reklama

19. Retro Prague Historic Rally tentokrát míří na sever

14. 7. 2018
Spolek "Retro Prague", jehož jméno rally historických aut nese, pořádá různé rally nejméně třikrát ročně a to již přes 15 let. Letní mezinárodní "Retro Prague Historic Rally", dříve také známá jako "Štangl Bohemia Rally, FIVA A" je z nich největší.
Pořadatelé se snaží vždy volit nové trasy se zajímavými cíli po cestě. Letošní letní rally se koná od 12. do 15. července a trasa měří celkem 450 km. Závod je součástí seriálu o Pohár federace klubů historických vozidel České republiky a je pořádán pod záštitou místopředsedy Senátu ČR a starostů vybraných měst a obcí na trase. Také proto rally začala ve čtvrtek (12.7.2018) večerní jízdou Prahou od Senátu České republiky, což byla taková zajížděcí etapa. V pátek auta vyrazila přes Svijany do Liberce. Sobotní etapa měla na programu vysvěcení všech veteránů hejnickým farářem a návštěvu polské Bogatyni a německé Žitavy. Pak se posádky vrátily do Liberce, kde absolvovaly jízdu pravidelnosti. Nedělní finální etapa rally má cíl v Mělníku. Více informací naleznete ZDE nebo na FB profilu.

Devatenáctý ročník má velmi slušnou účast, v sobotu ráno se před libereckou radnici sjelo 50 veteránů.
Foto Mad

Liberecký primátor Tibor Batthyány převzal nad závodem nejen záštitu, ale několik prvních vozů osobně poslal do boje o vítězství.
Foto Mad

Primátor rovněž vybral tři nejkrásnější auta a jejich majitelům předal malou odměnu. Toto je Talbot, dle jeho majitele "poslední dobrý francouzský auto".
Foto Mad

Liberec v zrcadle posledního dobrého Francouze.
Foto Mad

Další cenu si odnesla posádka Jaguaru 1939, nalezeného kdesi v americké stodole, za to, jak chlapi vrak zrenovovali.
Foto Mad

Foto Mad

A do třetice, Chevrolet Corvette Cabrio. Tuto volbu primátor zdůvodnil tím, že chtěl ocenit i nějakou americkou školu.
Foto Mad

U mě, a u velké části publika rovněž, bodoval tento závodní Bentley Speed Six.
Foto Mad

Foto Mad

Manželé Hadrabovi se rozhodli vyvézt ze své stáje a provětrat Daimler 420, přímého konkurenta Rolls Royce.
Foto Mad

Paní Hadrabová se před jízdou posiluje kolou.
Foto Mad

Když má Rolls Royce problém.
Foto Mad

Vášeň pro krásné staré stroje dávno není jen doménou mužů.
Foto Mad

Petr Kumpfe, moderátor na slovo vzatý. O každém autě dokázal říci několik zajímavých vět...
Foto Mad

...takže publikum se rozhodně nenudilo. Na startu bylo jasně cítit, jaký pokrok automobilový průmysl udělal na poli snižování emisí. Kdo si chtěl užít vůni benzínu, přišel si na své, někteří veteráni tímto parfémem rozhodně nešetřili.
Foto Mad

To nejsou hieroglyfy, ale itinerář.
Foto Mad

Toto je především závod, o kterém platí, že cesta je cíl.
Foto Mad

A místo borce na konec nebo zvířátka ještě jednou liberecká radnice s vůní benzínu.
Foto Mad

Text a foto Mad
mýdlový princ
21. 1. 2019 17:06 V sobotu 26. ledna se koná v Home Credit Areně unikátní muzikál s hity Václava Neckáře Mýdlový princ. Začátek je v 19:00 hodin.
jablonec
21. 1. 2019 16:03 Jablonec nad Nisou rozdělí na dotacích na podporu sociálních služeb, vzdělávání, kultury a sportu přes 11 mil.Kč. Nejvíc peněz je pro sociální služby.
bezdomovci
21. 1. 2019 12:04 Když nestačí lůžka, nabízejí centra Naděje v Jablonci nad Nisou a Liberci v mrazivých dnech bezdomovcům na přenocování alespoň "horké židle".
fotbal
21. 1. 2019 11:04 S fotbalisty Liberce neodcestoval na soustředění konžský útočník Elvis Mashike Sukisa, který míří zpět do Českých Budějovic na půlroční hostování.
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
leden
2019
reklama
GENUS PLUS TÝDEN (www.genusplus.cz) nebo (www.tydenvlk.cz) – společný zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).