Zpravodajství
LIBEREC: Kraj podpoří 4 miliony šetrné hospodaření v lesích
26. 11. 2015 Krajští zastupitelé na svém posledním jednání odsouhlasili dotace ve výši 4 mil. Kč na podporu citlivého hospodaření v lesích na území Libereckého kraje. Peníze budou rozděleny na 149 většinou malých projektů od drobných vlastníků lesů až po města a obce.
KRAJ: Toxi tým zasadil další ránu drogovému podsvětí
26. 11. 2015 Kriminalisté Toxi týmu spolu se zásahovou jednotkou zatýkali v minulých dnech hned na třech místech v Liberci a Jablonci nad Nisou. V jejich rukou skončily čtyři osoby, z toho jedna žena, a to od pozice výrobce pervitinu po nejnižšího distributora. Toxi tým, a tentokrát všichni jeho členové, pracovali souběžně bezmála půl roku na dvou pro Liberec a Jablonec důležitých „větvích“ drogového podsvětí – výrobě pervitinu a jeho distribuci.
JABLONEC: Pohyblivé betlémy přináší radost dětem i dospělým
26. 11. 2015 První prosincový večer v památníku manželů Scheybalových v Jablonci nad Nisou je věnovaný mechanickým betlémům. Návštěvníci mohou proniknout do tajů řezbářské a restaurátorské práce Kamila Andrese, kterou přijede představit Bohunka Krámská ze Severočeského muzea v Liberci.
JABLONEC: Stát se odvolal proti vydání pozemků Walderode
26. 11. 2015 Dědička rodu Walderode zatím nezíská nazpět několik menších pozemků na Jablonecku. Stát se odvolal proti rozhodnutí Okresního soudu v Jablonci, který před měsícem a půl některé její nároky uznal. "Proti částečnému rozsudku bylo podáno odvolání ze strany Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, Státního pozemkového úřadu a Lesů ČR," řekl ČTK soudce Okresního soudu v Jablonci Jaroslav Kneř. Lhůta pro odvolání skončila ve středu,...
VRATISLAVICE: Zástupci firem z oboru automotive se setkají
26. 11. 2015 O automobilovém průmyslu a vývoji v oboru automotive nejenom v Libereckém kraji budou ve čtvrtek 26. listopadu ve Vratislavicích nad Nisou diskutovat zástupci firem a odborných organizací. U společné debaty se tam setkají s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou a zástupci Sdružení automobilového průmyslu, které je pořadatelem akce.
HARRACHOV: Skiareál se na sezonu připravuje i bez smlouvy
26. 11. 2015 Provozovatel skiareálu v Harrachově v Krkonoších stále nemá podepsanou smlouvu se státem na pronájem pozemků, na kterých jsou sjezdovky a lanovky. O dalším postupu bude rozhodovat valná hromada provozovatele ve čtvrtek. Příprava na sezonu ale zatím pokračuje stejně jako v minulých letech. Od pondělního večera se areál zasněžuje. ČTK to řekl náčelník harrachovské lanovky Milan Goč.
LIBERECKÝ KRAJ: Začaly semináře pro zájemce o kotlíkové dotace
26. 11. 2015 V Libereckém kraji začala série seminářů pro zájemce o dotace na výměnu kotlů za ekologičtější. Celkem jich bude do konce roku deset, další je za týden v Železném Brodě. Na prvním semináři v České Lípě se sešlo několik desítek lidí. Zajímaly je zejména podmínky, za jakých mají šanci dotaci na nový kotel získat. O dotaci mohou dodatečně požádat i ti, kdo už kotel vyměnili, pokud to bylo po 15. červenci letošního roku, upozornila žadatele Lucie...
JABLONEC: Je to Walda, jak si ho pamatujeme, říká Matušková
25. 11. 2015 Česká mincovna vydává zbrusu novou sérii pamětních medailí věnovanou našim pěveckým legendám – Slavíci ve zlatě. Navazuje tak na veleúspěšnou ražbu k pětasedmdesátinám Karla Gotta z roku 2013. V sérii se objeví taková jména jako Matuška, Bílá nebo Kubišová. Právě pamětní medaile prvně jmenovaného zpěváka, hráče na banjo a člena souboru Semafor, Waldemara Matušky, se na pultech objeví již v těchto dnech. Exemplář s pořadovým číslem...
SEMILY: Speciální výslechová místnost byla zrekonstruovaná
25. 11. 2015 Ve středu 25. listopadu byla v budově Krajského ředitelství policie ČR, územního odboru Semily díky dotaci z programu prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR slavnostně otevřena rekonstruovaná speciální výslechová místnost. Ta je primárně určena k výslechům zvlášť zranitelných obětí trestné činnosti, jakými jsou děti, ženy, či handicapované osoby.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
listopad
2015
reklama
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama