Zpravodajství
DOKSY: Ženy dostanou k MDŽ divadelní představení
5. 3. 2015 Stalo se v našem městě hezkou tradicí, že vedení města Doksy věnuje ženám k jejich svátku divadelní představení s malou pozorností. V pátek 6. března od 19 hod. v nově zrekonstruovaném kině Máj již popáté proběhnou tyto novodobé oslavy MDŽ. S komedií „Když se...
LIBEREC: Pod Ještědem fandí elektromobilům
5. 3. 2015 Elektromobil Nissan LEAF zdomácní na ulicích a silnicích pod Ještědem. Hejtman Martin Půta dnes převzal od člena představenstva ČEZ Iva Hlaváče vůz zapůjčený Krajskému úřadu Libereckého kraje od projektu Elektromobilita ČEZ. Společně podepsali memorandum o spolupráci při rozvoji elektromobility v Libereckém kraji.
ČESKÁ LÍPA: Muzeum je po dvou měsících opět přístupné
5. 3. 2015 Po dvouměsíční přestávce se pro návštěvníky otevřelo Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě. V lednu a únoru bylo uzavřené zejména kvůli pracím spojených s obnovou expozic v hlavní budově, kde již skončila rekonstrukce střechy. V dalších částech rozsáhlého klášterního areálu se ale stále pracuje a pro návštěvníky tak bude po většinu roku přístupné muzeum stejně jako loni jen částečně. Největším lákadlem jsou nyní obměněné...
LIBERECKÝ KRAJ: Silnice se přes miliardové investice nelepší
5. 3. 2015 Stav silnic v Libereckém kraji se navzdory miliardovým investicím příliš nelepší. Více než polovina krajských silnic druhých a třetích tříd je stále v nevyhovujícím či dokonce havarijním stavu. Situace se zlepšuje velmi pomalu, přitom jen v posledních dvou letech šly do krajské silniční sítě zhruba dvě miliardy korun a dalších 1,421 miliardy je v rozpočtu na letošní rok. Novináře o tom informoval hejtman Martin Půta (STAN).
LIBEREC: Radnice zjišťuje obsazenost svých parkovišť
5. 3. 2015 Liberec bude čtvrt roku zjišťovat, jak jsou využívána městská placená parkoviště. Data budou sloužit pro chystané vylepšení parkovacího systému. ČTK o tom informoval primátorův náměstek pro technickou správu majetku města Tomáš Kysela (ANO). Změny chce radnice zavést od začátku příštího roku. Slibuje si od nich zkvalitnění služeb pro motoristy a více peněz pro město.
ČESKÁ LÍPA: Kraj investuje do základny pro záchranku
4. 3. 2015 Budoucí výjezdovou základnu Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje si dnes v České Lípě prohlédl nový krajský radní pro zdravotnictví Petr Tulpa. „Olej je tu cítit pořád,“ podotkl radní hned po příchodu do vyklizené haly bývalé autodílny českolipské nemocnice. Po rekonstrukci za více než deset milionů korun, kterou plánuje Liberecký kraj, sem přestěhují své stanoviště záchranáři.
LIBEREC: Popáté v historii kraje vyvěsí hejtman tibetskou vlajku
4. 3. 2015 Popáté v historii krajů zavlaje na budově Krajského úřadu Libereckého kraje, U Jezu, v Liberci tibetská vlajka. Rozhodli o tom včera členové Rady LK. „Liberecký kraj se tak opět připojí k mezinárodní kampani Vlajka pro Tibet. Vyvěšením vlajky chceme podpořit i další národy, které za svoji svobodu bojují,“ řekl hejtman.
LIBEREC: Zubní pohotovostní služba začne fungovat i v noci
4. 3. 2015 Rada Libereckého kraje rozhodla na svém zasedání 3. března o nejvhodnější nabídce, kterou odbor zdravotnictví obdržel v rámci výzvy na rozšíření pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Libereckého kraje. Liberecký kraj dne 16. ledna 2015 zveřejnil na profilu zadavatele veřejnou zakázku malého rozsahu „Rozšíření pohotovostní služby v oboru zubní lékařství na území Libereckého kraje“. Kraj obdržel dvě nabídky. Jediným hodnotícím...
JABLONECKO: Děti se učily, jak se zachovat při kontaktu s cizími
4. 3. 2015 Včera dopoledne žáci ze Základní školy v Kořenově besedovali s policistkou z Oddělení tisku a prevence pracoviště v Jablonci nad Nisou o tom, jak se zachovat při kontaktu s cizími lidmi. Nejprve si společně připomněli prostřednictvím kresleného příběhu kluka Radka z Ajaxova kufříku zásady bezpečného chování v situaci, kdy cizí člověk zazvoní u vstupních dveří v okamžiku, kdy jsou děti samy doma.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
březen
2015
reklama
Genus plus
Dnes je: Čtvrtek 05. březen 2015
Svátek má: Kazimír
1.4 °C
noc -1.0 °C
Snow
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama