Zpravodajství
LIBEREC: Trestní oznámení na revitalizaci lázní policie odložila
1. 9. 2014 Trestní oznámení, které v květnu podalo Krajské protikorupční pracoviště, o. p. s. v Liberci (KPKP) na Úřad Regionální rady Severovýchod, statutární město Liberec a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ve spojitosti s projektem revitalizace libereckých lázní,...
STRUŽNICE: Ahoj Martine, zdravili školáci první hodinu
1. 9. 2014 „Ahoj Martine,“ pozdravilo 15 žáčků ZŠ ve Stružnici na Českolipsku hejtmana LK Martina Půtu, když spolu s nimi zahájil nový školní rok. Jak se ukázalo, navedl je k tomu starosta obce Jan Mečíř a všichni tak sborově pana hejtmana přivítali. Pod vedením ředitelky Lenky Kolstrunkové a učitelek jim pak děti z mateřské a základní školy připravily malý kulturní pořad, v němž se přednášelo, hrálo na foukací harmoniky a flétny a také cvičilo.
KOBEROVY: Netradiční promenáda se otevře v sobotu
1. 9. 2014 Na cca 100 metrech si občané i návštěvníci obce budou moci prohlédnout a přečíst na prezentačních a propagačních panelech 2 mapy, 5 vitrín o činnosti místních spolků a práci obecního úřadu a celkem 38 informačních tabulí například s turistickými zajímavostmi ve čtyřech jazycích – česky, polsky, německy, anglicky. Otevření netradiční informační promenády chystají v sobotu 6. září ve 13 hodin v Koberovech.
LIBEREC: DIVIZNA uspěla s projektem Živly kolem nás
1. 9. 2014 S dalším projektem s finanční podporou EU uspělo Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec – DIVIZNA. Tentokrát jde o projekt ŽIVLY KOLEM NÁS – badatelsky a tvořivě, který je určen pedagogům mateřských škol. Projekt z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v celkové výši kolem 3,5 miliónu Kč začne DIVIZNA realizovat v září 2014, potrvá až do konce června 2015.
LIBEREC: Univerzitní ŠkaTULka byla dnes slavnostně otevřena
1. 9. 2014 Technická univerzita v Liberci dnes slavnostně otevírá vlastní univerzitní školku pro 48 dětí ve věku od 3 let. Škola se dvěma třídami je přednostně určena pro děti zaměstnanců a studentů TUL. Na základě soutěže o název mateřské školky se vedení univerzity rozhodlo pro název „ŠkaTULka“. Pro letošní rok je plně obsazena – 46 dětí zaměstnanců univerzity, dva ze širší veřejnosti. „Chceme usnadnit mladým kvalifikovaným lidem návrat do práce,...
LIBEREC: Obávaní fanoušci Baníku se chovali tentokrát slušně
1. 9. 2014 V sobotu hostoval v Liberci na stadionu U Nisy fotbalový klub Baník Ostrava, a to v souvislosti s konáním I. Synot ligy mezi mužstvy FC Slovan Liberec a FC Baník Ostrava. Přijely i více jak tři stovky fanoušků Baníku. Na fotbalové utkání se připravovali také policisté, kteří s ohledem na chování fanoušků hostujícího týmu na utkáních nejen v Liberci, ale i jinde v republice, vyhodnotili toto klání jako rizikové a připravili adektvátní bezpečnostní...
BEZDĚZ: Vzácný barokní oltář z kostela se podařilo zachránit
1. 9. 2014 Vzácnému baroknímu oltáři v kostele sv. Jiljí v obci Bezděz na Českolipsku se navrátila jeho podoba z 18. století. Restaurátorským zásahem se ho zároveň podařilo zachránit. Byl už ve špatném stavu a hrozilo, že by se rozpadl vlastní vahou na již neopravitelné kusy. ČTK o tom informoval ředitel libereckého pracoviště Národního památkového ústavu (NPÚ) Miloš Krčmář.
KRAJ: Hradozámecká noc přilákala letos méně návštěvníků
1. 9. 2014 Skoro o třetinu méně návštěvníků než před rokem měly o Hradozámecké noci památky v Libereckém kraji. Důvodem ale nebyl nezájem lidí, projevilo se hlavně to, že kasteláni po předchozích zkušenostech prodloužili intervaly mezi jednotlivými prohlídkami. ČTK o tom informovala mluvčí Územní památkové správy na Sychrově Lucie Bidlasová. Na netradiční prohlídky na hradu Grabštejn a zámcích Hrubý Rohozec a Frýdlant přišlo v noci na dnešek 709 lidí,...
LIBEREC: Záchranná služba na letišti předvedla svůj vrtulník
31. 8. 2014 Ojedinělá akce Letecké záchranné služby v Liberci s ukázkami zásahu vrtulníku v sobotu na letiště v Ostašově přilákala stovky, možná i tisíce lidí. Na den otevřených dveří chodily zejména rodiny s dětmi. "Takovou akci děláme poprvé, obdobnou jsme dělali pouze před dvěma lety, kdy jsme slavili 20 let od našeho vzniku," řekl ČTK vedoucí letecký záchranář v Liberci Miloš Odstrčil.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
září
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 01. září 2014
Svátek má: Linda, Samuel
11.1 °C
noc 11.2 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama