video/headlines
průmyslovka, výročí V Liberci vyvrcholily oslavy 140 let od založení Střední průmyslové školy strojní a elektrotechnické.
habartice > Pro tranzitní dopravu nad 12 tun je na Liberecku neprůjezdný hraniční přechod do Polska v Habarticích. Důvodem je oprava přejezdu ve Frýdlantu.
hokej > 15. kolo hokejové extraligy: Liberec - Karlovy Vary 2:0. Ján Lašák vychytal třetí čisté konto v řadě a slaví již 180 minut neprůstřelnost.
reklama
Stavební společnost SYNER slaví letos 25. výročí založení firmy.
HRÁDEK: Vybírat z bankomatu se podezřele snažila v rukavicích
25. 10. 2016 Podivné chování u bankomatu a igelitové sáčky na rukou prozradily 38letou ženu z Jablonecka z krádeže. Počátkem září byla propuštěna z vězení na svobodu, kde si odpykávala trest za krádeže. Nyní se bude opět za krádeže bude zpovídat před soudem.
NETRECEPT: Tibetský králíček s ošlejchem
24. 10. 2016 Nejmenovaný obchodní řetězec nám před časem udělal radost velkou králičí akcí. Neváhali jsme, přivstali si a po vítězném boji s důchodci, skupujícími králíky, jako by bylo 31.12.2012, jsme si domů přinesli pár morbidně vypadajících bezhlavých tělíček.
HOKEJ: Šampiony ze severu čeká bitva na zlatém ledě
25. 10. 2016 Druhý vzájemný souboj Tygrů s pražskou Spartou bude opravdu pikantní. Svěřenci trenéra Filipa Pešána se totiž poprvé vrátí na led, kde vybojovali historicky první mistrovský titul. Podaří se jim Spartu přehrát jako 24. dubna? Zápas se hraje dnes od 18.30 na Spartě.
JILEMNICE: Za úhynem ryb je závada na dešťové kanalizaci
Závada na dešťové kanalizaci výrobce potravinářských střívek Devro stojí za zářijovým úhynem více než 700 pstruhů v Jizerce u Jilemnice. Společnost Devro už rybářskému svazu uhradila škody na populacích ryb v řece, sdělila ČTK vedoucí oddělení personalistky ve...
JABLONEC N.N.: V centru od listopadu přibudou dvě kamery
Jablonec nad Nisou rozšířil městský monitorovací systém o další dvě kamery. Fungovat začnou v centru města od listopadu. Kamera na křižovatce Komenského a Jugoslávské ulice bude sledovat dění kolem budovaného obchodního centra. ČTK to sdělila mluvčí radnice Markéta...
Č. LÍPA: Onkologicky nemocní pacienti myslí na prevenci
Myslet na své zdraví je dnes nejen moderní, ale i nutné. Ti, co 20. října navštívili zdravotně preventivní akci ve Ville Hrdlička, ukázali, že o své zdraví dbají. Město Česká Lípa akce českolipské Vesny tradičně podporuje.
JABLONECKO: Policie zkoumala, jsou-li chodci po setmění vidět
Při dopravně bezpečnostní akci se policisté především zaměřili na viditelnost chodců, cyklistů i motocylistů. Policejní hlídky působily na tyto účastníky silničního provozu také preventivně s důrazem na nutnost užívání reflexních prvků. Akce se uskutečnila minulý...
OBRAZEM: Signal 2016, inspirující festival světla
Od minulého čtvrtka až do neděle ovládl Prahu již počtvrté největší český festival světelného umění a designu a jeden z nejvýznamnějších festivalů tohoto druhu vůbec. Pro návštěvníky bylo připraveno 23 instalací vytvořených umělci z celého světa.
3D TISK: Přijďte za dva roky a my vám řekneme, na čem pracujeme dnes
Ano, je to tak, pokroky bouřlivě se rozvíjejícího nového průmyslového oboru 3D tisku jsou do značné míry tajné, takže během exkurze do Laboratoře prototypových technologií při Technické univerzitě v Liberci nám byly představeny novinky zhruba 2 roky staré.
NETRECEPT: Rustikální španělská tortilla, dezert k fotkám z dovolené
Ve Španělsku jsme byli několikrát a vůně čerstvé křupavé tortilly linoucí se nejen z tapas barů, ale i z kaváren, je pro nás jedním z atributů této země. Kupodivu nás nikdy nenapadlo si tortillu upéct doma, k tomu nás vyprovokoval až šéf Polreich svým novým pořadem.
VĚŽE SEVERU: Starý Bernštejn, první česká obývaná zřícenina
Českých zámků, které jsou obývány nebo nabízeny na prodej, je spousta. Obývaných hradů je již méně, a co se zřícenin týče, drží náš kraj zřejmě celorepublikový primát. Miloš Novák obývá Starý Bernštejn již od roku 1972.
DOPRAVA: Kamiony neprojedou přes přechod v Habarticích
Pro tranzitní dopravu nad 12 tun je dočasně neprůjezdný hraniční přechod do Polska v Habarticích. Důvodem je rekonstrukce železničního přejezdu na silnici první třídy 13 ve Frýdlantu. Uzavírka začala proti plánu o dvě hodiny později, od 11:00. Chyběly některé zákonné...
HOKEJ: Čistá konta jsou týmovou prací, řekl neprůstřelný Lašák
Se 180 minutami bez inkasované branky půjdou do úterní extraligové předehrávky 16. kola na ledě Sparty hokejisté Liberce, za jejichž zády si už tři čistá konta v řadě připsal gólman Ján Lašák. Jeden ze strůjců jízdy za titulem v minulé sezoně inkasoval naposledy v...
Č. KRONIKA: Servírka si přilepšila z tržby, řidič nezvládl volant
Minulý týden v pátek policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou ve zkráceném přípravném řízení sdělili 35leté ženě podezření ze spáchání trestného činu zpronevěra, kterého se dopustila tím, že v květnu letošního roku jako obsluha v jedné z jabloneckých...
VÝZVY: Pomozte policistům objasnit dva silniční karamboly
V pondělí 3. října 2016 po osmé hodině ráno vyjížděli dopravní policisté k nehodě, která se stala v Liberci, u městského bazénu. Došlo zde ke střetu osobního vozidla s chodkyní. Řidička vozidla Mercedes Benz vyjížděla z parkoviště, které se nachází naproti bazénu,...
14. 10. 2016 Letošní vyhlášení výsledků soutěže Stavba roku v prostorách Betlémské kaple bylo pro společnost SYNER vůbec nejúspěšnější v její čtvrtstoletí trvající historii co do počtu...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama