Zpravodajství
LIBEREC: Na výzkum a vývoj získala univerzita z EU 1,35 mld Kč
30. 8. 2014 Bezmála 1,35 miliardy korun získala v posledních letech Technická univerzita v Liberci z evropských fondů na projekty z oblasti výzkumu a vývoje. Postavila dvě budovy, nakoupila moderní přístroje a vybavení. Evropské peníze jsou velmi užitečný zdroj prostředků pro vysoké...
LIBEREC: Večerní prohlídka zoo byla poslední od starého vchodu
30. 8. 2014 Večerní prohlídku, oblíbenou mezi návštěvníky, uspořádala v pátek liberecká zoologická zahrada. Tradiční akce na konci letních prázdnin byla tentokrát ozvláštněna tím, že naposledy vedla po klasické trase od starého vchodu z Masarykovy ulice. ČTK to řekl mluvčí zoo Ivan Langr. "Další už povede jinudy. Od nového vchodu, který otevřeme ve druhé polovině září v Lidových sadech," uvedl Langr.
JABLONEC N.N.: Getsemanská zahrada přišla o polovinu soch
30. 8. 2014 Getsemanská zahrada u bývalé fary v Jablonci nad Nisou přišla o polovinu svých soch. Převezeny byly do restaurátorského ateliéru v Zákupech, kde vytvoří jejich repliky pro obec Rádlo. Právě odtud totiž sochy původně pocházejí, a tak by se měly do obce po půlstoletí zase vrátit. Byť jen v podobě replik. ČTK o tom informovala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.
LIBEREC: Město vylepší dětské hřiště v Ječné ulici na Králáku
30. 8. 2014 Nový, vhodnější povrch, ale také nové herní prvky získá do konce října tohoto roku dětské hřiště v ulici Ječná na libereckém sídlišti Králův Háj. K obnově hřiště přistoupilo město Liberec i na základě požadavků místních obyvatel, kteří poukazovali na již jeho dožívající stav.
LIBEREC: Rybník ve Vesci čeká nejspíš úplné vypuštění
29. 8. 2014 Odpověď na otázku, kudy přesně a proč hrází rybníka v libereckém Vesci stále prosakuje voda, přinese až úplné odčerpání rybníka. Teprve potom bude možné opravit narušenou hráz. Na tom se v pátek 29. srpna shodla primátorka města Martina Rosenbergová na společné schůzce s ředitelem jabloneckého závodu Povodí Labe Jaroslavem Jarouškem.
VRATISLAVICE N.N.: Obvod vyřešil problém s předškoláky
29. 8. 2014 Pouhé tři měsíce trvala přestavba prostor po knihovně v základní škole ve Vratislavicích na novou třídu mateřské školy. Vedení městského obvodu se k tomuto kroku rozhodlo po dlouhodobém řešení problému s umístěním všech dětí do předškolních zařízení.
OLDŘICHOV: Oprava stezek v Jizerských horách začala
29. 8. 2014 Tento týden započala obnova návštěvnické infrastruktury v Jizerských horách. Stavební firmě předali první úsek, naučnou stezku Oldřichovské háje a skály, zástupci Nadace pro záchranu a obnovu Jizerských hor a Společnosti pro Jizerské hory, kteří projekt připravili a budou ho financovat. Vše probíhá za pečlivého dohledu zástupců Správy CHKO Jizerské hory a Lesů České republiky.
LIBEREC: Univerzitní školka ŠkaTULka otvírá pro 48 dětí
29. 8. 2014 Školka při Technické univerzitě v Liberci, která v sobě bude mísit prvky montessori a waldorfské pedagogiky, uvítá 1. září v 9 hodin 48 dětí  především zaměstnanců a studentů univerzity. Od 10 hodin je v budově nové školky připravena pohádka Tři zlaté vlasy Děda Vševěda v podání Divadelní společnosti Kejklíř Praha.
LIB. KRAJ: V pivovarech jsou s létem celkem spokojeni
29. 8. 2014 Navzdory chladnému počasí jsou v pivovarech v Libereckém kraji s letošním létem spokojeni. Prodej piva nebyl horší než loni v létě, klesá ale zájem o lahvové pivo a roste poptávka po sudovém. Prodej piva v restauracích stagnuje, zákazníci rádi nakupují lahvové pivo v letákových akcích v maloobchodních řetězcích. V současné době se prodává v sudech 58 procent piva, řekl ČTK ředitel svijanského pivovaru Roman Havlík.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
srpen
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Sobota 30. srpen 2014
Svátek má: Vladěna
18.7 °C
noc 11.1 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama