Zpravodajství
LIBEREC:  iQlandia a iQpark lákají na nové expozice
2. 8. 2015 Dvě zábavní vědecká centra v Liberci, která od sebe dělí jedna ulice, mají nové expozice. V iQparku nedávno dokončili za dva miliony korun modernizaci jednoho patra a v iQlandii za půl milionu expozici zaměřenou na zbraně druhé světové války. Ode dneška mohou návštěvníci...
KRAJ: Prázdniny se překulily do druhé poloviny, co dělat?
2. 8. 2015 Je před námi druhá polovina prázdnin a s ní pestrá nabídka akcí na hradech a zámcích. Navíc srpnový měsíc přináší jednu z nejoblíbenějších akcí - a to Hradozámeckou noc, která letos připadne na sobotu 29. srpna.
KRAJ: Kvůli opravě tunelu nejezdí vlaky na trati z Frýdlantu
2. 8. 2015 Kvůli opravě Rigelského tunelu nejezdí vlaky na části trati z Liberce do Černous na Liberecku. Výluka potrvá až do 27. listopadu, dopravu v úseku mezi Frýdlantem a Černousy zajistí náhradní autobusy. ČTK o tom informovala mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Ode dneška je výluka i na trati z České Lípy do Lovosic v Ústeckém kraji.
NÁVAROV: Otevření mostu vystavilo stopku objížďkám
2. 8. 2015 Už od nás víte, že začátkem letních prázdnin byl znovu obnoven provoz mostu přes Kamenici v Návarově. Liberecký kraj tak dokončil další z 35. kola staveb financovaných z Regionálního operačního programu Severovýchod. Nový most byl slavnostně otevřen až ve středu 29. července, do té doby se po něm jezdilo zkušebně. Místním i turistům se zřetelně ulevilo, protože neexistence mostu přes Kamenici znamenala mnohakilometrové objížďky klikatými silničkami.
SOSNOVÁ: Děti si zkoušely brýle simulující stav opilosti
2. 8. 2015 Dopravní policisté se velmi rádi zapojili do spolupořadatelství "Dopravních BESIP hrátek 2015" na Autodromu Sosnová. Cílem této dopravně preventivní akce, jejíž hlavním pořadatelem je koordinátor BESIPU za Liberecký kraj Miroslav Klásek, je upevnit správné návyky bezpečného chování na silnici u dětí z dětských domovů. A proč právě u nich?
ČESKÁ LÍPA: K nemocnému Jiříkovi putují další peníze
1. 8. 2015 Další peníze poputují k nemocnému Jiříkovi Ullmannovi z České Lípy. Na svém červencovém zasedání totiž českolipští radní souhlasili s udělením finančního daru ve výši necelých 10 tisíc korun, které vynesla stále trvající sbírka plastových víček. Do budoucna by město chtělo podporovat i další nemocné děti. Upozornit na ně mohou sami občané České Lípy.
LIBEREC: Magistrát nezveřejní, kde jsou soc. vyloučené lokality
1. 8. 2015 Ve stotisícovém Liberci je sedm sociálně vyloučených lokalit, u dalších devíti je riziko, že tam vzniknou. Sociálním vyloučením je ohroženo 6000 až 7000 obyvatel města, před dvěma lety jich byly 4000. Vyplývá to z výsledků nové analýzy, kterou si nechal vypracovat magistrát. "Jde především o příslušníky etnických menšin, seniory a osoby s nízkými kompetencemi pro řešení životních situací," uvedl mluvčí magistrátu Jan Král.
LIBEREC: Nečesaný neuspěl se stížností proti svému obvinění
1. 8. 2015 Státní zástupce Lukáš Otipka zamítl stížnost generálního ředitele liberecké nemocnice Luďka Nečesaného i jeho manželky proti zahájení trestního stíhání. ČTK to potvrdil státní zástupce. Nečesaný čelí obvinění z přijetí úplatku. "Neshledal jsem, že by stížnost obou obviněných byla důvodná," uvedl Otipka. Nečesaného obvinila policie 24. června z přijetí úplatku, hrozí mu pět až 12 let vězení.
LIBEREC: Závada na přívodním kabelu vyřadila z provozu lanovku
1. 8. 2015 Na Ještědu v Liberci v pátek odpoledne několik hodin nejezdila kabinová lanovka. Důvodem byla porucha na přívodním kabelu elektřiny pro horní stanici. ČTK to řekl přednosta lanovky Vladimír Štěpán s tím, že z lanovky nikoho evakuovat nemuseli. Porucha se stala v okamžiku, kdy byly obě kabiny ve stanicích. "I kdyby byly kabiny na cestě, nic by nehrozilo. Uměli bychom je dostat do stanic, máme náhradní napájení," popsal Štěpán.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
srpen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Neděle 02. srpen 2015
Svátek má: Gustav
23.1 °C
noc 12.1 °C
Clear
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama