video/headlines
Velikonoce se blíží Na Bílou sobotu se na Dlaskově statku v Dolánkách sešly davy návštěvníků užívajících si krásný sváteční den.
velikonoce > Přejeme vám příjemné prožití Velikonoc, svátků jara. Užijte si volných dnů v pohodě a pokud možno v přírodě. Redakce.
den země > Středisko ekologické výchovy v Oldřichově v Hájích chystá oslavy Dne Země. Uskuteční se příští sobotu a návštěvníci se mohou například stát farmářem na zkoušku.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
M. SKÁLA: Po letech se dočkala opravy zřícená stěna Pantheonu
21. 4. 2014 Po více než pěti letech by v závěru letošní sezony mohla být opět přístupná kaple a vyhlídka na skalním hradu Vranov neboli Pantheonu v Českém ráji. Na strmém útesu nad řekou Jizerou v Malé Skále na Jablonecku začala v minulých dnech oprava zřícené opěrné stěny,...
NETRECEPT: Vykoledovaná vajíčka + medvědí česnek = príma salát
21. 4. 2014 Nevíte co se snůškou vykoledovaných vajec? Pošlete koledníky do lesa na medvědí česnek. Než ho najdou, určitě vystřízliví, spálí mazancové jouly a vy jim za odměnu naservírujete úžasný salát, který pánům nenápadně srovná sladkostmi rozhozený žaludek.
HASIČI: Hořel rodinný dům, jeden člověk se nadýchal kouře
21. 4. 2014 V centru Liberce hořel v noci na včerejšek rodinný dům, hasiči z něj vytáhli zraněného člověka. Požár někdo zřejmě založil úmyslně. ČTK to řekl operační důstojník libereckých hasičů. "V domě v Široké ulice podle hasičů hořela izolační vata. "Byli jsme...
ZÁKUPY: Zámek lidem představil unikátní historický výtah
Císařský zámek v Zákupech na Českolipsku představil o Velikonocích návštěvníkům unikátní historický výtah, který v 19. století vozil posledního korunovaného českého krále Ferdinanda I. Dobrotivého. V Česku je to technický unikát. Šachta, v níž výtah jezdí, je z...
NOVINY P.R.: Průrva Ploučnice si zahraje v Janákově pohádce
Novou českou pohádku Princezna a písař natáčel u průrvy řeky Ploučnice v Novinách pod Ralskem režisér Karel Janák. Autor legendárních Snowboarďáků a Rafťáků tentokrát sáhl po pohádkovém příběhu s detektivní zápletkou. Natáčení by mělo skončit v květnu.
DOLÁNKY: Dlaskův statek dýchal velikonoční atmosférou
Tradiční Velikonoce na Dlaskově statku v Dolánkách u Turnova v sobotu tradičně přilákaly tisíce svátečně naladěných návštěvníků. Kromě velikonočního tovaru se tu předváděly i ukázky mnohdy zapomenutých řemesel a technik.
LIBEREC: Divadlo chystá hit, muzikál od Monty Python
Muzikál Spamalot vytvořený podle scénáře britského filmu Monthy Python a Svatý Grál z roku 1974 připravuje liberecké divadlo F. X. Šaldy. Parodie na Artušovskou legendu by se mohla stát diváckým hitem sezony, premiéru bude mít v pátek 25. dubna. Muzikál by mohl přitáhnout i...
STYL: Vizuální hodokvas žitavských postních pláten
Žitava posledních pár let jako svoji nejcennější památku prezentuje dvě postní plátna a má proč, jde o opravdové unikáty, které se používaly v postním období před Velikonocemi. Takže je ideální doba si je prohlédnout zblízka.
CYKLOVÝLET: Velikonoční atmosféru lze načerpat hned za humny
Čas od času najdeme opravdové skvosty hned za humny. To je i případ cyklovýletu kolem ruprechtických kostelů. V čase předvelikonočním i nadcházejícím velikonočním jde o zdárný mix sportu i připomenutí si nejvýznamnějšího křesťanského svátku.
VĚŽE SEVERU: Po žebříku nad Českou Lípu
Věž českolipské radnice se loni poprvé, byť na jedinou noc a jen pro 50 výherců soutěže pořádané městem, otevřela návštěvníkům. Protože úspěch byl veliký, bude se akce letos opakovat a možná vznikne zajímavá tradice.
NETRECEPT: Králíček na švestkách z Hujerovy zahrádky
Jsou suroviny mající v rodinné kuchyni zaběhnutý postup přípravy, jehož porušení zavání kacířstvím. V případě králíka to je králík na smetaně a králík na divoko. Teprve máme-li králíčka 2x týdně, je omluvitelné pošilhávat po alternativních receptech.
ČERNÁ KRONIKA: Šestileté dítě se vážně zranilo na kole
Vážné zranění utrpělo včera po poledni šestileté dítě, které v Novém Městě pod Smrkem narazilo na kole do osobního auta. ČTK o tom informoval krajský policejní mluvčí Petr Kmínek. Nehoda se stala na silnici mezi rodinnými domy.
CYKLISTIKA: Maloskalské Cross Country se jede v květnu
Druhou květnovou sobotu se uskuteční na bývalém sněhovském závodišti u Malé Skály II. Ročník Maloskalského Cross Country. Pro letošní ročník přichystali pořadatelé z Hmoždíře N91 v Malé Skála jednu významnou změnu. Jako první odstartují elitní kategorie hromadným...
TIP: Na výkony služebních psů přijďte bez vlastních pejsků
Městská policie Liberec a Kynologický klub Liberec-Pavlovice pořádají ve spolupráci s Centrem vojenské kynologie Armády ČR Chotyně a Vazební věznicí Liberec v sobotu 26. dubna 2014 od 9 hodin v areálu kynologického klubu, Liberec 12, ul. Na Mlýnku (za OC Kaufland) 9. ročník...
TIP: Akce Společnou cestou se koná v Bodu Trojzemí
Tradiční akce Společnou cestou, kterou si města Malého trojúhelníku Bogatynia – Hrádek nad Nisou – Žitava v letošním roce připomenou 10. výročí vstupu Česka Polska so Evropské unie, se koná 26. dubna od 14 hodin v Bodě Trojzemí v Hrádku nad Nisou.
16. 4. 2014 Starší dorostenci hokejových Bílých Tygrů vybojovali na ledě Komety Brno pro Liberec historicky první titul v této kategorii. Úspěšní sportovci se v kabině A-týmu Bílých Tygrů...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
duben
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 21. duben 2014
Svátek má: Alexandra
12.8 °C
noc 11.9 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama