Zpravodajství
LIBEREC: Technická univerzita spolupracuje na vývoji  s Němci
8. 7. 2015 Technická univerzita v Liberci (TUL) zahájila první fázi společného česko-německého projektu NANOMATCON zaměřeného na výzkum a vývoj v oblasti nanočástic a nanomateriálů. Projekt je jedním ze tří v Česku, který podporu z fondů Evropské unie v rámci programu Horizont...
LIBEREC: Policisté se zaměřili na bezpečnost na cyklostezce
8. 7. 2015 Bezpečně na cyklostezce, to je název dopravně preventivní akce, která začala na frekventované cyklostezce U Nisy v Liberci. Společně ji pořádá Městská policie v Liberci, Tým bezpečnosti Libereckého kraje a Policie České republiky. Jejím cílem je zajištění bezpečného provozu na cyklostezkách, řekla dnes ČTK mluvčí libereckých strážníků Daniela Bušková.
JABLONEC N.N.: Iuventus, Gaude! oslnil Řím, přivezl zlato
7. 7. 2015 Mimořádný úspěch zaznamenal o uplynulém víkendu jablonecký pěvecký sbor Iuventus, Gaude! v Římě. Přivezl vítězství v dětské kategorii soutěže MUSICA SACRA A ROMA, kde vybojoval zlatý diplom. S ním postoupil do finálového klání vítězů všech kategorií o absolutního vítěze Grand Prix. Jablonecké děti skončily v obrovské konkurenci na druhém místě.
KRAJ: Přechodná pěstounská péče získává stabilní pozici
7. 7. 2015 Téměř pět desítek dětí se podařilo od roku 2012 umístit do přechodné pěstounské péče v Libereckém kraji. Za každým jednotlivým příběhem konkrétního dítěte lze nalézt usilovnou práci celého týmu zúčastněných odborníků od sociálních pracovníků orgánů sociálně-právní ochrany dětí, pracovníků organizací zajišťujících doprovázení a podporu pěstounů až po samotné pěstouny, kteří zpravidla řeší vzniklé situace z první linie. A...
SOSNOVÁ: Kurz si nenechaly ujít na dvě stovky motorkářů
7. 7. 2015 Kvalita přípravy nových motocyklistů v České republice zaostává za vyspělými evropskými zeměmi. Liberecký kraj se proto v letošním roce pustil společně s Týmem silniční bezpečnosti, Besipem, Policií ČR a Českým červeným křížem do realizace již 5. ročníku nadstavbových kurzů pro motorkáře konaných v rámci projektu „Učme se přežít“, na autodromu v Sosnové. Čtyři termíny, které proběhly v květnu a následně na přelomu června a...
SEMILSKO: Seník v Syřenově lehl popelem, škoda se šetří
7. 7. 2015 V neděli večer došlo v obci Syřenov k požáru seníku v areálu zemědělského statku. Budova byla zcela zničena. Příčina je zatím předmětem dalšího šetření. Policisté budou společně s vyšetřovatelem hasičů zjišťovat, zda budovu někdo nezapálil úmyslně.
JABLONEC N.N.: Kostely se o prázdninách otevřou turistům
7. 7. 2015 Jablonec nad Nisou o prázdninách opět otevře turistům své kostely. Přístupné budou od 7. července až do 25. srpna každé úterý vždy od 10:00 do 17:00. ČTK o tom informovala Radana Schaeferová z Jabloneckého kulturního a informačního centra. Poprvé byly jablonecké kostely v létě otevřeny mimo bohoslužeb v roce 2008 a o rok později přibyly varhanní koncerty. Akce se setkala s velkým zájmem, proto se stala pravidelnou součástí letní nabídky ve městě....
LIBEREC: Netradiční příměstský tábor spojí dva odlišné světy
6. 7. 2015 Ojedinělý příměstský tábor nejen pro neslyšící děti se bude konat týden od 7. do 10. července 2015 v Liberci a okolí. Tábor pořádá organizace Tichý svět letos již podruhé a je určen dětem neslyšícím i slyšícím ve věku 7 až 13 let. Klade si za cíl propojit přirozenou a zábavnou cestou zdánlivě odlišné světy slyšících a neslyšících dětí.
LIBEREC: MHD začne na konci srpna jezdit až do Bedřichova
6. 7. 2015 Městské autobusy z Liberce začnou na konci srpna jezdit až do jizerskohorského střediska Bedřichov. ČTK o tom informoval generální ředitel Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) Luboš Wejnar. Od 30. srpna bude z Liberce do Bedřichova jezdit v pracovních dnech osmkrát denně prodloužená linka 18. V současné době jezdí do Bedřichova linky příměstské dopravy, ty budou podle Wejnara zachovány jen v turistické sezoně.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
červenec
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Středa 08. červenec 2015
Svátek má: Nora
27.9 °C
noc 25.0 °C
Clear
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama