Zpravodajství
LIBEREC: Knihovně ubylo dospělých čtenářů, přibyly děti
26. 6. 2016 Liberecké krajské knihovně v posledních letech ubývají aktivní dospělí čtenáři. Naopak roste zájem mezi dětmi. Napomáhají tomu akce pro školky a školy i pro veřejnost. ČTK to řekla ředitelka knihovny Blanka Konvalinková. "Zaměřené jsou třeba na určitou knihu, kterou...
LIBEREC: Designový pokoj navrhl pro Imperial i B. Šípek
26. 6. 2016 V libereckém hotelu Imperial dokončili další designové pokoje, autorem jednoho z nich je i nedávno zesnulý architekt Bořek Šípek. V současné době je v hotelu hotovo 29 designových pokojů, na dalších šesti se ještě pracuje. Na jejich podobě se podílelo 22 architektů a designérů, jsou mezi nimi i taková jména jako David Vávra, Markéta Šafferová nebo Wiesław Kubica, řekl u příležitosti slavnostního otevření ČTK majitel hotelu Lukáš Pytloun.
KRAJ: Bouřka zaměstnala hasiče na Liberecku a Českolipsku
26. 6. 2016 Silná bouřka zasáhla v sobotu odpoledne Liberecko a Českolipsko. Popadané stromy zastavily provoz na dvou železničních tratích. Hasiči museli odklízet desítky popadaných stromů, čerpali vodu a pomáhali i s evakuací promočených skautů. V souvislosti s bouřkou bylo do 20:00 hlášeno na operační středisko 80 událostí hlavně na Liberecku a Českolipsku, od půlnoci bylo v celém kraji více než sto výjezdů, řekla ČTK mluvčí Hasičského záchranného sboru...
LIBEREC: Kraj rozdělí další miliony korun sociálním službám
26. 6. 2016 Přidělení částky ve výši 13.248.000 Kč organizacím, které provozují sociální služby, schválili v úterý 21. června na svém zasedání zastupitelé Libereckého kraje. Dotaci na dofinancování sociálních služeb pro letošní rok obdržel Liberecký kraj od Ministerstva práce a sociálních věcí ČR.
TURNOV: Pomoc pro
25. 6. 2016 Od července 2016 otevírá v Libereckém kraji hned několik nových poboček, kam se budou moci obrátit zejména lidé ohrožení nelátkovými závislostmi, tedy lidé, kterým působí problémy hazard v podobě automatů, sázení na internetu, sázení na výsledky ve sportu apod.
JABLONEC: Víc lidí najde uplatění ve veřejných pracích
25. 6. 2016 Jablonec nad Nisou zaměstná od července víc lidí ve veřejně prospěšných pracích. Počet nezaměstnaných pracujících pro jabloneckou radnici by se měl ze 110 lidí zvýšit o deset. Vzniknout má ženský tým, tvořený hlavně z žen, které dosud pro město vykonávaly práci dobrovolně prostřednictvím veřejné služby. Od července je radnice zaměstná, řekl ČTK tajemník magistrátu Marek Řeháček. Desetičlenný tým podle něj dostane za úkol lehčí práce,...
KOŘENOV: Výtopna bude od července přístupná veřejnosti
25. 6. 2016 Na nádraží v Kořenově na Jablonecku skončila bezmála po roce oprava bývalé výtopny parních lokomotiv. Návštěvníkům bude přístupná od 2. července. Zázemí budou mít ve výtopně historická železniční vozidla. Obnova zchátralé památky stála 17,7 milionu korun. ČTK to řekl Petr Prokeš, ředitel Železniční společnosti Tanvald, která se o opravu zasloužila. "Z norských fondů jsme na opravu získali dotaci 15,3 milionu korun," uvedl.
KRAJ: Koupaliště v Českém Dubu je opět vhodné ke koupání
25. 6. 2016 Voda v koupališti v Českém Dubu na Liberecku je opět vhodná ke koupání. Zlepšila se i kvalita vody v Hamerském jezeře na Českolipsku. Vyplývá to z posledního rozborů Krajské hygienické stanice v Liberci, které zveřejnila na svém webu. Hygienici na českodubském koupališti koupání nedoporučovali od začátku června, kdy zjistili, že jsou překročené limity pro ukazatele fekálního znečištění.
TURNOV: Občané mohou hlásit závady pomocí nové aplikace
25. 6. 2016 Na webových stránkách města Turnova byla spuštěna nová aplikace s mapou, kde mohou lidé určit místo s požadavkem ke zlepšení stávajícího stavu. Aplikace je umístěna pod názvem Hlášení závad na stálé liště webových stránek. Vkládání nových závad je do mapy možné dvěma způsoby.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
červen
2016
reklama
Genus plus
Dnes je: Neděle 26. červen 2016
Svátek má: Adriana
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama