video/headlines
cukrárna Hana a Denisa zariskovaly a otevřely si obchůdek s pamlsky pro psy a kočky. Inspirativní.
cl > Českolipské nemocnici chybí lékaři, v létě proto na tři týdny omezí provoz neurologie. Pacienti budou muset do Liberce, Děčína nebo Mladé Boleslavi.
jn > Další místa vhodná ke vstupu do vody přibyla v zátoce na přehradě Mšeno v Jablonci. Letní sezona začne 1. června, město stojí až tři miliony korun.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
LIBEREC:  Schenker je dalším zahraničním hostem Benátské!
26. 5. 2016 Prošel slavnými Scorpions, se kterými nahrál legendární album Lovedrive, působil v britské hardrockové legendě UFO a velké renomé si vydobyl i na sólové dráze. Řeč je o německém hardrockovém a heavymetalovém kytaristovi Michaelu Schenkerovi, který dorazí jako další...
VÝLET: Do Kunratic za hororem i císařem v barvách vyvedeným
25. 5. 2016 Kunratice u Cvikova je malá vesnice přeříznutá "magistrálou" Liberec - Děčín, kterou díky tomu denně sice projedou tisíce aut, ale málokdo zaregistruje alespoň jméno obce. Je to škoda, místo skrývá hned několik překvapení.
VÝROČÍ: Semilský hasičský sbor oslavil 145. narozeniny
26. 5. 2016 24.květen 2016, asi pro každého běžný úterní a pracovní den. Určitě všichni víme, že měly svátek Jany a Vanesy. Narozeniny v ten den oslavil i Sbor dobrovolných hasičů Semily I., a to zrovna krásné půlkulaté, stopětačtyřicáté.
Č. LÍPA: Vlastivědnému muzeu radnice přiklepla půl milionu
Půl milionu korun na dokončení poslední etapy rekonstrukce stálé regionální historické expozice Českolipska s důrazem na Českou Lípu přispěje město formou individuální dotace českolipskému vlastivědnému muzeu.
PŘÍCHOVICE: Na biomléko jsou vyšší dotace i výkupní ceny
Přechod na výrobu biomléka se farmě Josefa Jóna v Příchovicích na Jablonecku vyplácí. Ekologickou farmou je zdejší šlechtitelský chov dojnic už osm let. Dojivost na krávu sice klesla z dřívějších 9100 litrů ročně na 7500 litrů, i tak je ale nadprůměrná. Běžně se v...
LIBEREC: Herní prvky na dětských i psích hřištích se opravují
Hřiště ve Franklinově a Oldřichově ulici bylo dovybaveno několika novými herními prvky. V současné době jsou ve městě více jak čtyři desítky dětských hřišť, o které se statutární město Liberec stará a které se již podařilo obnovit.
LIBEREC: V kraji roste zájem o ekologické zemědělství
V Libereckém kraji roste zájem o ekologické zemědělství. Šetrně se v kraji hospodaří na téměř čtvrtině z bezmála 140.000 hektarů zemědělské půdy. To je druhý nejvyšší podíl v zemi po Karlovarském kraji, řekla dnes novinářům zemědělská analytička Andrea...
NETRECEPT: Husí prsa s červenými hruškami na bílém víně
Vyzkoušejte další z receptů, luxusní pochoutku vhodnou například pro slavnostní romantickou večeři, kterou oslníte svůj protějšek, aniž byste museli mít kdovíjak velké zkušenosti s vařením.
MATURITA: Jablonecké kino Radnice uvádí zkoušky z dospělosti
Ideální reklamou každé školy jsou výsledky žáků a slavných i čerstvých absolventů. Střední uměleckoprůmyslová a Vyšší odborná škola v Jablonci nad Nisou se má čím chlubit, do 29.června vystavuje v kinu Radnice maturitní práce žáků oborů Tvorba a vzorování...
BAKALAUREÁTY: Do muzea již po jednadvacáté za novými trendy
Výstava závěrečných bakalářských prací studentů Katedry designu Fakulty textilní Technické univerzity Liberec prezentuje nejen vzory nositelné, ale i díla vizionářsky mířící do budoucnosti vzdálenější, než měří módní hodiny kolekcemi jaro - léto, podzim - zima.
NETRECEPT: Lehký gulášek po italsku
Guláš automaticky považujeme za tradiční české (možná přesněji řečeno hospodské české) jídlo. V některých rodinách je guláš i tradičním pokrmem rodovým. Porovnejte si, jak se váš guláš liší od toho italského, který je především jarně svěží, lehký a sexy.
STOLNÍ TENIS: Děti řádily za zelenými stoly i v Liberci
Projekt Všichni za stůl 2 má za sebou svůj druhý ročník a zavítal znovu i do Liberce. Show plná stolního tenisu byla po ZŠ Dobiášova k vidění i na ZŠ Jabloňová a opět nadchla stovky malých dětí. I proto na tamní základní škole vznikne nový ping-pongový kroužek pod...
POZVÁNÍ: Westernoví jezdci v Semilech předvedou rodeo
Jezdci na koních, kovbojové a kovbojky, ale i indiáni zaplní v sobotu 28. května Ostrov v Semilech na již šestém Westernovém dni. Celé odpoledne budou předvádět nejen své jezdecké umění, ale i zručnost při práci s lasem, taneční a pěvecké výkony a mnohé další.
HOKEJ: Vybrat top góly zlaté sezony bylo nesmírně složité
Přinášíme vám další díl rubriky TOP 3, kterou zpracoval tým oficiálních internetových stránek www.hcbilitygri.cz. Tentokrát se autoři podívali na tři nejhezčí branky Tygrů v letošní sezóně. Na začátek je nutné podotknout, že vybírání to nebylo vůbec jednoduché....
POZVÁNKA: Geopark Ralsko v sobotu čeká premiérový festival
První ročník festivalu Proměny v Geoparku Ralsko se bude konat v sobotu 28. května 2016 v zaniklé obci Jabloneček v Geoparku Ralsko. Připraven je celodenní program pro dospělé i pro děti. V rámci festivalu mimo jiné vystoupí přední čeští umělci v oboru krajinného umění...
19. 5. 2016 Mezi akce, kde je tradičním partnerem Nadace SYNER patří celodenní Majáles, které pořádá liberecká Střední odborná škola.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
květen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama