Zpravodajství
NOVÉ ZÁKUPY: Kriminalisté dopadli falešné policisty
27. 8. 2015 Kriminalisté již znají jména tří pachatelů, kteří dne 17. dubna letošního roku v Nových Zákupech v policejních uniformách přepadli 35letého řidiče společnosti rozvážející cigarety. Ten kolem 13. hodiny přijel dodávkovým firemním vozidlem značky Citroen k odběrateli...
LIB. KRAJ: Domovy seniorů dostanou standardy kvality
27. 8. 2015 Asociace poskytovatelů sociálních služeb přišla s kuchařkou, která nabízí recepty na spokojený a důstojný život lidí v domovech seniorů. Vydala dokument nazvaný Doporučený standard kvality pro domovy pro seniory ČR, který může být návodem pro ty, kteří se rozhodují, kam umístit své blízké, aby i ve stáří mohli žít v důstojných a příjemných podmínkách.
LIBEREC: Slévárna Ferex-ŽSO míří do konkurzu, výroba stojí
27. 8. 2015 Liberecká slévárna společnosti Ferex-ŽSO míří do konkurzu. Podnik má vážné finanční problémy, výroba stojí. Většina zaměstnanců podala výpověď. Na úřadu práce se jich v červnu a srpnu zaregistrovalo 92, sedm z nich už našlo nové zaměstnání, řekla ČTK ředitelka Úřadu práce v Libereckém kraji Kateřina Sadílková. Dalších 55 zaměstnanců se podle ní přihlásilo na úřadu práce dnes s žádostí o vyplacení mzdových náhrad, protože je...
FRÝDLANT: Zdi zámeckých sklepů mají až sedm metrů
27. 8. 2015 ámek ve Frýdlantu na Liberecku v sobotu poprvé turistům zpřístupní své sklepení. Stane se tak při Hradozámecké noci, do celostátní akce se v Libereckém kraji zapojí v sobotu další tři památky. Ve Frýdlantu jsou sklepy jen pod částí hradu a zámku.
LIBEREC: Magistrát vymyslel novou bytovou koncepci
27. 8. 2015 Liberecký magistrát má novou bytovou koncepci. Zahrnuje takzvaný systém prostupného bydlení, nová pravidla pro přidělování bytů i důslednější kontrolu komerčních ubytoven. Cílem nové koncepce je pomáhat zejména skupinám obyvatelstva, které nejsou schopné najít ubytování v soukromém sektoru. Při přidělování městských bytů tak budou mít přednost nízkopříjmové rodiny s dětmi, lidé žijící v nevyhovujících podmínkách, ohrožené sociálním...
LIBEREC: Provinilí motoristé dostanou varovné pohlednice
27. 8. 2015 Liberecká radnice zvažuje, že motoristům umožní nějakou dobu parkování zdarma i na nejlukrativnějších místech v centru. Zároveň chce zdražit celodenní parkování i zpřísnit kontroly. Novinářům to řekl náměstek primátora Tomáš Kysela (ANO 2011). Chystané změny vycházejí z průzkumu obsazenosti jednotlivých parkovišť, u nejdražší červené zóny v centru města je na 60 procentech.
KRAJ: Voda v N. Boru a Okrouhlé je podle hygieniků opět pitná
27. 8. 2015 Voda v Novém Boru a Okrouhlé je po pěti dnech opět pitná. Hygienici ji od středy povolili opět používat, laboratorní testy potvrdily její nezávadnost. Vodu je ale třeba důkladně odtočit, ještě 24 hodin doporučují hygienici vodu pro pití raději převářet. ČTK o tom informovala mluvčí Severočeských vodovodů a kanalizací (SČVK) Iveta Kardianová.
LIBEREC: Divadlo si pořídí nové bezdrátové mikrofony
26. 8. 2015 Radní vyhověli žádosti Divadla F. X. Šaldy Liberec na čerpání peněz z investičního fondu organizace na nákup bezdrátových mikrofonů a mikroportů pro Malé divadlo. Pořízení nové techniky vyjde na 72 tisíc korun. Stávající mikrofony nemůže divadlo dále z technických důvodů používat.
ČESKÁ LÍPA: Děti v září zasednou do opravených škol
26. 8. 2015 Téměř osm milionů korun stihlo město Česká Lípa investovat přes letní prázdniny do oprav českolipských škol a školek. Během horkých letních měsíců měli stavebníci na programu například opravy rozvodů vody, ústředního topení, střech, sociálního zařízení nebo výměnu oken. Všechny opravy město dokončilo před začátkem školního roku.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
srpen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Čtvrtek 27. srpen 2015
Svátek má: Otakar
19.1 °C
noc 15.5 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama