Zpravodajství
LIBEREC: Pozor - blíží se zápis na Dětskou univerzitu
2. 9. 2014 Dětskou univerzitu, která se může pochlubit již více než sedmi stovkami absolventů, pořádá Technická univerzita v Liberci letos již po páté. Pokračovat v této u dětí oblíbené aktivitě může díky novému projektu EDUTECH, podpořenému Evropskou unií (26 milionů korun)....
LIBEREC: Škola v Ruprechticích se po letech osamostatnila
2. 9. 2014 Základní škola s výtvarným zaměřením na náměstí Míru v liberecké čtvrti Ruprechtice po letech zahájila školní rok opět jako samostatný subjekt. Pro žáky se nic nezměnilo, stejní jsou učitelé i budova, škole by to ale mohlo pomoci v dalším rozvoji, řekla ČTK její ředitelka Pavlína Kubrová. Ruprechtické škole před deseti lety hrozilo, že bude zrušena, kapacita městských škol tehdy nebyla naplněná. Proti zrušení školy, jež patřila k nejlepším,...
ČESKÁ LÍPA: Všichni vydělali na novém systému parkování
2. 9. 2014 Na novém systému parkování, který funguje v České Lípě od začátku letošního roku, vydělali motoristé i radnice. Za stání na placených parkovištích platí lidé zhruba o polovinu méně než v minulosti, kdy byla podstatná část parkovacích ploch v pronájmu. Město navíc do rozpočtu dostává podstatně víc než dřív. Prvních 15 minut stání a také parkování o víkendech a svátcích jsou přitom zadarmo, řekl novinářům českolipský místostarosta Jiří...
LIBEREC: Přecházení u školy je bezpečnější, úpravy navrhly děti
2. 9. 2014 Přístup do základní školy v Jabloňové ulici v Liberci je pro děti od začátku školního roku bezpečnější. Dopravní úpravy za bezmála 600.000 korun hrazené městem a nadací Partnerství iniciovali sami školáci. Největším problémem bylo přecházení silnice ke škole, kdy kvůli parkujícím vozidlům děti neviděly přijíždějící auta. ČTK to řekla jedna z účastnic projektu Anna Špringrová z 8. třídy.
LIBEREC: V Nise uhynuly stovky ryb, zřejmě kvůli poruše v čistírně
2. 9. 2014 Stovky pstruhů a lipanů uhynuly na konci minulého týdne v Nise na Liberecku zřejmě v důsledku poruchy strojního zařízení v čistírně odpadních vod v Liberci. Rybáři škodu odhadují na 30.000 korun. Únik škodlivin do řeky prošetřuje Česká inspekce životního prostředí, potvrdila ČTK její mluvčí Lenka Němcová. Vyjádření Severočeských vodovodů a kanalizací, které čistírnu provozují, ČTK zjišťuje.
LIBEREC: Trestní oznámení na revitalizaci lázní policie odložila
1. 9. 2014 Trestní oznámení, které v květnu podalo Krajské protikorupční pracoviště, o. p. s. v Liberci (KPKP) na Úřad Regionální rady Severovýchod, statutární město Liberec a Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, ve spojitosti s projektem revitalizace libereckých lázní, policie odložila. Z výsledků vyšetřování vyplynulo, že nebyl spáchán žádný trestný čin, jak KPKP naznačovalo.
STRUŽNICE: Ahoj Martine, zdravili školáci první hodinu
1. 9. 2014 „Ahoj Martine,“ pozdravilo 15 žáčků ZŠ ve Stružnici na Českolipsku hejtmana LK Martina Půtu, když spolu s nimi zahájil nový školní rok. Jak se ukázalo, navedl je k tomu starosta obce Jan Mečíř a všichni tak sborově pana hejtmana přivítali. Pod vedením ředitelky Lenky Kolstrunkové a učitelek jim pak děti z mateřské a základní školy připravily malý kulturní pořad, v němž se přednášelo, hrálo na foukací harmoniky a flétny a také cvičilo.
KOBEROVY: Netradiční promenáda se otevře v sobotu
1. 9. 2014 Na cca 100 metrech si občané i návštěvníci obce budou moci prohlédnout a přečíst na prezentačních a propagačních panelech 2 mapy, 5 vitrín o činnosti místních spolků a práci obecního úřadu a celkem 38 informačních tabulí například s turistickými zajímavostmi ve čtyřech jazycích – česky, polsky, německy, anglicky. Otevření netradiční informační promenády chystají v sobotu 6. září ve 13 hodin v Koberovech.
LIBEREC: DIVIZNA uspěla s projektem Živly kolem nás
1. 9. 2014 S dalším projektem s finanční podporou EU uspělo Městské středisko ekologické výchovy při ZOO Liberec – DIVIZNA. Tentokrát jde o projekt ŽIVLY KOLEM NÁS – badatelsky a tvořivě, který je určen pedagogům mateřských škol. Projekt z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost v celkové výši kolem 3,5 miliónu Kč začne DIVIZNA realizovat v září 2014, potrvá až do konce června 2015.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30
září
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Úterý 02. září 2014
Svátek má: Adéla
12.8 °C
noc 10.8 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama