video/headlines
průmyslovka, výročí V Liberci vyvrcholily oslavy 140 let od založení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické.
bezděz > Česká národní banka vydala zlatou pamětní minci s motivem hradu Bezděz. Je druhou z desetidílného cyklu věnovaném významným hradům Čech a Moravy.
habartice > Pro tranzitní dopravu nad 12 tun je na Liberecku neprůjezdný hraniční přechod do Polska v Habarticích. Důvodem je oprava přejezdu ve Frýdlantu.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC: Na šampionátu v tanci je nově i  Playback show
25. 10. 2016 Liberec, 25. října 2016 World Dance Championship 2016 – otevřené taneční mistrovství světa, přivítá 2120 tanečníků z 20 zemí světa, kteří předvedou více než 6600 soutěžních vystoupení. Tančit se bude 6 dní a nocí, od 22. do 27. listopadu 2016, na 3 tanečních...
NETRECEPT: Tibetský králíček s ošlejchem
24. 10. 2016 Nejmenovaný obchodní řetězec nám před časem udělal radost velkou králičí akcí. Neváhali jsme, přivstali si a po vítězném boji s důchodci, skupujícími králíky, jako by bylo 31.12.2012, jsme si domů přinesli pár morbidně vypadajících bezhlavých tělíček.
HOKEJ:
25. 10. 2016 Bílí Tygři zvládli senzačně utkání s pražskou Spartou a vezou si na sever plný počet bodů. Na ledě soupeře opět zvítězili a zopakovali si úspěch, kdy právě tady okusili pocit vítězů nejvyšší domácí hokejové soutěže. Liberec Spartu rozdrtil 1:4
JABLONEC N.N.: Listopad je opět měsícem mužské solidarity
Charitativní kampaň Movember se po roce vrací do Jablonce nad Nisou, aby pomohla s prevencí rakoviny prostaty. Zapojit se může každý, a nejen peněžním darem. Listopad je totiž měsícem mužské solidarity.
JABLONEC: Pan kurátor věnuje nevyčerpatelnou energii sklu
Cenu České sklářské společnosti za rok 2015 získal Petr Nový, hlavní kurátor Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Předána mu byla při slavnostním zahájení 6. mezinárodní konference historie sklářské a bižuterní výroby v českých zemích, kterou muzeum...
ČESKÁ LÍPA: V reprezentativní anketě odpovídalo 2501 občanů
Občané České Lípy rozhodli o investičních prioritách města, které budou zařazeny do rozpočtového výhledu. První veřejné ankety se zúčastnilo 2501 respondentů, což představuje 31 % osob, které přišly ke krajským volbám. Na jednotlivých sběrných místech se účast...
HRÁDEK: Vybírat z bankomatu se podezřele snažila v rukavicích
Podivné chování u bankomatu a igelitové sáčky na rukou prozradily 38letou ženu z Jablonecka z krádeže. Počátkem září byla propuštěna z vězení na svobodu, kde si odpykávala trest za krádeže. Nyní se bude opět za krádeže bude zpovídat před soudem.
OBRAZEM: Signal 2016, inspirující festival světla
Od minulého čtvrtka až do neděle ovládl Prahu již počtvrté největší český festival světelného umění a designu a jeden z nejvýznamnějších festivalů tohoto druhu vůbec. Pro návštěvníky bylo připraveno 23 instalací vytvořených umělci z celého světa.
3D TISK: Přijďte za dva roky a my vám řekneme, na čem pracujeme dnes
Ano, je to tak, pokroky bouřlivě se rozvíjejícího nového průmyslového oboru 3D tisku jsou do značné míry tajné, takže během exkurze do Laboratoře prototypových technologií při Technické univerzitě v Liberci nám byly představeny novinky zhruba 2 roky staré.
NETRECEPT: Rustikální španělská tortilla, dezert k fotkám z dovolené
Ve Španělsku jsme byli několikrát a vůně čerstvé křupavé tortilly linoucí se nejen z tapas barů, ale i z kaváren, je pro nás jedním z atributů této země. Kupodivu nás nikdy nenapadlo si tortillu upéct doma, k tomu nás vyprovokoval až šéf Polreich svým novým pořadem.
VĚŽE SEVERU: Starý Bernštejn, první česká obývaná zřícenina
Českých zámků, které jsou obývány nebo nabízeny na prodej, je spousta. Obývaných hradů je již méně, a co se zřícenin týče, drží náš kraj zřejmě celorepublikový primát. Miloš Novák obývá Starý Bernštejn již od roku 1972.
POZVÁNÍ: Lucie Bílá přijede do Crystalu s Bílými Vánocemi
Lucie Bílá a její Bílé Vánoce s kapelou Petra Maláska se uskuteční 20. prosince 2016 v 19 hodin v Kulturním domě Crystal Česká Lípa. Vstupenky jsou v prodeji už od od pondělí 24. října.
TIP: Festival Lípa Musica bude mít i charitativní přesah
15. ročník MHF Lípa Musica pomalu spěje ke svému závěru, jímž bude slavnostní vrchol s Českou filharmonií, Semjonem Byčkovem a fenomenálním klavírním duem sester Labéquových, kteří vystoupí 10. listopadu v Liberci. Na tento koncert zbývá už jen posledních pár kusů...
KRIMI: Zloděj v nevyužívaném domě kradl, ale i přespal
Kriminalisté už znají jméno zloděje, který se před několika dny vloupal do rodinného domu v ulici U Kapličky v České Lípě. Třicetiletý Českolipan nejprve vnikl na zahradu a do objektu se pak dostal pootevřeným oknem. Vzhledem k tomu, že majitelé momentálně tuto nemovitost...
HOKEJ: Šampiony ze severu čeká bitva na zlatém ledě
Druhý vzájemný souboj Tygrů s pražskou Spartou bude opravdu pikantní. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se totiž poprvé vrátí na led, kde vybojovali historicky první mistrovský titul. Podaří se jim Spartu přehrát jako 24. dubna? Zápas se hraje dnes od 18.30 na Spartě.
14. 10. 2016 Letošní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku v prostorách Betlémské kaple bylo pro společnost SYNER vůbec nejúspěšnější v její čtvrtstoletí trvající historii co do počtu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama