Zpravodajství
MIMOŇ: Petr Urban kromě fórů a obrazů vystavuje i své saně
29. 8. 2016 Sranda s Pivrncem, tak se jmenuje výstava známého českého kreslíře a ilustrátora Petra Urbana, která se od 3. 9. do 9. 10. koná v mimoňském Městském muzeu. Těšit se můžete nejen na spoustu kresleného humoru, ale i na olejomalby, či závodní saně, které byly podstatnou...
KRAJ: Horám pomohly nové atrakce, například naučné stezky
29. 8. 2016 Spíše jako vydařenou hodnotí letní sezonu provozovatelé ubytovacích zařízení a turistických služeb v Libereckém kraji. Horší návštěvnost měly jen kempy kvůli úbytku lidí, kteří se ubytovali ve stanech, zjistila ČTK. "Chaty byly vyprodané, stanařů méně než loni," uvedl Vladimír Reichert ze společnosti Regata Máchovo jezero, která provozuje u jezera kemp Klůček. Podle provozovatelů kempů úbytek souvisí s počasím, v létě nebylo tak slunečno jako loni...
LIBEREC: Lanovka na Ještěd nejezdí kvůli elektrické závadě
29. 8. 2016 Kabinková lanovka na Ještěd v Liberci v neděli nejezdila zhruba od 13:00 po celé odpoledne kvůli elektrické závadě. Na odstranění poruchy se stále pracuje, řekl včera ČTK po 19:00 přednosta lanovky Vladimír Štěpán. "Problém je zřejmě v budiči. Jde jím pětinové napětí, než by mělo jít," uvedl Štěpán. Kvůli nízkému budícímu napětí se není schopen roztočit motor.
LIB. KRAJ: Lidé se bojí rakoviny, prevenci však podceňují
29. 8. 2016 76 % mužů v Libereckém kraji se bojí, že onemocní rakovinou. Pravidelné onkologické prohlídky ale v průměru absolvuje pouze 31 % dotazovaných. Většina mužů nepovažuje preventivní prohlídky za důležité a 55 % z nich tvrdí, že je jejich lékař o onkologické prevenci neinformuje. Ženy jsou přitom v přístupu k prevenci odpovědnější než muži. Vyplynulo to z reprezentativního průzkumu populace ČR, který provedly společnost Sanofi a agentura Millward...
LIBEREC: Tropy podpořily atmosféru Pouštní bouře
28. 8. 2016 AKTUALIZOVÁNO: Doslova na ruku organizátorům rekonstrukce kuvajtské operace Pouštní bouře šlo v Liberci sobotní počasí. „Je úžasné, protože lidé díky němu mohou vnímat předvedení bojů naplno, včetně tropických teplot,“ říká účastník bojů v Perském zálivu František Gábor, který se jako člen a dříve několikaletý sekretář Československé obce legionářské na přípravách akce významně podílel.
TURNOV: Výchova ke čtenářství i letos propojí generace
28. 8. 2016 Projekty výchovy ke čtenářství jsou připravovány pro rodiny s dětmi od těch nejmenších až po školáky. Ze zkušeností víme, že je třeba začínat opravdu již s malými dětmi. Proto vznikly aktivity jako Pohádkové podvečery a Knihovna otevřená rodině. Poté přichází na řadu děti ve věku mateřských škol, pro které vznikl Klub Matýsek.
LIBEREC: Mladý vědec se chystá zmapovat příběhy známých míst
28. 8. 2016 Zmapovat historii a příběhy známých míst, jako jsou Bukovec, Olivetská hora, Ještěd nebo Žalý, se rozhodl mladý vědec Daniel Vrbík z Technické univerzity v Liberci. Východiskem se mu stala turistická mapa z roku 1927 od libereckého kartografa Josefa Matouscheka. Protože nechce spoléhat jen na archivy, se žádostí o pomoc se obrací na veřejnost - patrioty, pamětníky či aktivní turisty. Vytvořit chce interaktivní mapu se všemi sesbíranými znalostmi.
LIBEREC: Zájemci dostávají v divadle lekce od profesionálů
28. 8. 2016 Lekce z tance, herectví i bubnování od profesionálů dostávali dnes účastníci Letní divadelní dílny v Malém divadle v Liberci. Lekce byly součástí čtyřdenního semináře pro veřejnost, kterým liberecké divadlo už podruhé zahajuje sezonu. Letošní program je bohatší, na vyšší úrovni by mělo být i závěrečné nedělní vystoupení. ČTK to řekla lektorka a spoluorganizátorka akce Šárka Brodaczová.
KRAJ: Část zaměstnanců střední školy v Turnově hrozí stávkou
28. 8. 2016 Do stávkové pohotovosti vstoupí v pondělí část zaměstnanců Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy (OHS) v Turnově. Odmítají rozdělení školy na dva subjekty. Pokud se tím bude krajské zastupitelstvo v úterý zabývat a rozdělení schválí, vyhlásí ve středu 31. srpna stávku. Vyplývá to z prohlášení jedné odborové organizace na škole, které má ČTK k dispozici. Hejtman kraje Martin Půta (STAN) stažení bodu odmítá.
novější článkystarší články
reklama
Kalendář
po
út
st
čt
so
ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
srpen
2016
reklama
Genus plus
Dnes je: Pondělí 29. srpen 2016
Svátek má: Evelína
GENUS PLUS (www.genusplus.cz) – zpravodajský a publicistický server. Provozuje GENUS TV a.s., Rumunská 655/9, 460 01 Liberec, IČ: 48291927. Společnost je zapsána v OR vedeném Krajským soudem v Ústí nad Labem, odd. B, vložka 439. Kontakt: net@genusplus.cz. U nevyžádaných příspěvků považujeme jejich zaslání za souhlas k případnému bezplatnému zveřejnění včetně dodané obrazové informace (foto, video apod.).
reklama