Zpravodajství
LIBEREC: Záchranná služba na letišti předvedla svůj vrtulník
31. 8. 2014 Ojedinělá akce Letecké záchranné služby v Liberci s ukázkami zásahu vrtulníku v sobotu na letiště v Ostašově přilákala stovky, možná i tisíce lidí. Na den otevřených dveří chodily zejména rodiny s dětmi. "Takovou akci děláme poprvé, obdobnou jsme dělali pouze před...
LIBERECKÝ KRAJ: Lesy ČR zatraktivnily tři turistická místa
31. 8. 2014 Lesy ČR za bezmála dva miliony korun zatraktivnily tři turisticky zajímavá místa v Libereckém kraji. Vybudovaly naučnou interaktivní stezku ve Sloupu v Čechách na Českolipsku a vyhlídku Červený kámen na Ještědském hřebeni a zrekonstruovaly část Zlaté stezky Českého ráje. ČTK o tom informoval mluvčí státní firmy Zdeněk Boublík.
LIBEREC: Večerní prohlídka zoo byla poslední od starého vchodu
30. 8. 2014 Večerní prohlídku, oblíbenou mezi návštěvníky, uspořádala v pátek liberecká zoologická zahrada. Tradiční akce na konci letních prázdnin byla tentokrát ozvláštněna tím, že naposledy vedla po klasické trase od starého vchodu z Masarykovy ulice. ČTK to řekl mluvčí zoo Ivan Langr. "Další už povede jinudy. Od nového vchodu, který otevřeme ve druhé polovině září v Lidových sadech," uvedl Langr.
LIBEREC: Na opravy a vybavení škol půjde přes 10 milionů
30. 8. 2014 Více jak 10 milionů korun uvolní statutární město Liberec ze svého Fondu pro financování rozvoje školských příspěvkových organizací. Většina libereckých základních škol a některé mateřinky zřizované městem se tak dočkají potřebných oprav. Uskutečnit se mají na podzim letošního roku.
LIBEREC: Na výzkum a vývoj získala univerzita z EU 1,35 mld. Kč
30. 8. 2014 Bezmála 1,35 miliardy korun získala v posledních letech Technická univerzita v Liberci z evropských fondů na projekty z oblasti výzkumu a vývoje. Postavila dvě budovy, nakoupila moderní přístroje a vybavení. Evropské peníze jsou velmi užitečný zdroj prostředků pro vysoké školy, jejich čerpání je ale komplikované a zatížené předpisy, které se neustále mění, řekl ČTK rektor univerzity Zdeněk Kůs u příležitosti návštěvy místopředsedy vlády pro...
JABLONEC N.N.: Getsemanská zahrada přišla o polovinu soch
30. 8. 2014 Getsemanská zahrada u bývalé fary v Jablonci nad Nisou přišla o polovinu svých soch. Převezeny byly do restaurátorského ateliéru v Zákupech, kde vytvoří jejich repliky pro obec Rádlo. Právě odtud totiž sochy původně pocházejí, a tak by se měly do obce po půlstoletí zase vrátit. Byť jen v podobě replik. ČTK o tom informovala mluvčí jabloneckého magistrátu Markéta Hozová.
LIBEREC: Město vylepší dětské hřiště v Ječné ulici na Králáku
30. 8. 2014 Nový, vhodnější povrch, ale také nové herní prvky získá do konce října tohoto roku dětské hřiště v ulici Ječná na libereckém sídlišti Králův Háj. K obnově hřiště přistoupilo město Liberec i na základě požadavků místních obyvatel, kteří poukazovali na již jeho dožívající stav.
LIBEREC: Rybník ve Vesci čeká nejspíš úplné vypuštění
29. 8. 2014 Odpověď na otázku, kudy přesně a proč hrází rybníka v libereckém Vesci stále prosakuje voda, přinese až úplné odčerpání rybníka. Teprve potom bude možné opravit narušenou hráz. Na tom se v pátek 29. srpna shodla primátorka města Martina Rosenbergová na společné schůzce s ředitelem jabloneckého závodu Povodí Labe Jaroslavem Jarouškem.
VRATISLAVICE N.N.: Obvod vyřešil problém s předškoláky
29. 8. 2014 Pouhé tři měsíce trvala přestavba prostor po knihovně v základní škole ve Vratislavicích na novou třídu mateřské školy. Vedení městského obvodu se k tomuto kroku rozhodlo po dlouhodobém řešení problému s umístěním všech dětí do předškolních zařízení.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
srpen
2014
reklama
Genus plus
Dnes je: Neděle 31. srpen 2014
Svátek má: Pavlína
15.9 °C
noc 13.2 °C
Rain
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama