video/headlines
aukce Až do středy 28. 5. můžete v internetové aukci dražit dresy hokejových Bílých Tygrů. K mání je i poslední dres Petra Nedvěda. Je třeba se zaregistrovat na stránkách klubu. Více ZDE.
králík > Chystáte-li si pro velikonoční tabuli připravit králíka, možná vás náš recept zaujme natolik, že si ho letos pro změnu uděláte na švestkách. Recept ZDE.
zámky > Zámky Hrubý Rohozec, Zákupy, Lemberk i Grabštejn připravily pro nacházející velikonoční volno speciální prohlídky a další zajímavosti. Inspiraci hledejte ZDE.
reklama
Stavíme po celé republice. Stavíme pro váš lepší život. Pomáháme potřebným,...
LIBERECKÝ KRAJ: Hasiči pomáhali u padesáti případů
18. 4. 2014 Během tohoto týdne mají hasiči v Libereckém kraji za sebou padesátku zásahů. Rovnou polovinu tvořily technické pomoci, kam tradičně spadalo otevírání bytů se zraněnými lidmi, odstraňování popadaných stromů či spolupráce PČR při pátrání po pohřešovaných osobách.
CYKLOVÝLET: Velikonoční atmosféru lze načerpat hned za humny
17. 4. 2014 Čas od času najdeme opravdové skvosty hned za humny. To je i případ cyklovýletu kolem ruprechtických kostelů. V čase předvelikonočním i nadcházejícím velikonočním jde o zdárný mix sportu i připomenutí si nejvýznamnějšího křesťanského svátku.
ČERNÁ KRONIKA: Ukradené přístroje měly hodnotu 300 tisíc
18. 4. 2014 Až pět let za mřížemi může strávit neznámý pachatel, který má na svědomí vloupání do liberecké slévárny a strojírny. K vloupání došlo během této středeční noci. Pachatel rozbil okno v prvním patře dílny, čímž se dostal do výrobního prostoru slévárny. Uvnitř...
LIBERECKÝ KRAJ: O koncesi na alkohol požádalo 4000 firem
Živnostenské úřady v Libereckém kraji vydaly podle odhadů zhruba 4000 koncesí na výrobu a prodej alkoholu. Je to zhruba 40 procent z celkového počtu živnostníků podnikajících v pohostinství. Jde ale pouze o odhad, přesná čísla budou zřejmě k dispozici nejdříve za týden,...
JABLONNÉ: Vybírali jsme podle platného zákona, říká starosta
Jablonné v Podještědí odmítá obvinění ministerstva životního prostředí (MŽP), že dodavatele na revitalizaci Markvartického rybníka při takzvané losovačce vybíralo netransparentně. Město nesouhlasí ani s krácením evropské dotace o deset procent a chce o tom s...
LIBEREC: Skejťáci mohou v Barvířské zkusit pyramidu
Vyznavači adrenalinových sportů v Liberci mohou vyjet. Právě dnes totiž prochází rekonstrukcí poslední z překážek skateparku v Barvířské ulici, tzv. pyramida. Snahou bylo kompletně obnovený park předat do užívání na začátku jarních prázdnin.
LIBEREC: Domov mládeže v Zeyerovce bude minulostí
Rada Libereckého kraje na svém zasedání 15. dubna 2014 schválila dokument, který upravuje strukturu ubytovacích zařízení pro žáky středních a vyšších odborných škol vzdělávajících se v kraji.
VĚŽE SEVERU: Po žebříku nad Českou Lípu
Věž českolipské radnice se loni poprvé, byť na jedinou noc a jen pro 50 výherců soutěže pořádané městem, otevřela návštěvníkům. Protože úspěch byl veliký, bude se akce letos opakovat a možná vznikne zajímavá tradice.
NETRECEPT: Králíček na švestkách z Hujerovy zahrádky
Jsou suroviny mající v rodinné kuchyni zaběhnutý postup přípravy, jehož porušení zavání kacířstvím. V případě králíka to je králík na smetaně a králík na divoko. Teprve máme-li králíčka 2x týdně, je omluvitelné pošilhávat po alternativních receptech.
STYL: Zittau - Die Reiche, cesta k novému bohatství
Žitava již rok používá nový vizuál postavený na claimu "Die Reiche", což je dvojsmysl, protože v dobách největší slávy obchodu se suknem to bylo s "R" i neoficiální jméno města. Dnes Žitava hledá příležitosti naplnit vizi bohatá s malým "r". Žitava hledá cestu z krize.
TIP NA VÝLET: Před vypleněním zachránila Křivoklát špatná čeština
Dnes pokračujeme ve stopách dávných školních výletů. Jedeme na Křivoklát, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších hradů českých knížat a králů, jehož počátky sahají do 12. století. Za panování Přemysla Otakara II. vznikl rozsáhlý, velkolepý královský hrad,...
ČERNÁ KRONIKA: Zloděj byl zřejmě mlsoun i kuřák
Cigarety a cukrovinky v hodnotě necelých 5 tisíc korun si odnesl nezvaný host, krerý během středeční noci navštívil bar v Tanvaldské ulici. Případ zloděje mlsouna a kuřáka v jedné osobě řeší policisté z obvodního oddělení Liberec - Vratislavice.
SPORT: Vavruška se chce i v Liberci hrát ofenzivní fotbal
V Příbrami na sebe trenér David Vavruška upozornil jako prvoligový nováček pohledným ofenzivním fotbalem a tak by se chtěl prezentovat i v závěru této sezony v Liberci, kde na lavičce nahradil Jaroslava Šilhavého. Obnovenou premiéru v lize prožije v sobotu doma proti Slovácku,...
POZVÁNÍ: Na Hrubém Rohozci se dnes putuje za renesancí
Prodloužené velikonoční volno svádí k návštěvě památkových objektů v kraji. Kromě klasických prohlídek si správy hradů a zámků i v letošním dubnu připravily zajímavé akce a netradiční prohlídky. Velikonoční program připravily Hrubý Rohozec, Lemberk, Zákupy i...
HOKEJ: Nedvědův poslední dres můžete získat v aukci
Česká nejvyšší soutěž ještě stále nezná svého letošního vítěze, a přesto už zítra odstartuje tradiční dražba originálních hráčských dresů Bílých Tygrů Liberec ze sezóny 2013/214. Do aukce půjde sada 42 dresů modré barvy. Výjimkou jsou bílé dresy Martina...
16. 4. 2014 Starší dorostenci hokejových Bílých Tygrů vybojovali na ledě Komety Brno pro Liberec historicky první titul v této kategorii. Úspěšní sportovci se v kabině A-týmu Bílých Tygrů...
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30
duben
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Pátek 18. duben 2014
Svátek má: Valérie
4.6 °C
noc 2.1 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama