Zpravodajství
JABLONEC N.N.: Dealerům pervitinu hrozí až deset let
6. 3. 2015 Toxi tým a jablonečtí kriminalisté zadrželi dva dealery pervitinu. Zásobovali zejména jablonecký výběžek. Jeden z obviněných je vyšetřován vazebně. Na počátku tohoto týdne zasahovali kriminalisté ze speciálního „toxi týmu“ společně s policisty z Územního odboru...
LIBERECKÝ KRAJ: Téměř čtvrtinu baterií vytřídily školy
6. 3. 2015 Podle aktuálních údajů neziskové společnosti ECOBAT odevzdali loni lidé i firmy v Libereckém kraji 27 521 kg použitých baterií a akumulátorů. Na celorepublikovém výsledku ve výši 1 097 tun se kraj podílel 2,5 %. Každý obyvatel Libereckého kraje tak odevzdal k recyklaci 60 g baterií, což představuje přibližně 2,5 kusů tužkových baterií typu AA. Mateřské, střední a vysoké školy přispěly k celkovému výsledku kraje 23,9 %.
ČESKÁ LÍPA: Na výstavbu čistíren rozdělují poslední peníze
6. 3. 2015 Radnice v České Lípě rozděluje poslední peníze z programu na podporu výstavby malých čistíren odpadních vod v Častolovicích. Program na Silvestra skončil, ještě se ale zpracovávají poslední žádosti, které radnice dostala v závěru loňského roku. Zastupitelé teď pro tři žadatele schválili dotaci dohromady za 250.000 korun, zbývá ještě poslední žádost, kde je vyřízení prodlouženo do 30. června, řekl ČTK místostarosta Juraj Raninec (ODS).
LIBERECKÝ KRAJ: Podmínky k lyžování jsou velmi dobré
6. 3. 2015 Podmínky k lyžování v Libereckém kraji jsou na začátku března stále velmi dobré. Na sjezdovkách je od 20 do 120 centimetrů převážně technického sněhu, dostatek sněhu mají v Jizerských horách i Krkonoších také běžkaři.
DOKSY: Ženy dostanou k MDŽ divadelní představení
5. 3. 2015 Stalo se v našem městě hezkou tradicí, že vedení města Doksy věnuje ženám k jejich svátku divadelní představení s malou pozorností. V pátek 6. března od 19 hod. v nově zrekonstruovaném kině Máj již popáté proběhnou tyto novodobé oslavy MDŽ. S komedií „Když se zhasne“ se představí amatérské divadlo Pik-Art z Úštěku. Návštěvníci se mohou těšit na typicky české komediální momenty, pečlivě vystavěné gagy a naprosto překvapivou zápletku mezi...
LIBEREC: Pod Ještědem fandí elektromobilům
5. 3. 2015 Elektromobil Nissan LEAF zdomácní na ulicích a silnicích pod Ještědem. Hejtman Martin Půta dnes převzal od člena představenstva ČEZ Iva Hlaváče vůz zapůjčený Krajskému úřadu Libereckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Společně podepsali memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Libereckém kraji.
ČESKÁ LÍPA: Muzeum je po dvou měsících opět přístupné
5. 3. 2015 Po dvouměsíční přestávce se pro návštěvníky otevřelo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. V lednu a únoru bylo uzavřené zejména kvůli pracím spojených s obnovou expozic v hlavní budově, kde již skončila rekonstrukce střechy. V dalších částech rozsáhlého klášterního areálu se ale stále pracuje a pro návštěvníky tak bude po většinu roku přístupné muzeum stejně jako loni jen částečně. Největším lákadlem jsou nyní obměněné...
LIBERECKÝ KRAJ: Silnice se přes miliardové investice nelepší
5. 3. 2015 Stav silnic v Libereckém kraji se navzdory miliardovým investicím příliš nelepší. Více než polovina krajských silnic druhých a třetích tříd je stále v nevyhovujícím či dokonce havarijním stavu. Situace se zlepšuje velmi pomalu, přitom jen v posledních dvou letech šly do krajské silniční sítě zhruba dvě miliardy korun a dalších 1,421 miliardy je v rozpočtu na letošní rok. Novináře o tom informoval hejtman Martin Půta (STAN).
LIBEREC: Radnice zjišťuje obsazenost svých parkovišť
5. 3. 2015 Liberec bude čtvrt roku zjišťovat, jak jsou využívána městská placená parkoviště. Data budou sloužit pro chystané vylepšení parkovacího systému. ČTK o tom informoval primátorův náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela (ANO). Změny chce radnice zavést od začátku příštího roku. Slibuje si od nich zkvalitnění služeb pro motoristy a více peněz pro město.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
březen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Pátek 06. březen 2015
Svátek má: Miroslav
2.0 °C
noc 1.5 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama