video/headlines
Takasaki Masaharu Fakulta umění a architektury TU Liberec dostala k dvacetinám skvělý dárek, přednášku vizionáře Takasakiho.
galerie > Tři výstavy zahájí ve čtvrtek Oblastní galerie v Liberci. Budou na nich díla dlouhodobě ukrytá v depozitářích, dětské ilustrace i umění regionu. Více ZDE.
siréna > Pravidelná měsíční zkouška sirén, vždy první středu v měsíci, bude ve středu 4. března zrušena. Důvodem je případné spuštění sirén ve čtvrtek 5. března jako „Piety". Více ZDE.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
JABLONECKO: Malá Skála hledá provozovatele Pantheonu
4. 3. 2015 Malá Skála v Českém ráji hledá provozovatele zříceniny skalního hradu Vranov neboli Pantheonu. Předchozímu nájemci smlouva vypršela, nový vzejde ze soutěže. Bude rozhodovat nejen cena za pronájem, ale i šíře nabídky pro turisty. ČTK to řekl starosta obce Michal Rezler.
INSPIRACE: Masaharu Takasaki, svěží vítr z Japonska
4. 3. 2015 Fakulta umění a architektury Technické univerzity v Liberci dostala k dvacetinám stylový dárek, přednášku světově uznávaného architekta Masaharu Takasaki, proslaveného stavbami působícími dojmem, že nebyly postaveny, ale vytvořeny při jakýchsi kosmologických rituálech.
ČERNÁ KRONIKA: Okradl ji mladík s rychlýma nohama
4. 3. 2015 Včera kolem 13. hodiny přijela autobusem městské dopravy 66letá místní žena k obchodnímu centru Albert v České Lípě. Cestu do protějšího Intersparu si pak zkrátila přes přízemní parkoviště obchodního domu Interspar, kde bohužel potkala mladého zloděje. Ten k ní...
ČESKOLIPSKO: V Ralsku žije velká komunita volyňských Čechů
V Ralsku na Českolipsku žije už přes 20 let početná komunita volyňských Čechů. Z Ukrajiny přišli na začátku 90. let z oblasti zamořené po výbuchu jaderné elektrárny v Černobylu. Patřili k prvním obyvatelům, kteří se do bývalého vojenského prostoru po odchodu sovětské...
LIBEREC: Na kraj přijede ve čtvrtek elektromobil
Elektromobil Nissan LEAF převezme v sídle Krajského úřadu LK, U Jezu, v Liberci ve čtvrtek 5. března v 9 hodin hejtman LK Martin Půta. Klíče od nového vozu mu předá člen představenstva a ředitel divize vnější vztahy a regulace Skupiny ČEZ  Ivo Hlaváč.
LIBEREC: Pravidelná zkouška sirén je ve středu 4. 3. zrušena
Pravidelná měsíční zkouška sirén, která se koná vždy první středu v měsíci, bude ve středu 4. března 2015 zrušena. Důvodem je případné spuštění sirén ve čtvrtek 5. března 2015 jako „Piety". O tomto spuštění rozhodne vláda ČR na svém zítřejším zasedání.
JABLONECKO: Ubytovatelé se mohou přihlásit do katalogu
Majitelé či provozovatelé hotelů, hotýlků, penzionů a dalších ubytovacích zařízení v Jablonci a okolí by si měli pospíšit. Právě vrcholí přípravy nového katalogu ubytování a kdo v něm chce být, musí se přihlásit během března.
NETRECEPT: Jelení ragú s perníkovými knedlíky
Obecně vzato, ragú lze připravit téměř z jakéhokoliv druhu masa a v podstatě i z nemasa, jak dokládají recepty na vegetariánské ragú ze sojových kostek nebo z nějaké zeleniny. Nicméně zvěřinové ragú, to je kulinářská haute couture, kterým oslníte přátele.
STYL: Do Liberce se vrací opravdový maškarní bál
Dnes archaické slovo bál původně označovalo měšťanskou obdobu šlechtických plesů, která se u nás rozšířila v 19. století. Zvláštní formou bálů byly tematické bály maškarní. Dostavit se v co nejoriginálnější masce bylo nejen společenskou povinností, ale přímo...
TECHNO: Jungmannova čp. 333, Liberec - Keilův vrch
Na stránkách andělské numerologie se o čísle 333 dočteme například toto: "Jsou vám na blízku nanebevzetí mistři a ti chtějí, abyste věděli, že vám nabízejí svou pomoc, lásku a společnost..." Zajímavé, pomoc shůry by pro liberecké čp. 333 byla víc než žádoucí.
NETRECEPT: Citronový ručně vyrobený BIO koláč
Jakkoliv je honba za biopotravinami často přehnaná, tento koláč v dnešní době jinak než jako BIO koláč vyrobit nelze, protože kůra běžných citronů a pomerančů je ošetřená látkami, které rozhodně zdraví prospěšné nejsou a navzdory mýtům je neodstraníte ani mytím v...
ČERNÁ KRONIKA: Seniorka se psem vběhla pod kola vozidla
V úterý krátce po sedmé hodině ranní vyjížděli dopravní policisté k dopravní nehodě, při které došlo ke střetu osobního vozidla s chodkyní. Nehoda se stala v Liberci, ulici Ruprechtická, v blízkosti křižovatky s ulicí Divišova. Řidička osobního vozidla Ford Fusion jela...
KRIMI: Policie odebrala muži zbraně, byl dezorientovaný
V noci na úterý vyjížděla hlídka republikové policie na žádost českolipských strážníků do jednoho z tamních bytů, kde prověřovala oznámení, že se zde na balkóně mají nacházet cizinci a zakládat požár. Nic takového se ale nepotvrdilo. Při prověřování oznámení...
DOPRAVA: Vlaky do Szklarske Poręby pojedou bez přestupu
Možnost přímého cestování z Liberce až do Szklarske Poręby v Polsku je podstatou dodatku smlouvy o vzájemné spolupráci, který v neděli 1. března podepsali hejtman Libereckého kraje Martin Půta a maršálek Dolnoslezského vojvodství Cezary Przybylski.
ČERNÁ KRONIKA: Cyklista havaroval na kruhovém objezdu
Zraněného cyklistu, který o víkendu havaroval na kruhovém objezdu v ulici Želivského, převezli z místa nehody sanitním vozem na ošetření do nemocnice. Cyklista dostal smyk na částečně mokrém povrchu upadl na levý bok.
23. 2. 2015 Předposlední únorovou sobotu uspořádala TJ Harcov ve spolupráci s Nadací SYNER tradiční dětský maškarní bál. Sál se během chvíle naplnil skoro dvěma stovkami dětí za doprovodu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
březen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Středa 04. březen 2015
Svátek má: Stela
2.9 °C
noc 0.5 °C
Snow
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama