Zpravodajství
LIBEREC: ZOO se posunula do extraligy zoologických zahrad
18. 9. 2014 Lepší podmínky pro chov zvířat, větší přitažlivost zoo pro návštěvníky i více pohodlí. To vše přinesl Zoologické zahradě Liberec projekt „Centrum aktivního odpočinku - Lidové sady“, který byl slavnostně otevřen ve čtvrtek 18. září. Zoo se díky němu pyšní...
LIBEREC: Dotace města pomůže k obnově turistického značení
18. 9. 2014 Statutární město Liberec uzavře s Klubem českých turistů novou smlouvu o poskytování dotací na údržbu turistických stezek v oblasti CHKO Jizerské hory. Stávající smlouva je již neaktuální a podle té nové pomůžou peníze z rozpočtu města k obnově různých lokalit v katastru Liberce.
LIBEREC: Pamětní deska pamatuje na ty, kteří museli odejít
18. 9. 2014 Nenápadná, přesto svým sdělením významná pamětní deska přibyla v Zahradě vzpomínek v Budyšínské ulici v Liberci. Na podstavec krucifixu uprostřed zahrady ji nechalo umístit město ve spolupráci se spolkem Heimatkreis Reichenberg, který v Německu sdružuje bývalé Liberečany.
ŽELEZNÝ BROD: Skleněné nástroje se rozezní v premiéře
18. 9. 2014 Víte, co je to Cristal Baschet? Víte, kde poprvé proběhne exkluzivní koncert Cristal Baschetů v České republice? V Železném Brodě na podzimních sklářských slavnostech Skleněné městečko! Tento unikátní nástroj jste mohli v Železném Brodě poprvé vidět a zkusit si na něj zahrát na Železnobrodském kovosochání v říjnu loňského roku. Na prvním koncertě atypických hudebních nástrojů se představí mezinárodní dvojice, železnobrodská rodačka...
SEMILY: Evropský týden mobility upozorní na bezpečnost
18. 9. 2014 V letošním roce se město Semily připojí k mezinárodní kampani Evropský týden mobility, která má za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, a to celodenní akcí s názvem Den mobility v Semilech, jenž se uskuteční ve čtvrtek 18. září. Evropský týden mobility se od roku 2002 snaží ovlivnit městskou dopravu a zároveň zlepšit zdraví a kvalitu života občanů, jeho letošním tématem je "Naše ulice, naše volba".
DOKSY: Hráz Máchova jezera opraví, vypouštění začne v říjnu
18. 9. 2014 Máchovo jezero v Doksech na Českolipsku se kvůli kompletní opravě hráze ve Starých Splavech začne vypouštět 1. října. Modernizace výpustního zařízení, které je v havarijním stavu, si vyžádá přes 27,6 milionu korun. Veškeré práce mají být hotové do 1. května příštího roku. ČTK to řekl vedoucí Správy CHKO Kokořínsko - Máchův kraj Ladislav Pořízek. V květnu totiž obvykle začíná na Máchově jezeře turistická sezona.
LIBEREC: V kraji státní přijímačky na střední školy nebudou
18. 9. 2014 V Libereckém kraji zřejmě státní přijímací zkoušky na střední školy nebudou. Liberecký kraj k nim má výhrady a zapojení do pilotního projektu ministerstva školství by bylo krokem zpět. Novinářům to řekla krajská radní pro školství Alena Losová (Změna pro Liberecký kraj). Liberecký kraj zavedl jednotné přijímací zkoušky už před pěti lety, vedle češtiny a matematiky ale testuje i obecné studijní předpoklady, a to ve státních zkouškách chybí.
LIBEREC: ZOO má mobilní aplikaci s interaktivní mapou
17. 9. 2014 V rámci České republiky unikátní mobilní aplikací pro návštěvníky se může pochlubit ZOO Liberec, p.o. Novinka, kterou připravil tým Liberecké IS a.s. pod vedením předsedy představenstva a náměstka primátorky pro ekonomiku Jiřího Šolce, bude veřejnosti k dispozici od středy 17. září, tedy ještě před slavnostním otevřením nového vstupu do ZOO, které se uskuteční o den později.
LIBEREC: Anonym hrozil bombou, evakuováno bylo 300 lidí
17. 9. 2014 Včera 16. září 2014 krátce po deváté hodině večer oznámil na tísňovou linku 158 anonym uložení bomby ve výrobním podniku v Liberci v průmyslové zóně. Na místo bezprostředně po oznámení vyrazily na dvě desítky policistů včetně čtyř psovodů se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání výbušnin. Policisté okamžitě provedli evakuaci všech osob z podniku, kterých bylo kolem 300 zaměstnanců a také osob z přilehlého okolí.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
září
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Pátek 19. září 2014
Svátek má: Zita
12.2 °C
noc 12.2 °C
Clouds
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama