Zpravodajství
LIBEREC: Opilec vytrhl mísu a ztropil i další výtržnosti
1. 10. 2016 Policisté z obvodního oddělení Liberec - Centrum sdělili v těchto dnech ve zkráceném přípravném trestním řízení podezření 26letému Liberečanovi. Ten se počátkem září dopustil přečinů "Výtržnictví" a "Poškození cizí věci" v samotném centru krajského města. Muž...
LIBEREC: Česko už zná vítěze národního kola Science on Stage
1. 10. 2016 V liberecké iQLANDII to včera pořádně vědecky vřelo! Během Noci vědců se tu totiž volili vítězové českého kola mezinárodní soutěže Science on Stage. Pedagogové vědních oborů, popularizátoři fyziky a lektoři science center, kteří se sjeli z celé republiky, předvedli před zraky více než devíti stovek návštěvníků svá experimentální představení.
JABLONEC: Injekce na obnovu domů v památkové zóně
1. 10. 2016 Majitelé domů v městské památkové zóně v Jablonci nad Nisou mohou od města získat dotaci na jejich obnovu. Ve fondu má radnice připraveno 750.000 korun, na jeden rodinný či bytový dům je možné dostat až 100.000 korun, další peníze si ale mohou zájemci od města výhodně půjčit. Radnice schválila zatím tři žádosti o dotaci. Další zájemci mají ještě šanci, žádosti je možné podávat do konce října, řekla ČTK mluvčí magistrátu Markéta Hozová.
FRÝDLANT: Bývalé koupaliště se promění v bikrosový areál
1. 10. 2016 Bývalé koupaliště ve Frýdlantu na Liberecku se promění v bikrosový areál, hotový bude příští rok. Pro starší děti a mládež nabídne prostor k trávení volného času, který zatím ve městě chybí. ČTK to řekl frýdlantský starosta Dan Ramzer (ODS). Na vybudování areálu se podle něj rozhodla radnice využít materiálu z výkopů, které provázejí rekonstrukce frýdlantských komunikací.
ALBRECHTICE: V případě kalamity kamiony neoprojedou
1. 10. 2016 Na úseku silnice I. třídy číslo 13 mezi Mníškem a Frýdlantem budou před zimním obdobím nainstalovány sklopné uzavírací dopravní značky kvůli zákazu vjezdu všech nákladních vozidel. K zákazu dojde v případě předpovědi kalamitních situací.
LIBEREC: Muž se chtěl věšet na zábradlí, přežil díky policii
30. 9. 2016 Dnes krátce po tři čtvrtě na dvě ráno informoval náhodný kolemjdoucí na tísňovou linku 158, že se v Liberci, ulici Ruská, chystá nějaký muž spáchat sebevraždu tím, že se snaží oběsit na zábradlí. Na místo byly okamžitě vyslány nejbližší hlídky. Jako první se dostala na místo hlídka poilcistů z oddělení hllídkové služby. Ta byla na místě do dvou minut po oznámení.
OLDŘICHOV V.H.: V obci začne fungovat tzv. Pošta Partner
30. 9. 2016 V Oldřichově v Hájích nově vznikne jako na jediném místě v Libereckém kraji tzv. Pošta Partner. Česká pošta tak pokračuje v tomto projektu. K 1. říjnu 2016 převádí na smluvní partnery dalších 17 provozoven. Celkem tak k tomuto datu bude fungovat 223 pošt Partner.
KRAJ: Policisté akcí zabojovali proti drogám a alkoholu
30. 9. 2016 Jako jednu z priorit pro letošní rok si Krajské ředitelství policie Libereckého kraje stanovilo odhalovat případy zneužití omamných a psychotropních látek v dopravě. Cílem je snížit počet řidičů motorových vozidel pod vlivem návykových látek. Nejen s ohledem na stanovenou prioritu, ale také vzhledem k současnému trendu nárůstu zjištěných případů řidičů, kteří usednou za volant pod vlivem jiných návykových látek, probíhala ve dnech 23. až do 25....
JABLONEC N.N.: Kontejnery na tříděný odpad uklidí pod zem
30. 9. 2016 Kontejnery na tříděný odpad uklidí v Jablonci nad Nisou pod zem. První dvě taková sběrná místa vznikají u nové otočky autobusu v Arbesově ulici ve Mšeně a také v prostoru před letním kinem v centru. Město za ně zaplatí zhruba 1,5 milionu korun. Nádoby budou na obou místech zapuštěny necelé tři metry pod zemí. Na každém z uvedených míst budou kontejnery na papír, plast a barevné a bílé sklo, sdělila ČTK Nikola Horčíková z odboru veřejné zeleně,...
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31
říjen
2016
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama