap oslaví čtyřicetiny výstavou
Nejvyšší budova v Libereckém kraji, kde dnes sídlí krajský úřad, v letošním roce slaví 40 let od svého vzniku. S historií a současností dominanty dolního centra Liberce se veřejnost může více seznámit prostřednictvím výstavy, která začne slavnostní vernisáží v...
Č. KRONIKA: Z hospody vypadl přímo pod projíždějící auto
Čtyřicetiletý muž, který vycházel z restaurace, spadl přímo před projíždějící motorové vozidlo. Řidič střetu nemohl zabránit. V úterý 26. dubna dvacet minut po páté hodině odpolední došlo k dopravní nehodě v ulici 5. května v Turnově. Z restaurace vyšel muž,...
23. 3. 2016 Tři desítky dětí z liberecké mateřinky Korálek s Nadací SYNER přijely oslavit svátky jara k seniorům do Českého Dubu.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
duben
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama