reklama
Výlet
Výstup na Jedlovou dá zabrat, ale pohled shora stojí za to
19. 8. 2017 Jedlová (774 m) je sice až třetí nejvyšší hora Lužických hor, ale na rozdíl od prvního Luže a druhého Pěnkavčího vrchu má rozhlednu. Celou trojicí probíhá evropské rozvodí mezi Severním a Baltským mořem. Rozhodnete-li se ji navštívit bez předchozích znalostí, budete...
Lemberský vodovod a Bredovská zahrada, blýská se na lepší časy?
16. 8. 2017 Zámek Lemberk láká návštěvníky na bajkový sál, galerii v konírně, věž a především na legendu o sv. Zdislavě. Bredovská zahrada a zbytky jejího pozoruhodného vodovodu z počátku 18. století by mohly být dalším magnetem, bohužel zatím nejsou.
TECHNO: Muzeum historické hasičské techniky v Chrastavě
10. 8. 2017 Chrastavské hasičské muzeum je špičková expozice mající mezinárodní renomé. O tom, že je zde co obdivovat, svědčí i velký zájem německých fandů hasičské techniky. Zanedlouho pravděpodobně dojde na rozšíření expozic. REPORTÁŽ OBSAHUJE ROZHOVOR S M. CANOVEM na toto téma.
TECHNO: Janatův mlýn slaví 250 let své existence v dobré kondici
12. 7. 2017 Malebné podkrkonošské Buřany jsou proslulé tradicí dřevosochařských festivalů. Již méně se ví, že zde stojí technická památka první kategorie. Janatův barokní vodní mlýn je bezpochyby nejlépe zachovaný mlýn v Libereckém kraji a jeden z nejvýznamnějších funkčních mlýnů v Česku.
Naši regionální výrobci vyrazili s kůží na trh do Lužice
2. 6. 2017 Do hornolužického Obercunnersdorfu jsme vyrazili na Den otevřených podstávkových domů. Na místě nás kromě perel dřevěné architektury zaujal trh, kterému vévodily stánky s logy regionálních produktů Libereckého kraje. Většina z nich zde prodávala poprvé.
Zrenovovaný Kristiánov nadchne dospělé, děti pobaví
26. 5. 2017 Znovuotevřená Liščí bouda na Kristiánově nabízí novou expozici, a dvě povedené naučné stezky. Petr Nový, autor scénáře expozice a stezek, o přípravě řekl: "Ta práce pro nás byla zábavou a snad je to na výsledku vidět." Ano, je to vidět, běžte se přesvědčit!
Soubor dřevořezů křížové cesty na Bezděz je kompletní, a přesto rozdělený
29. 4. 2017 Cenné dřevořezy křížové cesty na hrad Bezděz jsou tři století staré. Na svém místě, schovány před nepřízní počasí jen výklenky kapliček, přežily až do éry budování socialismu. Pak se začaly ztrácet. Ač v to málokdo doufal, zmizelé kusy byly navráceny na Bezděz a dílo je opět kompletní, ale nikoliv pohromadě.
Riedelova hrobka a vila v Desné, atrakce cestou do Harrachova
14. 4. 2017 Desná se proslavila zejména Protrženou přehradou na Bílé Desné. Turisty trochu opomíjené zůstávají další pozoruhodné památky, Riedelova vila a hrobka. Lidé kolem nich projíždějí cestou z Tanvaldu na Harrachov, málokdo si těchto dominant města nevšimne, ale ke své škodě je málokdo navštíví.
S technikem dálkových spojů do světa renezanční kuchyně
7. 4. 2017 Letošní rok je na památkách ve znamení renezanční šlechty. Na Frýdlantě toho využili. Rozhodli se otevřít sezónu stylově a prvním návštěvníkům ukázat, jak se připravovala renezanční hostina. A protože kuchaři byli v dobrém rozmaru, nabídli příchozím i něco na ochutnání.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
srpen
2017
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).